Nowoczesne podejście do ogrzewania – pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 28.09.2020

Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT to nowa marka urządzeń, która została wprowadzona na nasz rynek w 2019 r. jako ekologiczne i niedrogie rozwiązanie systemu ogrzewania dla domów jednorodzinnych oparte wyłącznie na odnawialnym źródle energii. Dedykowane są dla instalacji niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego oraz do współpracy z panelami fotowoltaicznymi, gdyż wtedy są najatrakcyjniejszym rozwiązaniem w kwestii kosztów eksploatacyjnych.

 

 

 20200928 wienkra pompy 1

 


Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT osiągają wysoki współczynnik COP, np. dla modelu o mocy 10 kW SEV-HPS1-10/O (A7/W35) COP wynosi 5.00, co sprawia, że koszt eksploatacji pompy ciepła jest niski.


Zamontowana w pompie ciepła dwustopniowa sprężarka rotacyjna z inverterem prądu stałego zapewnia niski poziom hałasu oraz szeroki zakres wydajności. Typoszereg urządzeń obejmuje pompy ciepła zasilane jednofazowo o mocy 10, 12, 14 i 16 kW oraz zasilane trójfazowo o mocy 12, 14 i 16 kW służące do ogrzewania domu oraz ciepłej wody użytkowej. Poprzez zastosowanie wysokowydajnej sprężarki oraz czynnika chłodniczego R32 klasa efektywności energetycznej jest na poziomie A++ i A+++, dzięki czemu zużycie energii jest niskie. Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT pracują w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32 charakteryzujący się niskim współczynnikiem GWP, który jest całkowicie bezpieczny dla warstwy ozonowej.

 


Szeroki zakres temperatury pracy aż do -25°C pozwala na wykorzystanie pompy ciepła jako niezawodnego i całorocznego źródła ciepła, chłodu oraz ciepłej wody użytkowej. Nawet podczas mroźnej zimy pompa ciepła pracuje optymalnie oraz jest w stanie przygotować ciepłą wodę o temperaturze 65°C na cele grzewcze. W zależności od temperatury zewnętrznej w załączonym trybie grzania pracę rozpoczyna jednostka pompy ciepła lub dodatkowa grzałka. Cały typoszereg urządzeń jest wyposażony w 3-stopniową grzałkę elektryczną o mocy 9 kW. Za pomocą pompy ciepła można uzyskać wodę w następujących zakresach temperatury: w trybie chłodzenia 5-25°C, w trybie grzania 17-65°C oraz w trybie c.w.u. 40-60°C.

 

20200928 wienkra pompy 3

 


Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT posiadają możliwość sterowania dwoma obiegami ogrzewczymi. Funkcja ta pozwala na przygotowanie medium o różnych parametrach temperaturowych dla dwóch niezależnych obiegów grzewczych np. instalacji ogrzewania podłogowego i grzejnikowego.

 


W urządzeniu zostały zamontowane już naczynie wzbiorcze i pompa wodna o wysokości podnoszenia 9 m, co sprawia, że w większości przypadków w instalacji centralnego ogrzewania nie ma potrzeby stosowania dodatkowej pompy obiegowej. Usprawnia to montaż oraz obniża koszty instalacji c.o.. Pompa ciepła jest bardzo cicha, posiada dwa tryby cichej pracy ograniczające głośność pracy sprężarki i wentylatorów, a poziom ciśnienia akustycznego jednostki zewnętrznej nie przekracza 53dB(A). Dzięki najwyższej jakości sprężarce oraz nowoczesnemu silnikowi wentylatora BLDC z bezstopniową regulacją jednostka zewnętrzna zlokalizowana w pobliżu sypialni nie będzie emitowała uciążliwego hałasu.

 


W przypadku, gdy użytkownik pilnie potrzebuje ciepłej wody można użyć funkcji Fast DHW („domestic hot water”), która wymusza pracę systemu w trybie ciepłej wody użytkowej. Z kolei, gdy użytkownik wyjeżdża na urlop, pompa ciepła pracuje w trybie wakacyjnym. Gdy funkcja urlopu jest aktywna, to urządzenie będzie pracować w trybie ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej z niską zadaną temperaturą (domyślnie: 25°C, zakres: 20-25°C) w ustawionym okresie. Zapobiega to ewentualnym uszkodzeniom instalacji w czasie ujemnych temperatur zewnętrznych.

 

20200928 wienkra pompy 2

 


Tak jak wiele obecnie produkowanych urządzeń również pompy ciepła posiadają w standardzie wbudowany moduł WiFi, za pomocą którego sterowanie urządzeniem jest niezwykle proste i wygodne. Korzystając z aplikacji, można z każdego miejsca obsługiwać urządzenie przy użyciu smartfona lub tabletu oraz obserwować parametry pracy.Sterowanie pompą ciepła SEVRA ECOs HEAT odbywa się również poprzez dotykowy sterownik przewodowy w polskiej wersji językowej, który jest wbudowany w hydrobox. Sterownik po wymontowaniu można zainstalować w dowolnym innym miejscu. Instalator lub użytkownik definiuje dzienny lub tygodniowy harmonogram pracy pompy ciepła, aby zapewnić odpowiedni komfort cieplny w pomieszczeniu. Pompa ciepła zgodnie z etykietą SG READY posiada możliwość podłączenia poprzez odpowiednie układy sterowania w inteligentną sieć elektryczną, która zapobiega pobieraniu energii w godzinach szczytu zapotrzebowania na nią i wyzwala pracę pompy ciepła poza szczytem.

 


Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT zbudowane z wysokiej jakości podzespołów są objęte 3-letnim okresem gwarancji.

 

POBIERZ KATALOG W PDF >>> POMPY CIEPŁA SEVRA <<<

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.