IGEA Hygienic Kit – oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach chłodzonych PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 29.11.2021

IGEA to stworzone przez firmę LuVe oraz zgłoszone jako patent rozwiązanie przeznaczone do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach chłodzonych. Zostało ono zaimplementowane w chłodnicach powietrza Alfa LuVe z podwójnym wydmuchem powietrza serii FMD.

 

 

 

20211129 LUVE OPTIGO

 

Zaproponowane rozwiązanie zaprojektowane zostało z myślą o zastosowaniu w marketach, chłodniach, w produkcji i gastronomii nad powierzchniami roboczymi, we wszelkich obszarach produkcji żywności, a także w chłodzonych powierzchniach handlowych, czy też w szpitalach, stołówkach. Filtr wykorzystuje zjawisko fotokatalizy wzbudzane przez oświetlenie LED padające na naniesiony na wkład filtra tlenek wolframu WO3. IGEA Hygienic Kit Składa się z:

 • filtra higienicznego w ramce wraz z lampami LED;
 • transformatora wraz z okablowaniem.

 

Innowacje dostarczane przez IGEA przynoszą korzyści nie tylko w sektorze spożywczym, ale i w obszarze medycyny. Testy przeprowadzone przez laboratoria szpitala San Raffaele w Mediolanie wykazały działanie odkażające powietrze, zmniejszające w powietrzu ilość potencjalnych patogenów jak bakterie, wirusy (jest w stanie wyeliminować wirusa SARS-CoV-2 już po 30 minutach użytkowania), nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczenia. Inne badania przeprowadzone przez Uniwersytet Salento wykazały, że zastosowanie filtra IGEA pozwala wydłużyć okres przydatności do spożycia owoców przekwitających nawet o 10/15 dni. W rzeczywistości system kontroluje i redukuje etylen, naturalny hormon roślinny odpowiedzialny za dojrzewanie owoców.

 

Zalety:

 • niskie zużycie energii (wykorzystuje lampy LED);
 • nie wykorzystuje żadnych chemikaliów;
 • nie emituje promieni UV, ozonu, innych szkodliwych substancji;
 • na wkład filtra naniesiony jest tlenek wolframu WO3, który pod wpływem oświetlenia LED  wykorzystuje zjawisko fotokatalizy. Sam filtr się więc nie zużywa, a jedynie katalizuje naturalne procesy;
 • rozwiązanie przyczynia się do rozkładu zawartych w powietrzu m.in.: tlenku węgla, formaldehydu, metanolu, etanolu, benzenu, etylobenzenu, tlenku i dwutlenku azotu, etylenu (etylen przyspiesza dojrzewanie warzyw i owoców skracając przez to okres ich przechowywania). Przedłuża czas przechowywania świeżych warzyw i owoców (testy wykonane na Uniwersytecie w Salento (Włochy);
 • dzięki usuwaniu mikroorganizmów oraz etylenu przedłuża też czas przechowywania świeżych produktów spożywczych, np. warzyw i owoców;
 • łatwy w montażu i obsłudze.

 

 

www.elektronika-sa.com.pl

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.