QUADRO UV – oczyszczacz powietrza, który zachwyca skutecznością PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 20.10.2021

Oczyszczacz powietrza Gree Quadro UV to wyjątkowa nowość w ofercie marki Gree, która skutecznie neutralizuje drobnoustroje, bakterie i wirusy. Urządzenie posiada skuteczny system filtracji i wykorzystuje zaawansowany technologicznie filtr kompozytowy 3 w 1 będący połączeniem filtra wstępnego, fitra węgla aktywnego, filtra klasy HEPA H13. Dodatkowo wewnątrz obudowy filtra zastosowano technologię połączenia lamp LED UV z wykorzystaniem filtra fotokatalitycznego z warstwą odbijającą pokrytą dwutlenkiem tytanu, która pomaga w oczyszczaniu powietrza przepływającego przez urządzenie.

 

 

20211020 GREE QUADRO

 

Quadro UV jest wyjątkowo prosty i wygodny w obsłudze. Posiada niezwykle przydatne funkcje, pozwalające na personalizację działania i dostosowanie do indywidualnych preferencji użytkownika. Funkcja ta pozwala sterować trybami oczyszczacza powietrza i poziomami prędkości wentylatora. Quadro UV ma 2 zwykłe prędkości oczyszczania i dodatkowe, specjalnie zaprojektowane tryby pracy oraz inteligentny tryb automatycznej konserwacji.

 

Tryby pracy i prędkości wentylatora
 1. Tryb nocnej pracy: to ustawienie jest najlepsze do bardzo cichej pracy przy niskim poziomie hałasu, idealnej do użytku w nocy podczas snu.
 2. Niska prędkość wentylatora: najlepsza dla standardowego oczyszczania przy normalnym użytkowaniu przy niewielkiej liczbie osób i w warunkach o niskim zanieczyszczeniu powietrza w pomieszczeniu.
 3. Wysoka prędkość wentylatora: jest to szybsza opcja czyszczenia. Przydatna w sytuacji, kiedy chcemy zredukować stosunkowo wysokie zanieczyszczenie powietrza, smog, unoszące się w powietrzu cząsteczki kurzu i dymu, które powstają np. w trakcie gotowania lub od dymu tytoniowego. To ustawienie jest też przydatne w eliminacji drobin sierści zwierząt unoszących się w powietrzu.
 4. Tryb Turbo: uruchamia urządzenie z najwyższą prędkością wentylatora i zwiększa jego zdolność do oczyszczania powietrza. Pomaga szybko redukować zapachy i lotne związki organiczne VOC. Tryb ten jest rekomendowany w pomieszczeniu, w którym jest ewidentnie bardzo zły stan jakości powietrza, np. duży dym, kurz, wyjątkowo nieprzyjemne zapachy i zapylenie, a także gdy przebywa w nim dużo ludzi i zwierząt.
 5. Tryb automatyczny: jest to inteligentny tryb pracy. Jego aktywacja powoduje, że oczyszczacz działa automatycznie z odpowiednio dopasowaną prędkością oczyszczania, tak aby skutecznie zredukować unoszące się w powietrzu cząsteczki lub gazy. Na podstawie informacji uzyskanych z czujnika stanu powietrza, urządzenie automatycznie zmieni prędkość w zależności od aktualnej jakości powietrza w pomieszczeniu.

 

 

Funkcja regulatora czasowego pozwala wybrać, jak długo oczyszczacz powietrza będzie działał, zanim wyłączy się automatycznie. Istnieją trzy fabrycznie ustawione czasu działania: 2, 4 i 8 godzin.


Informuje o jakości powietrza w pomieszczeniu. Oczyszczacz ma wbudowany system technologii lamp LED UV oraz filtr z warstwą dwutlenku tytanu (TiO2) o długiej żywotności. Dzięki promieniom ultrafioletu padającym na powłokę filtra fotokatalitycznego zachodzi reakcja fotokatalityczna rozbijająca cząsteczki wirusów i bakterii.


Urządzenie wyposażone jest także w czujniki cząstek stałych i lotnych związków organicznych – VOC, które wykrywają poziom cząstek stałych i VOC w pomieszczeniu i posiada wskaźnik LED informujący o jakości powietrza. Wskaźnik jest umieszczony na panelu wyświetlacza oczyszczacza powietrza. Czujniki cząstek stałych i VOC stale monitorują powietrze, a dioda wskaźnika jakości powietrza zaświeci się na zielono, żółto lub czerwono w zależności od poziomu stężenia VOC i/lub cząstek stałych wykrytych w pomieszczeniu.


Warto także wspomnieć o funkcji elektronicznego sprawdzania stopnia zużycia filtra. Zapamiętuje on czas działania i przypomina o konieczności wymiany filtra kompozytowego w oparciu o liczbę godzin użytkowania oczyszczacza.

www.gree.pl

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.