Technologia BIM, Systemy Sygnalizacji Pożaru i BMS 23 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas największego wydarzenia branży ochrony przeciwpożarowej w Polsce! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 16.07.2015

Już wkrótce bo 23 lipca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Konsula Honorowego Finlandii, będzie miała miejsce 12 edycja Ogólnopolskiego Kongresu Pożarnictwa – największego wydarzenia w branży ochrony przeciwpożarowej w Polsce. Specjalistyczne wykłady, pokazy ratownictwa technicznego, medycznego – udzielania pierwszej pomocy, technik gaszenia, warsztaty „praktyka” oraz najlepsi z branży eksperci to tylko przedsmak tego co wydarzy się w tym dniu. Stadion Narodowy kojarzony przede wszystkim z piłką nożną przejmą na ten dzień znawcy ochrony przeciwpożarowej.

 

 

20150716 DND KON POZAR 0

 

 

Dzień Specjalisty podczas Kongresu

Wśród gości kongresu nie zabraknie czołowych biur projektowych, architektów, instalatorów i integratorów systemów; przedsiębiorstw budowlanych, techników, inżynierów i konsultantów ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych; przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej czy też pracowników pionów i służb technicznych sektora budownictwa, przemysłu i energetyki a także w głównej mierze przedstawicieli Komend PSP i OSP z całej Polski.

Bogaty program merytorycznych wykładów ukierunkowany będzie na zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową i bezpieczeństwem energetycznym w budownictwie i przemyśle, a szczególnie zapobieganiu pożarom i awariom przemysłowym oraz prawidłowemu projektowaniu nowoczesnych obiektów budowlanych. Organizatorzy zadbali o staranny dobór tematów, nie tylko pod kątem ich atrakcyjności merytorycznej, ale również pokazania występujących problemów od strony praktycznej. Oprawę merytoryczną zapewnią Goście Specjalni Kongresu - eksperci i specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa i prewencji przeciwpożarowej: nadbryg. w st. spocz. prof. dr Ryszard Grosset, mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Ogrodnik, mgr inż. Jerzy Ciszewski, mgr inż. poż. Tadeusz Cisek, mgr inż. Aleksander Migut oraz mgr inż. Józef Seweryn. Scenariusz rozwoju zdarzeń w czasie pożaru – wymóg formalny czy rzeczywiste przygotowanie budynku do zdarzeń nagłych, ocena zagrożenia wybuchem pomieszczeń – problemy obliczeniowe, projektowanie aranżacji przestrzeni biurowej w budynkach w aspekcie ochrony przeciwpożarowej czy nowoczesne i efektywne systemy gaśnicze to zaledwie jedna z wielu propozycji Kongresu.

 

2015 Kongres Pożarnictwa Stadion Narodowy

 

2015 Kongres Pożarnictwa Stadion Narodowy

 

 

