Pompy ciepła Panasonic Aquarea z etykietami energetycznymi EHPA PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 27.03.2013

Linia pomp ciepła Aquarea typu powietrze-woda jako jedna z pierwszych na rynku została oznakowana etykietami energetycznymi Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA). Oznacza to, że urządzenia Panasonic już teraz spełniają wymogi, które zostaną wprowadzone przez Komisję Europejską w 2015 r., a klienci mogą wybrać najbardziej efektywne jednostki w oparciu o jednolite kryteria.

 


Dotychczas producenci urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych stosowali dowolne oznaczenia – własne bądź przyznawane przez różne ośrodki certyfikujące, przez co konsumenci napotykali na problem z porównaniem modeli w danej klasie. Aby uporządkować sytuację, w przypadku pomp ciepła Komisja Europejska zdecydowała się na przyjęcie etykiety EHPA jako obowiązującego od 2015 r. poświadczenia dla najbardziej efektywnych urządzeń.

 

 

20130327 panasonic pompy EHPA 2

 

 

Dla uzyskania etykiety energetycznej EHPA pompy ciepła muszą spełnić nie tylko wymagania techniczne, takie jak wysoka efektywność i energooszczędność. Producent powinien gwarantować również sprawny serwis oraz komplet dokumentacji. Przed przyznaniem etykiety energetycznej EHPA pompy ciepła muszą przejść w certyfikowanej placówce organizacji testy techniczne oparte o normy opracowane przez Europejski Komitet Normalizacyjny. W ich trakcie specjaliści z EHPA sprawdzają między innymi średni wskaźnik efektywności COP oraz jego najniższe wartości osiągane przez urządzenia. Weryfikowana w odniesieniu do deklarowanych przez producenta parametrów jest również głośność urządzeń czy bezpieczeństwo ich użycia.

 

20130327 panasonic pompy EHPA 1

 

 

Linia pomp ciepła Aquarea, która przeszła już proces certyfikacji, obejmuje urządzenia typu mono-blok i split o wydajności w zakresie od 3 do 16 kilowatów. Jednostki charakteryzują się wysoką efektywnością, łatwością instalacji i niewielkimi kosztami eksploatacji. Są w stanie sprawnie pracować w różnych temperaturach zewnętrznych, od -25°C do +43°C. Szeroka oferta pozwala na właściwy dobór odpowiedniej pompy w zależności od charakterystyki i potrzeb obiektu, w którym zostanie zainstalowana. Dla przykładu – model o wydajności 3-5 kW jest dostosowany do potrzeb domów o podwyższonym standardzie efektywności energetycznej. Z kolei jednostka High Temperature znajdzie zastosowanie w przypadku obiektów z istniejącymi instalacjami grzewczymi, a model T-CAP zapewnia stałą, wysoką wydajność nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

 

„Wprowadzenie jasnego sposobu klasyfikacji podobnego do stosowanego powszechnie dla urządzeń AGD, takich jak pralki czy lodówki, ułatwi klientom wybór jednostki odpowiadającej ich potrzebom. Etykiety przyczynią się również do popularyzacji rozwiązań proekologicznych i pomogą ograniczyć wydatki związane z zapewnieniem ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania. Cieszymy się z uzyskania certyfikatu EHPA, ponieważ stanowi kolejny dowód na wysoką jakość, efektywność energetyczną oraz przyjazność dla środowiska pomp ciepła Aquarea.” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.