Reklama
 
 
 
 
Trane otwiera Europejskie Centrum Badań i Rozwoju HVAC w Épinal we Francji PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 17.08.2015

Firma Trane, ogłosiła uruchomienie najnowocześniejszego ośrodka badawczego w centrum produkcji i projektowania w Épinal we Francji. Ośrodek będzie stanowił centrum weryfikacji nowo opracowanych produktów, umożliwiając symulację wszystkich warunków roboczych napotykanych w okresie użytkowania sprzętu do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

 

 

 

„Trane wprowadza innowacje w tempie znacznie szybszym niż reszta branży. W ciągu ostatniego roku dodaliśmy kilka nowych produktów do oferty agregatów chłodzonych powietrzem i wodą” – mówi Louis Rompre, kierownik ds. portfolio Trane w Europie. „Nasi klienci wymagają coraz większej liczby konfiguracji, poziomów i opcji, a ośrodek umożliwi nam sprostanie ich wymaganiom poprzez innowacje i opracowywanie produktów o sprawdzonej wydajności i najwyższej klasie.”

 

20150817 Trane Lab HEAT EXCHANGERS AND PUMP ROOM Photo C Jérôme Baudoin

 

Zwykle klientom musi wystarczyć kwalifikacja nowego produktu dokonana w standardowych ośrodkach badawczych, które często nie są w stanie prawidłowo zweryfikować wyników ze względu na brak technicznej możliwości odtworzenia warunków roboczych. Dzięki nowemu ośrodkowi badań Trane, klienci mogą również obserwować testy swoich rozwiązań HVAC w określonych zastosowaniach i szczególnych warunkach.

Ośrodek badawczy w Épinal umożliwia Trane weryfikację wydajności całej oferty sprzętu, w tym agregatów o dużej pojemności i systemów wielorurowych. Kontrolowane warunki otoczenia obejmują temperaturę od -25°C do +60°C i umożliwiają doskonałe rozprowadzanie powietrza wokół badanego sprzętu. Ośrodek jest w stanie je odtworzyć w standardowym środowisku niezależnie od warunków pogodowych, co stanowi o jego wyjątkowości w branży HVAC.

 

20150817 Trane Lab TEST ROOM Photo C Jérôme Baudoin

 

 

Badania prowadzone w ośrodku Trane w Épinal dadzą klientom pewność, że rzeczywista wydajność agregatu w określonych warunkach spełni oczekiwania stawiane wobec sprzętu w fazie wyboru. Lokalizacja ośrodka na francuskim obszarze produkcyjnym wzmocni proces rozwoju nowych platform agregatów w Europie.

Niezawodny i szybki plan kwalifikacji jest możliwy dzięki:

 • Komorze klimatycznej o pojemności 5000 m3 z zaawansowaną kontrolą temperatury otoczenia i wilgotności powietrza, umożliwiającą symulację szerokiego zakresu warunków roboczych:

              -   strona powietrza: -25°C /+60°C, 10–90% wilgotności względnej (RH);
              -   strona wody: -12°C /+65°C;

 • Szybkiemu i dokładnemu systemowi kontroli zapewniającemu stabilne i jednorodne warunki badań w ramach EN 14511 i wymogów normy Eurovent;
 • Wielu trybom roboczym obejmującym różnorodne produkty Trane, w tym agregaty chłodzone powietrzem i wodą oraz systemy wielorurowe od 200 do 1700 kW, pompy ciepła od 200 do 1000 kW.

 

20150817 Trane Lab UNIT UNDER TEST Photo C Jérôme Baudoin

 

 

Zrównoważony rozwój oraz efektywność operacyjna i kosztowa ośrodka badawczego w Épinal są możliwe dzięki temu, że 70% silników posiada napęd o zmiennej prędkości, a ośrodek jest w stanie odzyskać i ponownie użyć do 100% niewykorzystanej energii z badanych urządzeń do klimatyzowania komory badań.

 

www.trane.com

 

 TRANE 460

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

 • Pompy ciepła 2018

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.