PRZEGLĄD NOWOŚCI RYNKOWYCH.
Pokazy technik gaśniczych, ratownictwa medycznego, sprzętu i wyposażenia Jednostek Straży Pożarnych
Tak, jak w poprzednich edycjach, i tym razem konferencji towarzyszyć będzie WYSTAWA WIODĄCYCH DOSTAWCÓW ROZWIĄZAŃ I SYSTEMÓW PRZECIWPOŻAROWYCH. Oprócz stałych punktów dotychczasowych edycji, nowością tegorocznej z całą pewnością będzie Strefa Praktyka podczas której równolegle z konferencją prowadzone będą Warsztaty Techniczne. Specjalną propozycję dla Uczestników przygotowały również Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urządu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Wydział Projektów Miejskich Urzędu m.st. Warszawy czy Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej i Międzynarodowe Stowarzyszenie Oficerów Pożarnictwa IFOA. Uczestnicy będą mogli zasięgnąć porad i konsultacji z zakresu prawa budowlanego, finansowania inwestycji oraz dobrych praktyk w zakresie projektowania i montażu systemów. Warto nadmienić iż tegoroczny Kongres Honorowym Patronatem objęła również PIIB Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej.
„Oko w Oko z Rzeczoznawcą”
Zagadnienia ochrony przeciwpożarowej budynków są niezwykle rozbudowane, stosunkowo zawiłe i nie jednokrotnie niespójne, a problem z odbiorami wielu inwestorom w Polsce spędza sen z powiek. W odpowiedzi na oczekiwania i po raz pierwszy w Polsce, absolutny debiut podczas Kongresu Pożarnictwa będzie miał projekt OKO W OKO Z RZECZOZNAWCĄ przygotowany przez Organizatora Kongresu, podczas którego wychodząc naprzeciw problemom projektantów i inwestorów, gremium rzeczoznawców reprezentowane przez Zespół Rzeczoznawców ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych i Inżynierów Pożarnictwa PROTECT, SIBP Stowarzyszenie Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego, Instytut Bezpieczeństwa Pożarowego NODEX oraz Zespół Rzeczoznawców DAAL wystąpi w innym niż dotychczas charakterze tj. Eksperta-Konsultanta, z którym goście Kongresu będą mogli spotkać się, wymienić doświadczenia, zasięgnąć opinii i porad. Ten nowatorski projekt będący odpowiedzią na oczekiwania wielu inwestorów z pewnością zasługuje na uznanie i z całą pewnością będzie powielany przez innych organizatorów konferencji. Wśród debiutów tegorocznego kongresu polską premierę będzie miał długo oczekiwany przez Architektów i Projektantów ArchiCAD 19 oraz Poradnik Projektowania Aranżacji Przestrzeni w Budynkach Biurowych opracowany przez Stowarzyszenie Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego SIBP.

 

2015 Kongres Pożarnictwa Stadion Narodowy

 

2015 Kongres Pożarnictwa Stadion Narodowy

 

 

Technologia BIM w służbie bezpieczeństwa przeciwpożarowego
Czym właściwie jest BIM? Na czym polega projektowanie w technologii BIM? Z terminem tym spotykamy się coraz częściej. Budownictwo to sektor, który musi sprostać stale rosnącym wymaganiom. Konsekwencją zmian i rozwoju jest ciągłe ulepszanie rozwiązań. BIM (Building Information Modelling) - innowacyjna technologia parametrycznego modelowania informacji o budynku, to koncepcja która zrewolucjonizowała podejście do projektowania, realizacji inwestycji i zarządzania budynkiem. Recepta na kłopoty z koordynacją międzybranżową w dokumentacji budowlanej, problemy ze spójnością w projektach, kolizje i wiele innych. Nazwa "BIM" robi karierę. Chyba wszyscy interesujący się nowymi technologiami związanymi z projektowaniem, integracją systemów i budownictwem już się z tą nazwą zetknęli, lecz wciąż jeszcze niewiele osób zdaje sobie sprawę, na czym właściwie polega technologia BIM, jak bardzo jest innowacyjna, jaka jest jej teraźniejszość i przede wszystkim, jaka jest jej przyszłość. Przyszłość która usprawni proces inwestycyjny, począwszy od projektowania, przez harmonogramy i kosztorysowanie, aż po kompleksową realizację i zarządzanie obiektem.


W trakcie kongresu mgr inż. Jakub Kulig – BIM Project Manager, Robobat Polska Certyfikowany trener Autodesk, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, autor licznych opracowań traktujących o integracji międzybranżowej oraz prelegent na wielu konferencjach o tematyce BIM w kraju i za granicą, poprowadzi prezentację „Technologia BIM w służbie bezpieczeństwa przeciwpożarowego”, w trakcie której przedstawi najnowsze rozwiązania technologiczne, zapewniające bezpieczeństwo i właściwe działanie służ ratunkowych podczas sytuacji kryzysowej oraz wskazanie atutów posiadania przez służby ratunkowe modelu 3D obiektu wraz z możliwością wykonania potrzebnych analiz i symulacji. Podczas prezentacji zostaną omówione następujące tematy: Model 3D budynku – Autodesk Revit, Plan ewakuacji – Autodesk Navisworks, Analiza rozprzestrzeniania i odprowadzania dymu, rozkładu temperatury - Autodesk Simulation CFD, Analiza FDS - zachowanie ognia i dymu w budynku – Autodesk Project Scorch.

