Niepalny, energooszczędny czynnik chłodniczy Solstice N71 (R-471A) w nowej linii produktów do zastosowań w instalacjach chłodniczych w supermarketach PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 03.02.2022

Firma Honeywell poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego czynnika chłodniczego o niskim potencjale globalnego ocieplenia (GWP), przeznaczonego do chłodnictwa komercyjnego i przemysłowego, zoptymalizowanego pod kątem zastosowania w supermarketach. Produkt spełnia wymagania sklepów spożywczych i detalistów, którzy z myślą o nadchodzących kolejnych zmianach przepisów szukają rozwiązań o niskim GWP. Solstice N71 (R471A), najnowszy produkt do zastrzeżonej linii Honeywell o niskim współczynniku GWP, to pierwsze niepalne i energooszczędne rozwiązanie w branży supermarketów o GWP poniżej 150.

 

20220203 Honeywell Solstice N71


Czynnik ten rozszerza linię produktów Solstice firmy Honeywell, która obejmuje także Solstice N40, najczęściej stosowany zamiennik za R-404A w zastosowaniach dla supermarketów. Solstice N40 został zastosowany przez ponad 60 000 supermarketów na całym świecie od czasu jego premiery w 2015 roku.
Dzięki Solstice N71 firma Honeywell zaprojektowała rozwiązanie nowej generacji, które spełnia coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące przeciwdziałania zmianom klimatycznym, a tym samym przyspiesza zdolność branży do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Pojawienie się Solstice N71 jest dla supermarketów niczym koło ratunkowe – pomaga im spełnić nowe standardy, w tym te z Kalifornii i Unii Europejskiej ograniczające czynniki chłodnicze o GWP większym niż 150 w nowych systemach. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska rozważa również podobne przepisy krajowe, które mogą wejść w życie w roku 2024 . Ograniczenia te są zgodne z wytycznymi ustanowionymi przez Kalifornijską Radę ds. Zasobów Powietrza (CARB), z ustawą AIM Agencji Ochrony Środowiska USA i wcześniej ustalonymi regulacjami F-gazami w UE wynikającymi z poprawki z Kigali do protokołu montrealskiego w sprawie stopniowego wycofywania wodorofluorowęglowodorów.

 

20220203 Honeywell Solstice N71 butla

– Branża supermarketów, wraz z niezliczonymi innymi sektorami, nadal stoi w obliczu zmieniających się przepisów, które sprawiają, że utrzymanie wydajności i zrównoważonego rozwoju jest wyzwaniem – mówi John Keating, wiceprezes i dyrektor generalny działu stacjonarnych czynników chłodniczych Honeywell. – Przewidzieliśmy tę najnowszą zmianę w zakresie czynników chłodniczych i z dumą przedstawiamy innowacyjne rozwiązanie nowej generacji, którego brakowało w branży. Solstice N71 to przełomowy czynnik chłodniczy, który zapewnia sklepom spożywczym rozwiązanie, charakteryzujące się zarówno zmniejszonym GWP, jak i bezpieczną eksploatacją, co umożliwia naszym klientom zmniejszenie śladu węglowego generowanego przez ich instalacje i dostosowanie się do nowych przepisów.

Firma Honeywell i jej dostawcy zakończyli program inwestycyjny o wartości miliarda dolarów w zakresie badań i rozwoju oraz nowych mocy produkcyjnych w oparciu o technologię hydrofluorolefin firmy Honeywell. Wprowadzenie produktów Solstice na całym świecie pozwoliło uniknąć potencjalnego uwolnienia do atmosfery ponad 250 milionów ton metrycznych dwutlenku węgla, co równe jest wyeliminowaniu potencjalnej emisji z ponad 52 milionów samochodów w ciągu jednego roku.
Nowy czynnik zapewnia doskonałą eko-efektywność w porównaniu zarówno z tradycyjnymi rozwiązaniami z R404A, jak i systemami opartymi na CO2, umożliwiając klientom osiągnięcie zrównoważonych celów przy wykorzystaniu konwencjonalnego sprzętu. Solstice N71zapewnia znacznie lepszą wydajność energetyczną w zastosowaniach średniotemperaturowych, charakteryzując się 13% redukcją zużycia energii w porównaniu z R-404A i ponad 30% redukcją energii w porównaniu z systemami opartymi na CO2 zgodnie z modelowaniem Honeywell.
Honeywell jest światowym liderem w rozwoju, produkcji i dostawie czynników chłodniczych sprzedawanych na całym świecie pod markami Solstice® i Genetron® do szeregu zastosowań, w tym dla chłodnictwa i klimatyzacji budynków oraz samochodów.

 

Źródło: Honeywell

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.