Reklama
 
 
 
Reklama
Chlodnictwo&Klimatyzacja - już od 25 lat wspieramy branżę PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 11.02.2021

 

 

Czas płynie nieubłaganie, a wraz z nim kolejne na rynku branżowym w Polsce wydarzenia i zmiany, które od samego początku istnienia magazynu staramy się rzetelnie relacjonować na jego łamach. Mimo że jesteśmy jednym z najmłodszych miesięczników branży chłodniczej, klimatyzacyjnej i wentylacyjnej, to jednak właśnie rozpoczynamy 25 rok naszej działalności! Dodam, że niewiele wydawnictw przetrwało ten okres, zwłaszcza ostatnie lata, kiedy to czytelnictwo prasy oraz książek znacznie zmalało na rzecz szybkich newsów internetowych. Oczywiście Internet jest bardzo ważnym kanałem informacji i wiedzy, który – jako prężne wydawnictwo – staramy się rozwijać, również przez nowe projekty planowane do wprowadzenia w tym roku dla Państwa, ale to jednak w prasie branżowej (nie tylko u nas) mogą Państwo znaleźć szersze opracowania, analizy i wiedzę na temat pojawiających się zmian oraz nowych technologii.

 

20210211 CHIK 25 lat
Przypomnę pokrótce, iż pierwszy numer Ch&K ukazał się w roku 1996, a jego Redaktorem Naczelnym był uznany w branży wykładowca Politechniki Warszawskiej dr inż. Andrzej Girdwoyń. W roku 1999 stanowisko Redaktora Naczelnego objął inż. Mirosław Jankowski i pełnił tę funkcję do marca roku 2006.


Przez pierwsze trzy lata istnienia – do roku 1998 – „Chłodnictwo&Klimatyzacja” ukazywało się jako dwumiesięcznik. Początkowo w czerni i bieli, jedynie z elementami kolorowymi, zawierał przedruki artykułów z niemieckiego odpowiednika DIE KÄLTE&KLIMATECHNIK – podobnie jak wiele innych czasopism, które w latach 90. wchodziły na rynek polski. Z czasem pojawiły się teksty polskich autorów, pracowników uczelni technicznych oraz specjalistów z firm działających na polskim rynku.


W roku 1999 zostało wydanych już 8 numerów, w kolejnym 10, a od roku 2001 – już 11. Przez ten okres miesięcznik stale ewoluował. Rozszerzaliśmy tematykę poruszanych na łamach miesięcznika zagadnień, także poprzez dodatki tematyczne, i powiększaliśmy stałe grono czytelników. Dzisiaj wydajemy blisko 1000 stron rocznie, a zaczynaliśmy jako miesięcznik od 300-400. Historia miesięcznika, to również historia ostatnich 25 lat polskiego rynku HVAC&R, który stale się rozrasta wraz z nowymi wymaganiami związanymi ze zmianą m.in. struktury handlu i przemysłu, budownictwa komercyjnego – galerii handlowych i biurowców – a także wszelkich hipermarketów i supermarketów oraz centrów logistycznych. Wszystkie te zmiany zaowocowały dynamicznym wzrostem polskiego rynku chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji, a co ważne również rozwojem naszych rodzimych producentów.


Mam nadzieję, że nasz miesięcznik, dzięki Państwu, nadal będzie uczestniczyć w życiu i w budowaniu rynku HVAC&R, w przekazywaniu informacji o urządzeniach, technologiach, a krąg stałych czytelników z roku na rok będzie coraz większy.


Marek Stachurka-Geller
Redaktor Naczelny

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.