 

 

2015 Kongres Pożarnictwa Stadion Narodowy

 

2015 Kongres Pożarnictwa Stadion Narodowy

 

 

INTEGROWAĆ CZY NIE INTEGROWAĆ? – systemy sygnalizacji pożarowej a automatyka pożarowa

Podczas kongresu nie zabraknie tematów dla instalatorów, elektroinstalatorów, czy projektantów i integratorów instalacji niskoprądowych. INTEGROWAĆ CZY NIE INTEGROWAĆ? na to pytanie odpowie mgr inż. Mariusz Radoszewski - wysokiej klasy specjalista w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych. Jako inżynier wsparcia technicznego związany zawodowo od 14 lat z firmą Polon-Alfa w Bydgoszczy. Wykładowca i wielokrotny prelegent na krajowych i zagranicznych konferencjach oraz sympozjach. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu ochrony przeciwpożarowej, wydawanych na łamach czasopism branżowych oraz w mediach elektronicznych. W programie pojawią się także zagadnienia związane z zapobieganiem awariom przemysłowym, przegrodom przeciwogniowym, wewnętrznym i zewnętrznym zespołom pompowym czy systemom hydrantowym. Wśród nowości pojawią się m.in. nowe technologie w zakresie zabezpieczenia kabli i przewodów, hybrydowe i zasysające systemy detekcji dymu i pożaru, nowości w systemie bezpieczeństwa pożarowego E-90, systemów zasilania gwarantowanego, obowiązków użytkownika w zakresie dozoru i utrzymania oświetlenia awaryjnego badań i symulacji detekcja gazów CO i LPG i sterowania wentylacją w garażach i parkingach które omówi mgr inż. Iwona Żupańska Hekato Electronics oraz dr inż. Dorota Brzezińska Ekspert i Wykładowca Politechniki Łódzkiej, Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Katedra Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy, Współautorka m.in. poradnika "Wentylacja pożarowa budynków wysokich i wysokościowych" oraz „Oddymianie obiektów po nowelizacji przepisów techniczno-budowlanych”. Wśród Prelegentów nie zabraknie również mgr inż. Marka Kośmider - Kierownika Działu SSP MIWI URMET który omówi systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru firmy HOCHIKI.

 

Dla amatorów nowych technologii nie koniecznie związanych z pożarnictwem czekać będzie SOLOWHEEL najmniejszy, ekologiczny i najwygodniejszy pojazdy osobisty jaki kiedykolwiek wynaleziono. Ten stabilizowany żyroskopowo elektryczny monocykl jest przeznaczony do stosowania wszędzie gdzie można skorzystać z przenośnego pojazdu elektrycznego. Jest niezwykle kompaktowy a jazda nim daje dużo frajdy. Podczas kongresu będzie możliwość wypróbowania go osobiście przez Uczestników.

 

2015 Kongres Pożarnictwa Stadion Narodowy

 

