Eurovent Summit w Polsce - 27-30 września 2016 Kraków PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 26.06.2016

W dniach od 27 do 30 września 2016 Kraków będzie gościł jedną z najważniejszych imprez branżowych w Europie. Konferencja EUROVENTSUMMIT zgromadzi ponad 400 wiodących producentów z Europy, Bliskiego wschodu i północnej Afryki oraz innych krajów. Kluczowi decydenci w obszarze kształtowania klimatu wewnętrznego, chłodnictwa przemysłowego oraz łańcucha chłodniczego przemysłu spożywczego będą mogli wziąć udział w przygotowanych ponad 40 seminariach, spotkaniach oraz imprezach specjalnych.

 

 

 

20160626 Eurovent Summit logo

 

EUROVENTSUMMIT organizowana jest co dwa lata przez Eurovent Association, Eurovent Certita Certification oraz Eurovent Market Intelligence we współpracy z wiodącymi organizacjami takimi jak eurammon, REHVA oraz Stowarzyszeniem Polska Wentylacja, które jest oficjalnym partnerem tego szczytu.

 

Przez wszystkie dni szczytu odbywać się będą sesje prawie 40 grup roboczych Eurovent association, Eurovent Certification, Eurovent Market Intelligence oraz REHVA. Spotkania Eurovent będą koncentrowały się na produktach i poruszały gorące kwestie takie jak przepisy Ekoprojektu, które dotyczą członków. Uczestnicy będą mogli brać udział w każdym z tych spotkań, bez względu na to do jakich grup roboczych należą.

 

W tym roku organizatorzy położyli szczególny nacisk na nasz region i zapraszają do przyłączenia się wszystkich uczestników polskiego rynku HVACR. Polska to aktualnie jeden z głównych europejskich rynków, kraj o ogromnym potencjale i rozwijającej się gospodarce. Pomimo tego, wielu lokalnych producentów jest nadal nieznanych poza granicami Polski, a w ich rozwoju Eurovent oraz EUROVENTSUMMIT może być platformą w zaistnieniu w Europie i na świecie. Aby było to możliwe producenci, oferenci – rynek – musi zmienić podejście do inwestycji – z kryterium najniższej ceny w kierunku kryterium minimalizacji kosztów cyklu życia i jakości produktu. Poprzez swój potencjał i stosowane technologie polski przemysł może nie tylko podążać za Europą, ale mieć realny wpływ na kształtowanie europejskich regulacji prawnych.

 

20160626 EUROVENT SUMMIT 1

 


EUROVENTSUMMIT w Krakowie ma przybliżyć uczestnikom polskiego rynku najnowsze i koncepcyjne technologie, zapewnić dostęp do istotnych informacji o aktualnych pracach nad regulacjami unijnymi i normami, oraz zaoferować możliwość spotkania i dyskusji z setkami najważniejszych przedstawicieli przemysłu z Europy i Bliskiego wschodu.


Między innymi podczas „Indoor Climate 2030” – sympozjum specjalnie dedykowanemu dla polskich gości – przygotowane zostały praktyczne i wizjonerskie seminaria adresowane do projektantów, producentów, architektów i instalatorów oraz wszystkich innych osób zainteresowanych trendami rozwojowymi w technologiach klimatu wewnętrznego. Sympozjum będzie w całości prowadzone w języku polskim, a prowadzącymi będą tacy eksperci jak dr inż. Piotr Bartkiewicz i dr inż. Jerzy Sowa.

 

Ponadto uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się szczegółowo z przygotowywanymi regulacjami europejskimi w zakresie Ekoprojektu i efektywności energetycznej budynków, nowościami normalizacyjnymi odnośnie urządzeń wentylacyjnych, programami certyfikacyjnymi oraz trendami rozwojowymi rynku po wprowadzeniu regulacji Ekoprojektu.


Stowarzyszenie REHVA zorganizuje dedykowane warsztaty w języku angielskim, rozwijające powyższe kwestie i koncentrujące się w szczególności na takich zagadnieniach jak jakość środowiska wewnętrznego (IEQ) i budynki prawie zeroenergetyczne (NZEBs), których kryteria będą musiały spełniać wszystkie nowopowstające obiekty do końca 2020 roku.


Podczas szczytu w Krakowie, każdy dzień zwieńczony będzie dedykowaną wieczorną imprezą jak np. ‘Centrum Innowacji’ Eurovent. W czasie tego koktajlowego przyjęcia w unikalnych wnętrzach Starej Zajezdni na Kazimierza będzie miała miejsce wizjonerska, niekomercyjna prezentacja prowadzona w stylu TED przez wyjątkowe osobowości zarówno z branży jak i poza niej. Inny przykład to impreza o nazwie „Climate Chamber” organizowana wspólnie przez Eurovent i REHVA w podziemnej komorze kopalni soli w Wieliczce. Na tą imprezę zaproszona została m.in. Komisarz Unijna pani Elżbieta Bieńkowska oraz inne osoby zaangażowane w rozwój rynku, polityki oraz prawodawstwa unijnego.

 

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące uczestnictwa można znaleźć na stronie http://www.eurovent-summit.eu/

 

Uwaga:


Czytelnicy Chłodnictwo & Klimatyzacja mogą zakupić bilet wstępu na EuroventSummit w Krakowie z 50% rabatem w stosunku do ceny regularnej. Aby tego dokonać na stronie www.euroventsummit.eu należy podać kod promocyjny: ChlodnictwoiKlimatyzacja-Subscribers

 

20160626 Eurovent Summit

Eurovent association to europejskie Stowarzyszenie producentów branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej (HVAC), chłodnictwa przemysłowego oraz technologii łańcucha chłodniczego przemysłu spożywczego. Eurovent reprezentuje główne europejskie stowarzyszenia branżowe oraz niemal 1000 producentów z ponad 30 krajów, w tym polskie firmy takie jak FRAPOL, Proficool FANS oraz VBW Engineering. Stowarzyszenie monitoruje oraz działa na rzecz rozwoju prawodawstwa Unii Europejskiej i powiązanych z nim standardów normalizacyjnych.


Eurovent Certita Certification, to organizacja prowadząca ponad 40 programów certyfikacyjnych niezależnie od stowarzyszenia i jest znana na całym świece ze swojego znaku „Eurovent Certified Performance”, który odgrywa istotną rolę w ustalaniu poziomu konkurencyjności wśród producentów. Eurovent Certification spełnia najwyższe standardy i posiada akredytację EN ISO/IEC 17065:2012.


Eurovent Market Intelligence (EMI) to biuro statystyczne europejskiego rynku HVACR. EMI dostarcza kluczowe dane rynkowe od 1994 roku i jest zaufanym partnerem ponad 300 producentów. EMI działa niezależnie od naszego stowarzyszenia w celu zapewnienia najwyższych standardów niezależności i poufności.

 

20160626 Eurovent logo

 

20160626 Eurovent Summit logo

 

 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.