Liebert AFC z free-coolingiem adiabatycznym |
Data dodania: 16.06.2014 |
Firma Emerson Network Power wprowadza do sprzedaży pierwszy agregat do wody lodowej z free-coolingiem z technologią chłodzenia adiabatycznego. Został on zaprojektowany z myślą o maksymalnym wykorzystaniu funkcji free-cooling i zapewnieniu dostępności w środowisku centrum danych. Nowy system Liebert® AFC to trzy technologie chłodzenia dostępne w jednej wysokowydajnej i niezawodnej jednostce, co pozwala zmniejszyć koszty energii nawet o 30 procent
Liebert AFC łączy w sobie wysoką sprawność energetyczną możliwą dzięki technice free-coolingu adiabatycznego z wysoką dostępnością gwarantowaną przez dodatkową sprężarkę wielospiralną. Ten nowatorski system adiabatyczny odparowuje wodę, co obniża temperaturę powietrza trafiającego do wężownic free-coolingowych i skraplających, zwiększając w rezultacie sprawności free-coolingu i chłodzenia mechanicznego. Co więce,j system pozwala maksymalnie wykorzystywać funkcję free-cooling przez cały rok, zapewniając przy tym 100-procentową dostępność chłodzenia – nawet w najcięższych warunkach, takich jak wahania napięcia, ograniczona dostępność wody czy ekstremalnie wysoka temperatura powietrza zewnętrznego.
Zwarta konstrukcja oraz wbudowane nowe rozwiązania technologiczne umożliwiły opracowanie najwydajniejszego agregatu na rynku – jego częściowa efektywność wykorzystania zasilania (pPUE) wynosi 1,08, czyli mniej niż w przypadku każdego innego agregatu do wody lodowej. Co więcej Agregat Liebert® AFC zapewnia znaczne oszczędności energii w porównaniu z dowolnym z najwydajniejszych na rynku agregatów do wody lodowej. Na przykład: w przypadku standardowego centrum danych o mocy 1,4 MW zlokalizowanego w Europie Środkowej i pracującego przy pełnym obciążeniu agregat z funkcją free-coolingu zużyje około 963 000 kWh energii w ciągu roku, w oparciu o aktualną ofertę rynkową. Jednak dzięki systemowi Liebert AFC wartość ta w ciągu roku zmniejsza się do 645 000 kWh – to zmniejszone zużycie energii odpowiada oszczędnościom na poziomie prawie 50 000 € przy założeniu, że cena energii to 0,15 €/kW.
Źródło: www.EmersonNetworkPower.pl |
PODOBNE ARTYKUŁY:
POLECAMY WYDANIA SPECJALNE
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024
-
Pompy ciepła 2023-2024
-
Pompy ciepła 2021-2022
-
Pompy ciepła 2022-2023
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023
-
Pompy ciepła 2020-2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020
-
Pompy ciepła 2019-2020