Air Products - wielofunkcyjny tunel zamrażalniczy Freshline® MP PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 13.06.2013

Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, posiadający ponad dwadzieścia lat doświadczenia w zakresie mrożenia kriogenicznego, ogłosiła dzisiaj, że wprowadza na polski rynek nowoczesny i  wielofunkcyjny tunel zamrażalniczy Freshline® MP. Urządzenie to zostało stworzone z myślą o zapewnieniu producentom żywności wysokiej jakości i dużej wydajności mrożonych produktów, zgodnie z najnowszymi międzynarodowymi normami w zakresie higieny.

 


Tunel Freshline MP znajduje zastosowanie m.in. w chłodzeniu, zamrażaniu powierzchniowym, szybkim zamrażaniu pojedynczych małych porcji metodą IQF (indywidualne szybkie zamrażanie) oraz tradycyjnym mrożeniu. Z jego pomocą producenci żywności mogą schładzać i mrozić wiele różnych produktów spożywczych, w tym: mięso, drób, ryby, owoce morza, owoce, warzywa, przetwory mleczne (np. sery), makarony, gotowe posiłki (np. pizza, dania gotowe do podgrzania) oraz ciasta, wypieki i produkty piekarnicze.

 

Wydajniejszy od innych tuneli kriogenicznych, tunel zamrażalniczy Freshline MP umożliwia wysokiej jakości zamrażanie do 3000 kg żywności na godzinę, przy czym urządzenie może pracować nawet do 20 godzin dziennie w systemie ciągłym. Istotną cechą tunelu Freshline MP jest to, iż dzięki krótkiemu czasowi rozruchu mrożenie produktów można rozpocząć w zaledwie kilka minut od włączenia tunelu.

 

 

20130613 Tunel zamrazalniczy Freshline MP Air Products

 

Dzięki unikalnej i modułowej konstrukcji tunelu Freshline MP, producenci żywości mogą go łatwo zaadaptować do każdego procesu w zakresie wielkości modułów od 6 do 3 metrów, przy czym w urządzeniu można instalować wiele typów taśm, których szerokość wynosi 720 lub 1220 mm.

Nowatorska konstrukcja tunelu zamrażalniczego Freshline MP pozwala na jego prostą obsługę za pomocą panelu dotykowego dostępnego w wielu językach. Ponadto w urządzeniu można zapisać wstępnie zaprogramowane receptury, co stanowi udogodnienie w trakcie produkcji żywności. Rozwiązanie zostało również wyposażone w interfejs operatora, który umożliwia szybką diagnostykę i lokalizację potencjalnych usterek.

Tunel zamrażalniczy Freshline MP spełnia także najwyższe normy higieny i bezpieczeństwa. To kompaktowe urządzenie otwiera się pionowo do góry, co zapewnia łatwy dostęp, a system czyszczenia taśm jest elementem standardowego wyposażenia, dzięki czemu tunel można łatwo i sprawnie czyścić. Producenci żywności mają również możliwość zamówienia opcjonalnego systemu wspomagania czyszczenia tunelu. Dodatkowo, aby zapobiec potencjalnemu zanieczyszczeniu żywności, konstruktorzy Air Products zamontowali boczny wylot gazu pod taśmami oraz wyposażyli tunel w system czyszczenia przewodu odprowadzającego gaz.

 

W tunelach zamrażalniczych firmy Air Products wykorzystywany jest ciekły azot o bardzo niskiej temperaturze -196 stopni Celsjusza, który umożliwia znaczne obniżenie temperatury produktów  spożywczych. Urządzenia te pozwalają na szybkie mrożenie żywności liczone w minutach, a nie w godzinach, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych systemów do mrożenia działających z zastosowaniem amoniaku czy freonu. Szybkie mrożenie przyczynia się nie tylko do uzyskiwania większej ilości zamrożonej żywności w jednostce czasu, ale także do podniesienia jakości zamrożonych produktów. W trakcie szybkiego zamrażania, w produktach spożywczych rozwijają się mniejsze kryształy lodu, dzięki czemu nie dochodzi do znacznego uszkodzenia komórek w strukturze produktów. W rezultacie produkty żywnościowe zachowują właściwą wilgotność, która nie tylko poprawia ich strukturę, kolor i smak, ale także przekłada się na ich mniejsze straty wagowe spowodowane utratą wody.

Więcej informacji na temat tunelu zamrażalniczego Freshline MP, a także innych rozwiązań Air Products do schładzania i mrożenia kriogenicznego oraz pakowania żywności znajduje się na stronie: www.airproducts-freshthinking.com/pl/.

 

 

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.