2015 Kongres Pożarnictwa Stadion NarodowyKONFERENCYJNE SPECJALNOŚCI w PIGUŁCE to m.in.:

 • specjalistyczne wykłady dla projektantów i instalatorów, wskazanie dobrych praktyk projektowych, omówienie zmian w przepisach i ich interpretacji, błędy montażowe i jak ich unikać,
 • strefa „praktyka” - warsztaty techniczne: funkcjonalność i dobór rozwiązań pod względem technicznym i ekonomicznym, integracja systemów bezpieczeństwa i automatyki budynku, budowa i eksploatacja obiektów, utrzymanie ruchu, wymiana doświadczeń, testowanie rozwiązań, studium przypadku, przykładowe realizacje, konfrontacja spostrzeżeń nt. najnowszych technologii i rozwiązań branżowych,
 • NOWOŚCI w monitoringu wizyjnym, sygnalizacji pożarowej, systemach detekcji i kontroli dostępu, projektowaniu obiektów ze względu na wymagania przeciwpożarowe, instalacje, sieci i urządzenia, systemy dozoru i kontroli, drogi pożarowe, drzwi specjalne i pożarowe, pożarowe wyłączniki prądu, zawory odcinające, detekcja pożarowa, zasilanie gwarantowane, ochrona serwerowni, wentylacja pożarowa, SUG, zagadnienia formalno-prawne ATEX - Strefy Ex, Bierna ochrona pożarowa jako niezbędny element każdej inwestycji, stałe urządzenie gaśnicze jako najlepsza alternatywa wśród gazów obojętnych, Burzowy System Ostrzegawczy - CPMP, nowe normy i przepisy dla hydrantów wewnętrznych, systemy DSO w obiektach trudnych akustycznie: Hale sportowe, Stacje metra, Sale Koncertowe, zastosowanie sygnalizatorów głosowych w projektach SAP i nie tylko
 • dobre praktyki projektowe i odpowiedzialność projektanta - konsultacje projektów w trakcie trwania konferencji,
 • bierne i czynne systemy ochrony przeciwpożarowej,
 • budowa i eksploatacja obiektów, utrzymanie ruchu,
 • ustawodawstwo - zmiany w przepisach, interpretacje
 • symulacje zdarzeń i ewakuacji, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, pokazy i prezentacje funkcjonowania systemów
 • ekspozycja zewnętrzna przed Stadionem Narodowym: prezentacja pojazdów ratowniczo-gaśniczych,
 • łącznie 24 panele techniczne i merytoryczne, 6 Ekspertów, łącznie 600 minut wykładów, blisko 2000 produktów, ponad 3000 m2 pow. przeznaczonej na wykłady i prezentacje,
 • konsultacje z ekspertami, rzeczoznawcami ds. ppoż, prawnikami i doradcami technicznymi,
 • BEZPŁATNY UDZIAŁ w kongresie i BEZPŁATNE materiały szkoleniowe,
 • IMIENNY CERTYFIKAT podpisany przez Ekspertów Konferencji,
 • panele dyskusyjne, udział w konkursach i losowaniu nagród,
 • dobra kawa, miła atmosfera i czas na rozmowy kuluarowe … a to zaledwie część propozycji które dla Państwa przygotowaliśmy.

 

2015 Kongres Pożarnictwa Stadion Narodowy

 

2015 Kongres Pożarnictwa Stadion Narodowy

 

Kongres Pożarnictwa to jedna z największych, jeśli nie największa jednodniowa konferencja poświęcona popularyzacji i zwiększaniu świadomości w zakresie ochrony przeciwpożarowej w Polsce. To szansa spotkania ponad 1000 specjalistów w zakresie projektowania, inwestycji budowlanych oraz prewencji pożarowej. Jeżeli chcesz spotkać się z kolegami z branży, wymienić poglądy, podzielić się wiedzą i doświadczeniami z innymi uczestnikami, to nie może Cię zabraknąć!

 

50 zaproszeń na Kongres Pożarnictwa dla Czytelników .......(nazwa Państwa Wydawnictwa)….. czeka do odbioru u Organizatora: tel. +48 22 678 58 25, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Na zaproszenie uczestnictwo w kongresie jest bezpłatne ale wymaga wcześniejszej rejestracji i potwierdzeniem obecności. Liczba miejsc ograniczona!

 

 

POBIERZ ZAPROSZENIE

 


REZERWACJA WOLNYCH MIEJSC:

 

Zapisz się już dziś ONLINE

 

Zgłoszenia SMS 732 972 424, SMS 733 017 790, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
(w celu przyjęcia zgłoszenia wymagane podanie nazwa i adres firmy, imię i nazwisko uczestnika, nr telefonu, adres e-mail)

Bądź na bieżąco i śledź stronę konferencji: kongrespozarnictwa.pl

 

 20150415 DND project 170 buton

 

 Szczegółowe informacje u Organizatora. 

Organizator: DND PROJECT – KONGRESY I KONFERENCJE BRANŻOWE
Koordynator Projektu: Ewa Dziatkowska
Koordynator Komunikacji Medialnej i PR:
st. kpt. w st. spocz. mgr inż. Grzegorz Jędrzejczyk +48 502 610 654
tel. +48 22 678 58 25, + 48 500 449 319

 

 

20150716 DND KON POZAR 0

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.