Libndab od 30 lat w Polsce PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 11.03.2022

Dokładnie 6 lutego 2022 roku minęło 30 lat od dnia powstania firmy Lindab w Polsce. W ciągu tych lat przeszła drogę od niewielkiego przedsiębiorstwa do nowoczesnej firmy produkcyjno-dystrybucyjnej, będącej jednym z liderów branży HVAC w Polsce.

 

20220311 LINDAB 30lat 01

 


Historia Lindab w Polsce sięga 1992 roku, kiedy w miejscowości Dołuje koło Szczecina powstała firma handlowa Lindab Sp. z o.o., której początki związane były z pokryciami dachowymi oraz systemami rynnowymi. W 1995 roku siedziba firmy została przeniesiona do Łomianek koło Warszawy, gdzie powstał nowoczesny zakład produkcyjny i rozpoczęto produkcję blach dachówkowych. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na kanały wentylacyjne w Europie Środkowej, Grupa Lindab podjęła decyzję o zwiększeniu mocy produkcyjnych. Na lokalizację nowej linii produkcyjnej wybrano zakład w Łomiankach, gdzie    w 1998 roku rozpoczęto produkcję kanałów SPIRO. W 2011 roku ofertę poszerzono o panele płaskie na rąbek Lindab SRP Click. Punktem przełomowym dla działalności Grupy na polskim rynku był zakup w 2012 roku firmy Centrum Klima S.A., czołowego producenta  i dystrybutora asortymentu dla wentylacji i klimatyzacji. Formalne połączenie spółek Centrum Klima S.A i Lindab Sp. z o.o. nastąpiło w 2014 roku, kiedy to oba podmioty rozpoczęły funkcjonowanie pod wspólną nazwą – Lindab Sp. z o.o. W 2015 roku siedziba firmy została przeniesiona do Wieruchowa koło Warszawy, gdzie mieści się nowoczesny zakład produkcyjny, magazyn wysokiego składowania oraz zaplecze biurowe i szkoleniowe.
Dzięki intensywnemu rozwojowi i stałemu poszerzaniu portfolio produktów Lindab Polska ma obecnie jedną z najbardziej kompleksowych ofert w zakresie zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla systemów HVAC, a także systemów dachowych i elewacyjnych. Opracowuje rozwiązania o mniejszym wpływie na środowisko naturalne. Produkowane w naszym kraju elementy do systemów wentylacyjnych są eksportowane na cały świat.

 

Nasz okrągły jubileusz świętujemy dzięki wielu ważnym osobom, do których kilka słów skierował Piotr Wolak, Prezes Zarządu Lindab Sp. z o.o.:
„Kluczem do sukcesu każdej firmy są ludzie. Z okazji Jubileuszu 30-lecia Lindab w Polsce chciałbym  przede wszystkim podziękować naszym Pracownikom, którzy na przestrzeni lat budowali firmę i mieli wymierny wpływ na jej dzisiejszy sukces. Jestem przekonany, że bez Waszego codziennego zaangażowania nie bylibyśmy w obecnym miejscu. Cieszy mnie fakt, że zwłaszcza w trudniejszych momentach, wielokrotnie pokazywaliśmy, że jesteśmy zespołem i potrafimy grać do jednej bramki.


Słowa uznania kieruję również do naszych Klientów oraz Partnerów Biznesowych, bez których tak intensywny rozwój naszej firmy nie byłby możliwy. Dziękuję za zaufanie, którym nas obdarzyliście, za przyjacielskie relacje, które nawiązaliśmy w ciągu tych wszystkich lat. To przede wszystkim Państwa potrzeby były i są dla nas drogowskazem na drodze do rozwoju. Jestem przekonany, że nadchodzące lata będą obfitowały w równie udaną współpracę, wiele wyzwań i ambitnych projektów do zrealizowania.”

 

Lindab Polska obecnie
Aktualnie, w 3 lokalizacjach - w Wieruchowie koło Warszawy, Szeligach oraz Brwinowie – firma zajmuje 16 500 m2 powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Lindab Polska zatrudnia ponad 350 pracowników.

Ostatni rok był okresem bardzo intensywnej pracy. Pomimo pandemii będącej przyczyną niestabilnej sytuacji w kraju i na świecie, firma potrafiła nie tylko zaadoptować się do panujących warunków, ale również je wykorzystać. W 2021 roku Lindab Sp. z o.o. osiągnęła rekordowy w historii spółki wynik pod względem sprzedaży i wygenerowanego zysku.

 

20220311 LINDAB 30lat 02

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.