Reklama
 
 
 
 
pCOe Digital Input – nowa karta rozszerzeń wejść cyfrowych firmy CAREL PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 06.09.2021

W pierwszej połowie 2021 roku firma CAREL wprowadziła do oferty nową kartę rozszerzeń z wejściem cyfrowym. Rozszerzenia I / O to moduły, które można dodać do typowej aplikacji klimatyzacyjnej, aby zwiększyć liczbę wejść i wyjść dostępnych w sterowniku, a tym samym zoptymalizować elastyczność i modułowość rozwiązań.


Jednym z najczęstszych zastosowań są sekcje wentylacyjne składające się z kilku wentylatorów z silnikami elektronicznymi – w takim przypadku należy monitorować prędkość poszczególnych urządzeń, aby sprawdzić ich stan pracy i odpowiednio zareagować na inne wentylatory w przypadku awarii jednego z nich. CAREL od wielu lat oferuje wszystkie narzędzia potrzebne do obsługi
dużych systemów, takich jak centrale wentylacyjne czy dry-coolery, w których wentylatory są wyposażone w elektronikę komunikującą się poprzez Modbus®, umożliwiającą bezpośrednie monitorowanie ich stanu pracy.

 

20210906 CAREL PH21LPC302-pCOe-16

 


Jednak jednostki, które są mniejsze pod względem wielkości i wydajności, mają prostsze i bardziej ekonomiczne wentylatory, które nie są wyposażone w komunikację szeregową i zapewniają sygnał impulsowy oparty na prędkości obrotowej, który można odczytać za pomocą szybkich wejść cyfrowych. Jest to podstawa do opracowania nowej karty rozszerzeń wejść cyfrowych CAREL, idealnego rozwiązania we wszystkich przypadkach, w których konieczne jest odczytanie wielu wejść cyfrowych (w tym szybkich wejść do 500 Hz), jednak przy ograniczeniu całkowitej liczby wejść/wyjść i wymaganego miejsca, pod warunkiem dodawania tylko tych, które są potrzebne.

 


Jednym z typowych przykładów są tak zwane modułowe szafy serwerowe stosowane do chłodzenia centrów danych, bardzo kompaktowe jednostki, które nie wymagają skomplikowanej architektury sterowania urządzeniami ani specjalnych czujników do ich działania. Posiadają one jedną sekcję wentylacyjną z co najmniej 8 równoległymi wentylatorami, które muszą być monitorowane indywidualnie. W takim przypadku odczyt sygnału jest prostym i skutecznym sposobem weryfikacji działania, a także bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż instalowanie drogich czujników natężenia przepływu powietrza.

 


Nowa karta rozszerzeń zawiera dużą liczbę wejść cyfrowych, aby zapewnić maksymalną elastyczność w różnych zastosowaniach: jest to niezbędne w przypadku jednostek, w których główny sterownik ma ograniczoną liczbę wejść i wyjść, podczas gdy wiele wejść cyfrowych musi być podłączonych, na przykład w celu wykrycia alarmu lub różnych sygnałów.


Cała gama rozszerzeń I / O może być zintegrowana z rozwiązaniami opartymi na platformach sterowników programowalnych CAREL pCO i c.pCO lub z architekturą wykorzystującą różne kontrolery.


www.carel.pl  / www.alfaco.pl

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.