Nowa inwestycja THERMOSILESIA na potrzeby produkcji ROTENSO PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 25.05.2022

Firma THERMOSILESIA Sp. z o.o. Sp.k. - jeden z czołowych dystrybutorów z branży klimatyzacji i ogrzewnictwa - rozpoczęła budowę w Rudzie Śląskiej. Inwestycja o łącznej powierzchni blisko 8 000 m2 jest związana m.in. z planami uruchomienia produkcji nowej grupy urządzeń Rotenso w Polsce. Projekt jest wspierany przez Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021 w ramach poddziałania Technologie przyjazne środowisku - Green growth.

 

 

 

20220525 THERMOSILESIA podpisanie 1


Prace budowlane ruszyły z początkiem marca b.r. Inwestycja obejmuje budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej i biurowca oraz równolegle rozbudowę istniejącego centrum logistycznego wraz z zapleczem serwisowym dla należącej do THERMOSILESIA marki Rotenso. Nowe budynki mają zostać oddane do użytkowania już wiosną przyszłego roku.


- Decyzja o inwestycji była podyktowana utrzymującą się  od wielu lat wysoką dynamiką sprzedaży w grupie urządzeń Rotenso. Rosnące zapotrzebowanie na urządzenia klimatyzacyjne i grzewcze, oparte na odnawialnych źródłach energii, realizujemy obecnie posiłkując się magazynem zewnętrznym. Szybka rozbudowa centrum logistycznego jest więc koniecznością. Nowy biurowiec to priorytet, gdyż pozwoli zapewnić komfort pracy stale rosnącemu zespołowi (od początku b.r. zatrudnienie w spółkach grupy wzrosło o ponad 20 proc.). Budowa przeznaczonej na cele produkcji hali jest z kolei związana z końcowym etapem prac badawczo – rozwojowych prowadzonych nad nową grupą produktów marki Rotenso, a także planami uruchomienia produkcji w Polscewyjaśnia Piotr Pierzga prezes zarządu THERMOSILESIA Sp. z o.o. Sp. k.

 

Projekt, o którym mowa, to: „Wprowadzenie na rynek central wentylacyjnych z innowacyjną powłoką oraz z innowacyjnym systemem sterowania opracowanych w ramach prac B+R” jest finansowany przez Norwegię w ramach Funduszy Norweskich. Wartość dofinansowania wynosi 1 mln EURO.

 

Fundusze Norweskie - wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

20220525 THERMOSILESIA norway 5


Fundusze Norweskie i EOG reprezentują wkład Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. W ramach Funduszy Norweskich i EOG Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej i Południowej i obszaru Morza Bałtyckiego. Norwegia ściśle współpracuje z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wraz z pozostałymi darczyńcami Norwegia przekazała 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994–2014. Fundusze Norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię i dostępne w państwach, które przystąpiły do UE po 2003 r. Fundusze Norweskie na lata 2014-2021 wynoszą 1,25 miliarda euro.

 

Priorytety na ten okres to:

 • innowacje, badania naukowe, edukacja, konkurencyjność i godna praca;
 • integracja społeczna, zatrudnienie młodzieży i ograniczenie ubóstwa;
 • środowisko, energia, zmiany klimatu i gospodarka niskoemisyjna;
 • kultura, społeczeństwo obywatelskie, dobre zarządzanie i podstawowe prawa;
 • sprawiedliwość i sprawy wewnętrzne.

 

 

 

 


Branża HVAC utrzymuje stały wzrost, którego nie spowolniła światowa pandemia COVID-19. Wzrosty sprzedaży w segmencie urządzeń do klimatyzacji domowej jest związany z boomem na rynku budownictwa mieszkaniowego, z którym mieliśmy do czynienia przez ostatnie dwa lata. Utrzymującą się od kilku lat dynamiczną tendencję wzrostową w sprzedaży pomp ciepła, będących alternatywą dla ogrzewania gazowego, w ostatnim czasie wzmocniły dodatkowo podwyżki cen, gazu, węgla, trudności w przyłączeniu nowych użytkowników do sieci gazowej oraz wyjątkowo niepewna sytuacja na rynku paliw kopalnych.  

 

20220525 THERMOSILESIA wizual 2

 


Zdaniem zarządu THERMOSILESIA większa powierzchnia magazynowa zapewni dostępność towarów również w przypadku zachwiania łańcuchów dostaw, z czym boryka się większość branż. Rozbudowa części serwisowej ma zagwarantować odpowiednie wsparcie w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym dla urządzeń Rotenso, które od kilku lat sukcesywnie zwiększają udział w rynku.

 

20220525 THERMOSILESIA wizual 3


- Od kliku lat zwiększamy moce produkcyjne, zatrudnienie, usprawniamy procedury, a także wprowadzamy nowe urządzenia klimatyzacyjne. W minionym roku na rynku zadebiutowały pompy ciepła Rotenso Aquami, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez naszych klientów. Dywersyfikując działalność poprzez wprowadzenie kolejnych rozwiązań HVAC THERMOSILESIA stwarza bezpieczną perspektywę, dlatego, mimo świadomości ewentualnych ryzyk związanych z sytuacją geopolityczną, jestem przekonany, że inwestycja, którą rozpoczęliśmy zaprocentuje już niebawempodsumowuje Piotr Pierzga.

 

20220525 THERMOSILESIA wizual 4

 


Nowy budynek THERMOSILESIA zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 100 kWp, która w dużej mierze pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w siedzibie THERMOSILESIA. Obiekt zostanie ponadto wyposażony w energooszczędny system klimatyzacji RVF Rotenso.

 

www.thermosilesia.pl

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.