Carrier wprowadza na rynek agregaty wody lodowej z czynnikiem HFO R-1234ze do zastosowań procesowych w przemyśle PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 07.04.2022

Firma Carrier wprowadziła na rynek urządzenia AquaForce® Vision 30KAV z czynnikiem chłodniczym PUREtec™, nową linię wysokowydajnych kompaktowych agregatów do chłodzenia procesowego z czynnikiem R-1234ze o ultraniskim współczynniku globalnego ocieplenia (GWP). Nowa linia agregatów wody lodowej została zoptymalizowana pod kątem procesów przemysłowych, takich jak produkcja żywności, farmaceutyków, chemikaliów, tworzyw sztucznych, przemysłu metalowego oraz zastosowań wymagających wysoce niezawodnego chłodzenia do temperatury -12°C.

 

 


Agregaty AquaForce Vision 30KAV firmy Carrier, chłodzone powietrzem, ze sprężarkami śrubowymi o zmiennej prędkości zostały tak zaprojektowane, by zminimalizować zużycie energii i wpływ na środowisko, a jednocześnie zmaksymalizować wydajność oraz łatwość instalacji i konserwacji. Energooszczędne rozwiązania, takie jak agregat wody lodowej AquaForce 30KAV wspierają cele firmy Carrier na rok 2030 w zakresie środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) związane ze zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla przez klientów o ponad 1 gigatonę.

 

20220407 30KAV for Industry BACKAgregat jest dostępny w czterech rozmiarach, o zakresie wydajności od 280 kW do 800 kW do chłodzenia w procesach średniotemperaturowych -4°C/-8°C oraz od 530 kW do 1300 kW do chłodzenia w procesach wysokotemperaturowych 12/7°C lub w układach chłodzenia i klimatyzacji. Ślad węglowy urządzenia jest zminimalizowany dzięki użyciu czynnika chłodniczego HFO o ultraniskim współczynniku GWP i równoczesnym zmniejszeniu jego ładunku o 40% na skutek zastosowania mikrokanałowych wymienników ciepła Novation® oraz dzięki wyjątkowej efektywności energetycznej zapewnionej przez wbudowany napęd o zmiennej prędkości obrotowej, który precyzyjnie dostosowuje prędkość obrotową sprężarki do obciążenia.


Kompaktowa budowa agregatu wody lodowej w połączeniu z faktyczną powierzchnią podstawy, mniejszą o jedną trzecią niż w przypadku standardowych agregatów 30KAV, umożliwia jego zainstalowanie w miejscach o ograniczonej przestrzeni bez pogorszenia wydajności.

"Nowy agregat został zaprojektowany i zoptymalizowany do pracy w szerokim zakresie zastosowań chłodzenia procesowego" powiedział William Doll, Dyrektor ds. Marketingu na Europę, Agregaty i Wymienniki ciepła, Carrier. "Zapewnia on wysoką sezonową efektywność energetyczną, niski wpływ na środowisko, doskonałą niezawodność, bezpieczeństwo działania i bardzo niski całkowity koszt posiadania przez cały okres eksploatacji.”

 

Dla zastosowań o znaczeniu krytycznym, takich jak chłodzenie procesów i produkcja żywności, firma Carrier opracowała opcję ultraszybkiego odzyskiwania wydajności. W przypadku przerwy w zasilaniu agregatu opcja odzyskiwania wydajności umożliwia natychmiastowe ponowne uruchomienie agregatu po przywróceniu zasilania i odzyskanie 100% wydajności w ciągu jednej minuty, co minimalizuje ryzyko wystąpienia szkód dla procesu lub chłodzonych produktów.

 

Wszystkie modele 30KAV mogą być również wyposażone w innowacyjną opcję udoskonalonego całkowitego odzysku ciepła, która umożliwia odzyskanie większej ilości ciepła podczas zimy, co dodatkowo zwiększa efektywność i ogranicza koszty użytkowania. W opcji z odzyskiem ciepła zastosowano konstrukcję hybrydową, która wykorzystuje zalety zarówno szeregowego, jak i równoległego podłączenia urządzeń. Gdy włączona jest funkcja odzyskiwania ciepła, wymienniki chłodzone powietrzem są automatycznie izolowane, aby ograniczyć wpływ zimnego powietrza otoczenia na moc grzewczą, którą można odzyskać z wymiennika ciepła chłodzonego wodą.

20220407 30KAV for Industry FRONT

Ta opcja zwiększa odzysk ciepła o 25% przy obciążeniu nominalnym i temperaturze powietrza zewnętrznego 35°C oraz o 100% lub więcej, gdy agregat wody lodowej pracuje przy niskiej temperaturze powietrza zewnętrznego, w porównaniu z tradycyjnym sposobem odzysku ciepła opartym wyłącznie na podłączeniu szeregowym. W trybie odzysku ciepła jest również nieznacznie zwiększona wydajność chłodnicza agregatu. Ze względu na zgodność z wymogami europejskiej dyrektywy w sprawie ekoprojektu, urządzenie AquaForce 30KAV może być także stosowane w układach chłodzenia i klimatyzacji.

 

Dla potrzeb wykonawców i personelu serwisowego agregat 30KAV został zaprojektowany tak, aby umożliwić szybką i łatwą instalację i konserwację. Jego kompaktowe wymiary pozwalają na łatwy dostęp w miejscach o ograniczonej przestrzeni, a układ elektryczny zapewnia zgodność z wymaganiami dotyczącymi uziemienia w różnych segmentach. Dodatkowo, zastosowanie inteligentnego systemu monitorowania energii i wbudowanego systemu wykrywania wycieków umożliwia monitorowanie pracy agregatu w czasie rzeczywistym.

 

W celu zapewnienia sobie całkowitego spokoju i zminimalizowania kosztów eksploatacji, właściciele budynków i zarządcy obiektów mogą skorzystać z jednej z opcji wsparcia serwisowego BluEdge™ firmy Carrier pozwalających na utrzymanie agregatów na najwyższym poziomie wydajności i sprawności przez cały okres ich eksploatacji. Wsparcie serwisowe wykorzystuje zaawansowaną, opartą na chmurze platformę diagnostyczną BluEdge firmy Carrier do zdalnego monitorowania i optymalizacji agregatów wody lodowej, a za pośrednictwem strony internetowej, oferuje w razie potrzeby wizyty pracowników o dużym doświadczeniu.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji należy kliknąć w link do strony internetowej https://www.carrier.com/commercial/pl/pl/

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.