Emerson Network Power zmienia nazwę na VERTIV i wyznacza nowego dyrektora generalnego PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 23.01.2017

Doświadczony menedżer z branży technologicznej, Rob Johnson, pokieruje nową, samodzielną spółką Vertiv, po tym jak została ona kupiona przez Platinum Equity. To nowa era koncentracji na szybkości, technologii, innowacji i rozwoju oraz lepszej elastyczności obsługi rynków rozwijających się pod kątem przetwarzania w chmurze i mobilnej pracy w sieci.

 

Firma znana do tej pory pod nazwą Emerson Network Power poinformowała, że stanowisko dyrektora generalnego objął Rob Johnson oraz oficjalnie działalność rozpoczęła spółka Vertiv.

Vertiv jest globalnym dostawcą technologii infrastrukturalnych o znaczeniu krytycznym dla kluczowych systemów i aplikacji w centrach danych, sieciach komunikacyjnych oraz w środowiskach handlowych i przemysłowych. Centrala firmy znajduje się w Columbus w stanie Ohio (USA), zatrudnia ponad 20 000 pracowników i dysponuje 25 zakładami produkcyjnymi oraz montażowymi na całym świecie.

Wartość transakcji kupna to ponad 4 miliardy USD. Firma Emerson zachowa udziały mniejszościowe w sprzedawanym przedsiębiorstwie.

 

Vertiv logo

 

Rob Johnson, który zajmował ostatnio stanowisko partnera operacyjnego w firmie Kleiner Perkins Caufield & Byers, przez 10 lat pracował w American Power Conversion (APC), firmie będącej liderem w sektorze infrastruktury dla centrów danych. Gdy w 2007 r. firma APC została sprzedana Schneider Electric za 6,1 miliarda USD, pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego. Podczas pracy w APC był także dyrektorem naczelnym grupy Availability Enhancement Group w firmie.

Bryan Kelln, partner i prezes ds. działań portfolio spółek w Platinum Equity, docenia umiejętności przywódcze i doświadczenie techniczne Roba Johnsona, które pomogą mu z sukcesem zarządzać firmą Vertiv.

– Rob Johnson doskonale łączy znajomość branży, intuicyjność działania i przedsiębiorczość – powiedział Bryan Kelln. – Jest to szansa na dokonanie zmian w firmie. Naszym zdaniem Rob Johnson jest odpowiednią osobą, która zapewni firmie rozwój w duchu koncentracji na szybkości działania, innowacji i obsłudze klienta”.

Poza firmą APC Rob Johnson zajmował stanowiska kierownicze w firmie Consolidated Container Corporation, dostawcy rozwiązań do produkcji opakowań ze sztywnych tworzyw sztucznych.

W 1989 r. Rob Johnson założył firmę Systems Enhancement Corporation (SEC), która opracowała innowacyjne rozwiązania programowe i sprzętowe dla branży zasilaczy awaryjnych. W 1997 r. sprzedał swoją firmę przedsiębiorstwu APC.

– Rob Johnson doskonale orientuje się w technologii, szczególnie w środowiskach centrów danych i rozumie potrzeby klientów – dodał Bryan Kelln. – Dysponuje wiedzą, dzięki której może motywować pracowników jako dyrektor generalny i kierować globalnym przedsiębiorstwem przynoszącym zyski. Jest także innowatorem, który podziela naszą wizję firmy Vertiv jako samodzielnego przedsiębiorstwa.

 

Rob Johnson stwierdził, że zmiana właściciela stwarza wyjątkowe możliwości.

– To nowy początek dla firmy, w której tak wiele się dzieje. Cieszę się z możliwości współpracy z nowymi osobami w Vertiv, która jest w tak ważnym dla jej historii okresie zmian – powiedział Rob Johnson. – Dzięki niezależności firmy Vertiv będziemy mieli swobodę podejmowania decyzji dotyczących strategii i inwestowania, szybkości działania w sposób charakterystyczny dla nowych firm, jak również koncentracji na innowacyjnych rozwiązaniach dla naszych klientów, także tych w rosnącym sektorze przetwarzania w chmurze, sieci mobilnych oraz IoT.

