Hitachi Air Conditioning Europe przedstawia nową, zasilaną powietrzem pompę ciepła Yutaki PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 18.06.2014

Hitachi Air Conditioning Europe SAS zaprezentowała najnowszą pozycję z rodziny Yutaki - zasilaną powietrzem pompę ciepła (Air Source Heat Pump, ASHP), która rozszerza linię wyrobów dzielonych systemu Yutaki-S typu split.

 

 

Nowy model Yutaki-S Combi jest kompaktową i zabudowaną w jednym urządzeniu jednostką, która wytwarza ciepło i ciepłą wodę do użytku domowego o temperaturze do 60oC, a także zapewnia komfortowe chłodzenie, idealne w europejskich warunkach klimatycznych w lecie.

Linia obejmuje urządzenia 2HP~6HP (jedno i trójfazowe) o mocy od 2,3 do 17,8 kW z zabudowanym zbiornikiem ciepłej wody ze stali nierdzewnej o pojemności albo 200, albo 260 litrów. Rozmiary można dobrać do każdego domu – od niewielkich po duże domy wolnostojące.

 

20140618 yutaki tempcold

 

Urządzenie czerpie energię z otaczającego powietrza i przekształca ją w ciepło. Każdy kilowat energii elektrycznej służy do zasilania pompy ciepła o klasie energetycznej A; pompa ta może dostarczać aż 5 kW energii do domu, który wyposażono w dobrą izolację. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie mogą zmniejszyć się aż o 60%, zaś emisja dwutlenku węgla spadnie o 75% w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami z bojlerem. Zgodnie z „zieloną” polityką urządzenie Yutaki-S Combi ASHP wykorzystuje przyjazne dla środowiska chłodziwo R410A.

 

Yutaki-S Combi składa się z ustawianej na podłodze jednostki o szerokości 600 mm, którą łatwo dopasować do standardowej kuchni lub pomieszczenia gospodarczego, oraz z odrębnej jednostki zewnętrznej. Inteligentna i kompaktowa konstrukcja części wewnętrznej zapewnia ograniczenie przestrzeni instalacji o około 70% w porównaniu z zestawem złożonym z wolnostojącego bojlera i zbiornika ciepłej wody. To cenna zaleta dla gospodarzy ceniących sobie w domu każdy wolny metr kwadratowy.

 

Jest to również wspaniały wybór dla instalatorów: wszystkie komponenty Yutaki-S Combi zostały okablowane fabrycznie i wstępnie zmontowane, co skraca czas montażu średnio o około 8 godzin i obniża koszty o około 18% w porównaniu z instalacją złożoną z odrębnego modułu wody, zbiornika i zaworu trójdrogowego.

 

Nowa konstrukcja przepływomierza umożliwia takie sterowanie przepływem wody, by uzyskać maksymalną wydajność, zaś nowy sterownik LCD wyświetla moc cieplną, moc chłodzenia i temperaturę ciepłej wody oraz natężenie przepływu (ułatwia to oddawanie do użytku i serwis), a także zużycie energii po włączeniu w obwód miernika mocy, dzięki czemu gospodarz wie, na co w jego domu jest zużywany prąd.

 

"To zaledwie jeden z całego asortymentu nowych wyrobów, które wprowadzamy w 2014 r. i cieszymy się, że od dziś można go kupować w całej Europie" - skomentował Pierre-René Milz, regionalny Sales Manger w Hitachi Air Conditioning Europe Central. "Spodziewamy się, że dzięki swoim oczywistym zaletom zarówno dla właścicieli domów, jak i ekip montażowych nowy Yutaki-S Combi osiągnie wielką popularność w Polsce i całej Europie."

 

Nowy Yutaki-S Combi można zamawiać przez dystrybutora klimatyzacji Hitachi w Polsce – firmę Tempcold Sp. z o.o.

 

 

Źródło: www.tempcold.com.pl

 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.