Michał Dobrzyński – podziękowanie Kontrahentom za współpracę z fundacją PROZON PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
Data dodania: 17.01.2014

Szanowni Kontrahenci,
Drodzy Współpracownicy,
Przyjaciele z branży chłodnictwa i klimatyzacji,

 

Piątek 10 stycznia 2014 r. był ostatnim dniem mojej pracy w Fundacji PROZON. Moja wizja rozwoju i funkcjonowania Fundacji różniła się od koncepcji preferowanej przez Fundatorów PROZON-u, przez co odsunięto mnie od kierowania instytucją, którą z zamiłowaniem budowałem przez minione lata.

 

 

 

20140117 Dobrzynski

Praca dla Was była przyjemnością, a ciepłe słowa i podziękowania kierowane przez Wielu z Państwa pod adresem całej załogi PROZON-u, z którą na co dzień się kontaktowaliście, motywowały nas do działania. Pomimo niezwykle trudnych początków w latach 1999-2002, wspólnie stworzyliśmy niezależną i stabilną finansowo organizację wspierającą całą branżę chłodnictwa i klimatyzacji w kwestiach legislacyjnych oraz technicznych związanych z zastosowaniem syntetycznych czynników chłodniczych. Ostatnio PROZON otworzył nowy rozdział, rozpoczynając przygotowania systemu szkoleń dotyczących naturalnych czynników chłodniczych, które wedle wytycznych Parlamentu Europejskiego już niedługo staną się standardem...

 

W sprzyjających okolicznościach, z pewnością niektóre sprawy można było załatwić szybciej i lepiej. Ale czy ktoś inny choć próbował? Wierzę, że już pod nowym kierownictwem – PROZON niejednokrotnie pozytywnie Państwa zaskoczy, wdrażając także wiele pomysłów i gotowych rozwiązań wypracowanych jeszcze przeze mnie. Przygotowaliśmy bowiem przeorientowanie Fundacji z ochrony „stricte” warstwy ozonowej – na „ochronę klimatu”, bo to jest obecnie jednym z priorytetów nie tylko w Unii Europejskiej, ale i na całym świecie.

 

Nowy Prezes Fundacji pan Krzysztof Grzegorczyk – którego znam od kilkunastu lat – był współtwórcą PROZON-u w latach 1995-1996. Zostawiam więc Fundację w dobrych i fachowych rękach, w kondycji organizacyjno-finansowej nieporównywalnie lepszej niż wówczas, gdy obejmowałem stery PROZON-u pod koniec 1999 r.

 

Po ponad 14 latach „służby” dla branży chłodnictwa i klimatyzacji oraz dla środowiska naturalnego – służby dla Was – przyszedł dla mnie czas na nowe wyzwania. Jednak prawdopodobnie co najmniej „jedną nogą” pozostanę w branży. Chciałbym bowiem umożliwić Państwu dalsze korzystanie z (nieskromnie mówiąc) unikalnej wiedzy legislacyjno-organizacyjnej, którą zdobyłem przez te wszystkie lata pracy dla Was i z Wami.

Z pewnością będę starał się służyć Państwu poradą i konsultacjami, m.in. poprzez artykuły publikowane na łamach wiodących mediów branżowych, tych tradycyjnych i tych elektronicznych. W razie potrzeby, postaram się także wesprzeć Państwa bezpośrednio.


 
Serdecznie dziękuję za dotychczasowe lata przyjaznej i konstruktywnej współpracy!


 
Z pozdrowieniami,
 


Michał Dobrzyński
były Prezes Zarządu Fundacji PROZON
K: 664-601-100, E: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.