Vertiv wykorzysta rozbudowaną ofertę produktów i usług dotyczących zarządzania zasilaniem, systemami klimatyzacji precyzyjnej oraz infrastrukturą IT, które były dostępne wcześniej w portfolio firmy Emerson Network Power, w tym najpopularniejszych w branży marek — ASCO®, Chloride®, Liebert®, NetSure™ i Trellis™.

 

Partner firmy Platinum Equity, Jacob Kotzubei, stwierdził że zasoby operacyjne oraz dotyczące fuzji i przejęć w firmie Platinum Equity, a także ścisła współpraca z firmą Emerson, będą korzystne dla Vertiv w perspektywie krótko- i długoterminowej.

 

Będziemy wspierać rozwój firmy Vertiv i tworzenie innowacyjnych produktów na każdym etapie procesu, zarówno wewnętrznie, jak i dzięki przyszłym przejęciom – powiedział Jacob Kotzubei. – Po raz drugi nawiązujemy współpracę partnerską z firmą Emerson i jak dotąd układa się ona wyjątkowo pomyślnie. Oczekujemy, że zmiany przebiegną bezproblemowo i będą początkiem wyjątkowej przyszłości dla firmy Vertiv oraz jej klientów.

 

W listopadzie 2013 r. Platinum Equity przejęła pakiet kontrolny w należącej do przedsiębiorstwa Emerson firmie oferującej rozwiązania do przetwarzania danych i zasilania, której nazwa została potem zmieniona na Artesyn Embedded Technologies.

 

W ramach działań związanych ze zmianą nazwy Vertiv, firma zaprezentowała nową stronę internetową dostępną pod adresem www.VertivCo.com. W styczniu 2017 r. Vertiv rozpocznie kampanię reklamową marki pod hasłem „Your Mission is Critical” (Działalność Twojej firmy to nasza misja). Kampania obejmie publikacje w najważniejszych tytułach prasowych oraz na portalach branżowych, takich jak The New York Times, The Wall Street Journal, Forbes, Fast Company, Wired, TechCrunch i IDG Tech Network.

 

Firma Vertiv dokłada wszelkich starań, aby spełniać zmieniające się wymagania jej klientów biznesowych dotyczące infrastruktury cyfrowej, w tym rozwiązań mobilnych, chmurowych i edge computing, a także kolokacji centrów danych, magazynowania energii i zrównoważonego rozwoju. Firma zatrudnia przedstawicieli handlowych i serwisantów w najważniejszych krajach, a ponadto posiada 255 centrów serwisowych na całym świecie zatrudniających ponad 3000 inżynierów serwisu działających w terenie oraz ponad 400 pracowników działu ds. pomocy technicznej i szybkiego reagowania.

 

 

20170123 Vertiv Malgorzata Kasperska

Małgorzata Kasperska, Dyrektor Zarządzający Vertiv w Europie Centralnej


Wkraczamy w nową i ekscytującą erę naszej działalności, tworząc nową markę i oferując nową jakość naszym klientom i partnerom. Transformacja w Vertiv to kolejny kamień milowy dla naszej firmy. Będziemy kierować się dotychczasowymi wartościami, które nas ukształtowały, patrząc z optymizmem na kolejny etap. Idąc naprzód już jako Vertiv będziemy tworzyć naszą przyszłość na najtrwalszych fundamentach – wykorzystując globalny zasięg i liczne grono oddanych i doświadczonych pracowników. Niezmiennie będziemy oferować najbardziej zaawansowane technologie napędzające biznes naszych klientów na co dzień.

 

 

 


O firmie Vertiv
Firma Vertiv projektuje, tworzy i udostępnia w formie usług technologie infrastrukturalne o znaczeniu krytycznym dla kluczowych systemów i aplikacji w centrach danych, sieciach komunikacyjnych oraz w środowiskach handlowych i przemysłowych. Vertiv, wcześniej znana jako Emerson Network Power, oferuje wsparcie rozwijających się rynków rozwiązań mobilnych i chmurowych dzięki szerokiej gamie systemów zasilania, klimatyzacji precyzyjnej oraz rozwiązań do zarządzania infrastrukturą. Oferuje ona rozwiązania takich marek jak ASCO®, Chloride®, Liebert®, NetSure™ i Trellis™. Sprzedaż spółki w roku fiskalnym 2016 osiągnęła 4,4 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.VertivCo.com.

 

Vertiv logo

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.