Reklama
 
 
 
 
Płytowy wymiennik ciepła z certyfikatem jakości – thermowave obchodzi dwudzieste urodziny PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Data dodania: 26.05.2013

Firma thermowave GmbH, specjalista w dziedzinie płytowych wymienników ciepła, wraz z końcem roku 2012 może spojrzeć wstecz na 20 lat pomyślnego rozwoju, a także, biorąc pod uwagę współpracę z grupą Güntner, cieszyć się na przyszłość. Szerokie spektrum materiałów i konstrukcji pozwala oferować wydajne i ekonomiczne rozwiązania, od standardowych wymienników ciepła dla branży HVAC aż po wysoce wyspecjalizowane wymienniki używane w chłodnictwie, przemyśle spożywczym, technologiach chemicznych i procesowych czy energetyce.

 

 

Wszystkie produkty wytwarzane są w Niemczech przez zespół wykwalifikowanych pracowników, a używane części pochodzą jedynie od certyfikowanych dostawców europejskich. Konstrukcja oraz proces produkcji przechodzą kontrolę techniczną TÜV. Certyfikowana jest także stacja doświadczalna, w której badana jest wymiana ciepła czy strata ciśnienia wymienników najróżniejszych rodzajów. Aktualne wyniki znajdują się w programie doboru wymienników TLC.

 

3000 wariantów
20 lat doświadczenia, zwłaszcza w zastosowaniach amoniakalnych, dają się zauważyć w portfolio firmy: linia modułowo – spawanych płytowych wymienników thermoplus dostarcza całej palety produktów o ciśnieniu do 50 bar po stronie spawanej. Konstrukcja ramy oraz typy przyłączy mogą być elastycznie dobrane do potrzeb klienta, tak jak to ma miejsce w przypadku wszystkich produktów thermowave. W roku 2008 wprowadzono jedną z największych płyt na rynku wymienników z przyłączami o średnicy nominalnej DN 250. Urządzenia o wysokości ok. 3,5 m mogą być użyte na przykład w zakładach fermentacji do oczyszczania biogazu. Dla branży spożywczej zaprojektowano serię thermoClean – wymienniki płytowe wykonane całkowicie ze stali szlachetnej, odpowiadające wytycznym „designu higienicznego”.

Wysoką elastyczność rozwiązań, firma thermowave zawdzięcza możliwości łączenia różnych struktur płyt (głębokość i kąt tłoczenia), ich grubości, a także materiałom, z jakich są wykonane (od stali szlachetnej poprzez tytan, aż do specjalnych stopów niklu).

 

20130526 thermowave fermentationsanlage

 

Nowoczesny, certyfikowany zakład produkcyjny
Firma thermowave została założona w 1992 roku. Rok później powstał budynek biurowy i produkcyjny w miejscowości Berga, nieopodal autostrady Getynga – Lipsk. Następnie rozpoczęto produkcję seryjną oraz aktywność w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Powstały pierwsze płytowe wymienniki ciepła dla wymagającego przemysłu chemicznego. Na wyposażenie zakładu składały się prasa o nacisku 6000 ton oraz urządzenie laserowe 2D-CNC. W roku 2001 zakończono pomyślnie proces certyfikacji całego przedsiębiorstwa wg DIN ISO 9001.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, w latach 2007/2008 wybudowano kolejną halę produkcyjną wyposażoną w prasę o nacisku 12.000 ton z trzema cylindrami, która wykazuje się niebywałą precyzją w wytłaczaniu płyt , a także kolejny laser spawalniczy CNC o mocy 6kW służący do spawania i cięcia płyt. Wyjątkowy design modułów thermowave z podporami do środka i na zewnątrz odciąża uszczelnienie i spoinę. Dzięki temu thermowave pozostaje liderem w branży wysokociśnieniowych wymienników modułowo – spawanych.

 

20130526 Thermowave Gesamt 1 n

 

Międzynarodowa sieć handlowa
W 2008 roku działy handlowy, badawczy i rozwoju oraz marketingu przeniosły się z dotychczasowej siedziby w Berga do biura w Lipsku. Kolejne nowo otwarte biuro mieści się w Hildesheim. W wyniku intensywnego rozwoju powstały biura we Francji, Polsce, Rosji, Chinach i Singapurze. Innymi krajami zajmują się partnerzy firmy. Lista referencji pokazuje międzynarodowy charakter przedsięwzięcia, niektóre wymienniki podróżują bardzo daleko: produkty thermowave zintegrowano z pierwszym browarem umieszczonym na statku. Na AIDAblue browar Joh Albrecht dostarcza spragnionym pasażerom trzy rodzaje piwa.

 

O thermowave
thermowave GmbH z siedzibą w Berga, niedaleko Nordhausen to wiodący producent dostosowanych do potrzeb klienta płytowych wymienników ciepła w szerokiej gamie materiałów, wzorów i rozmiarów. Na portfolio firmy składają się standardowe wymienniki ciepła dla branży HVAC oraz te wysoce wyspecjalizowane używane w chłodnictwie, przemyśle spożywczym, technologiach chemicznych i procesowych, czy energetyce. Wszystkie produkty są „made in Germany", testowane na stacji badawczej certyfikowanej przez TÜV. Ponad 20 lat doświadczenia oraz rozwoju zapewnia wysoką jakość produktów.

thermowave należy do grupy Güntner, podobnie jak Güntner AG & Co KG, światowy lider w produkcji komponentów dla chłodnictwa i klimatyzacji, JAEGGI Hybridtechnologie AG oraz basetec products & solutions. Jako spółka „córka” A-HEAT AG (Allied Heat Technology AG) z siedzibą w Wiedniu firma czerpie z transferu informacji i „know-how” przekazywanego członkom grupy na zasadzie synergii.

 

Źródło: www.thermowave.de

 

 

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.