CAREL na Chillventa 2018: naturalne chłodnictwo, łączność I wysoka wydajność - hala 5, stoiska 306 i 308 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 05.10.2018

CAREL, firma specjalizująca się w rozwiązaniach sterujących dla sektorów klimatyzacji, chłodnictwa i nawilżania powietrza, podczas targów Chillventa w hali 5 na stoiskach 306 i 308, zaprezentuje swoją ulepszoną ofertę pod względem wydajności i łączności. Dzięki rozszerzeniu niektórych zakresów i dodaniu nowych funkcji IoT, rozwiązania CAREL prezentowane podczas Chillventa wychodzą naprzód pod względem użyteczności i wydajności.

 

 

 

 

20181005 chillventa carel

 

 

Chłodnictwo naturalne

Podczas Chillventa, CAREL zaprezentuje najnowsze osiągnięcia technologiczne, które pozwalają na efektywne wykorzystanie naturalnych czynników chłodniczych.

Heos, dobrze znane rozwiązanie waterloop dla chłodnictwa komercyjnego, które łączy wydajność energetyczną, kontrolę temperatury wewnątrz jednostek chłodniczych, szybką instalację i elastyczność projektową, dostępne dla R290, CO2 i HFO.

Hecu dedykowany do kontroli agregatów skraplających, które integruje zarządzanie sprężarkami z technologią DC inverter, zaworami w układach transkrytycznych (HPV i RPRV) i dwoma wysokowydajnymi wentylatorami EC.

Najnowsze rozwiązanie Sistema DC Cella do rozbudowy chłodni z systemem CO2, który ułatwia instalację i minimalizuje jej czas.

 

Seria „EmJ” eżektorów modulujących i sterownik pRack multi DC to kolejne pozycje, które przedstawi CAREL, który oferuje zrównoważoną optymalizację wydajności energetycznej w transkrytycznych układach chłodzenia CO2 w ciepłym i umiarkowanym klimacie, od małych sklepów wielobranżowych po duże supermarkety.

Na Chillventa CAREL zaprezentuje najnowsze osiągnięcia technologiczne, które pozwalają na efektywne wykorzystanie naturalnych czynników chłodniczych i rozszerzają je na wszystkie aplikacje, zarówno w sektorze chłodniczym, jak i klimatyzacyjnym. Pojawią się również nowości w zakresie pomp ciepła.

 

Łączność
Nowe technologie i nowe modele biznesowe prowadzą do tego, że maszyny są obecnie oceniane nie tylko pod kątem wydajności, którą generują, ale także w zakresie dostarczanych informacji. Z tego powodu CAREL stworzył zespół roboczy poświęcony wyłącznie rozwojowi usług związanych z IoT.

W wyniku tego powstała APPLICA, aplikacja mobilna do najnowszej generacji inteligentnych sterowników z zintegrowaną łącznością NFC i Bluetooth®, przeznaczone dla instalatorów i serwisantów. Konfiguracja i optymalizacja urządzenia są proste i intuicyjne, połączenie aplikacji na smartfony i z portalem internetowym, pozwala na definiowanie ustawień i grafiki elastycznie i na bieżąco.

Oprócz aplikacji MPXone, APPLICA może być również używana do zarządzania nowymi sterownikami CAREL, w tym μCHILLER (rozwiązanie do kompletnego zarządzania agregatami chłodniczymi i pompami ciepła) i Heez (rozwiązanie dla chłodzonych merchandiserów). Nowy interfejs wykorzystuje specyficzne funkcje graficzne na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet), zastępując tradycyjne zintegrowane interfejsy użytkownika.

Kluczową innowacją w dziedzinie sterowników parametrycznych stanowi APPLICA, dzięki której urządzenie można skonfigurować w jednej operacji, wymieniając informacje zdalnie i odbierając powiadomienia w przypadku wystąpienia alarmów.

Na targach Chillventa CAREL zaprezentuje heaterSteam titanium, jedyny na świecie nawilżacz grzałkowy tytanowy wyróżniający się wyjątkową niezawodnością, jest to idealne rozwiązanie do zastosowań, w których ciągłość usług jest kluczowa. heaterSteam wykorzystuje pGDx, nowy ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala, zaprojektowany w celu poprawy komfortu obsługi nawilżacza. Jest to pierwszy na świecie nawilżacz powietrza ze wstępnie skonfigurowanym rozwiązaniem konserwacji predykcyjnej dostępnym w zestawie usług IoT. Monitorowanie i analiza danych w czasie rzeczywistym na dedykowanych wyświetlaczach nawigacyjnych gwarantuje wydajność i ciągłość usług.

Na targach po raz pierwszy zaprezentowane zostanie wirtualne doświadczenie, podkreślające zalety rozwiązań Carel IoT zarówno z perspektywy edukacyjnej, szkoleniowej, a także z konserwacji predykcyjnej.

 


Wysoka wydajność


Wiele systemów CAREL do sterowania urządzeniami chłodniczymi i klimatyzacyjnymi, opiera się na dwóch decydujących i skonsolidowanych technologiach: elektronicznych zaworach rozprężnych i inwerterach sprężarek DC. Oba te elementy zostały zaprojektowane w celu optymalizacji działania urządzeń chłodniczych. Korzyści? Do 40% mniejsze zużycie energii, precyzyjna regulacja temperatury przez cały czas i optymalizacja warunków pracy, aby zmaksymalizować niezawodność i wydajność sprężarki.
Uzupełnieniem oferty będzie seria sprężarek wyprodukowanych we współpracy z wiodącymi międzynarodowymi producentami, które dystrybuowane będą wyłącznie przez CAREL.
Wysoka wydajność będzie również widoczna w rozwiązaniach dla pomp ciepła, przy dalszej poprawie wydajności, dzięki napędowi BLDC nowej generacji – PSD2 i przejściu od wydajności na poziomie pojedynczej jednostki do współpracy między wieloma jednostkami lub systemami.

 

http://www.carel.pl

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.