CAREL: Dwucyfrowy wzrost procentowy również w pierwszym kwartale 2022 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 25.05.2022

Rada Dyrektorów CAREL Industries zatwierdziła skonsolidowane wyniki na dzień 31 marca 2022 r., ze skonsolidowanymi przychodami w wysokości 128,9 mln euro, co oznacza wzrost o 32,1% w porównaniu  z pierwszymi trzema miesiącami 2021 r. i skonsolidowany zysk EBITDA w wysokości 27,2 mln euro.

 

Podobnie jak w 2021 r., po raz kolejny w pierwszym kwartale tego roku pojawił się silny popyt we wszystkich segmentach HVAC i chłodnictwa, ze szczególnym przyspieszeniem w niektórych zastosowaniach, takich jak pompy ciepła, centra danych i jednostki końcowe, związane z oczyszczaniem i nawilżaniem powietrza. Dzięki ważnym inicjatywom podjętym przez CAREL w 2020 i 2021 roku w celu zagwarantowania większej odporności i elastyczności produkcji, Grupie udało się zaspokoić znaczną część zapotrzebowania, mimo że scenariusz pozostaje dość trudny pod względem niedoboru surowców i komponentów elektronicznych, oprócz dużej niestabilności geopolitycznej spowodowanej konfliktem między Rosją a Ukrainą.

 

 

20220525 CAREL FRANCESCO NALINI

 


Oświadczenie Dyrektora Naczelnego
Francesco Nalini, Dyrektor Generalny Grupy, skomentował: „Wyniki odnotowane w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku są znaczącym rekordem dla Grupy, ponieważ ostatni kwartał był piątym z rzędu, w którym organiczny wzrost przychodów przekroczył dwucyfrowe procenty. Strategia ciągłego rozwoju, która zawsze opierała się na innowacyjności i przewidywaniu potrzeb Klienta, w której umiejętność dostosowania się do nieoczekiwanych i krytycznych scenariuszy odgrywa fundamentalną rolę. Ta ostatnia cecha była również fundamentalna w tym scenariuszu, charakteryzującym się szczególnie niepewnym krajobrazem geopolitycznym, trudnościami w dostawach towarów/sprzętu elektronicznego i wynikającym z tego uogólnionym wzrostem cen. W ciągu ostatnich 18 miesięcy wdrożyliśmy szereg środków zaradczych, w tym przeprojektowanie niektórych naszych produktów w celu wykorzystania alternatywnych mikroprocesorów (chip-pivoting), zamówienia o dłuższych terminach oraz znaczny wzrost zapasów, które zwiększyły elastyczność strukturalną naszych zakładów produkcyjnych. Wszystko to pozwoliło na zaspokojenie dużej części popytu występującego w niszach, w których działa Grupa, popytu dynamicznie rosnącego, podtrzymywanego przez trendy, w tym zrównoważony rozwój, elektryfikację i efektywność energetyczną. Najbliższe kwartały pozostają bardzo wymagające: na chwilę obecną nie widać oznak poprawy zjawiska związanego z niedoborem surowców ani oznak spowolnienia inflacji. Mimo to Grupa będzie nadal realizować strategiczne wytyczne, które ukierunkowały jej działania w ciągu ostatnich kilku lat, z odwagą i optymizmem realizując cele wzrostu i rozwoju.

 

Profil firmy
CAREL jest jednym z wiodących światowych producentów rozwiązań sterowania dla klimatyzacji, chłodnictwa i ogrzewania oraz systemów nawilżania i chłodzenia wyparnego. Nasze produkty projektujemy tak, aby przynosić oszczędności energii i zmniejszać wpływ na środowisko, dzięki połączeniu najbardziej zaawansowanych technologii i usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb, mających na celu optymalizację wydajności urządzeń i systemów. Nasze rozwiązania znajdują zastosowanie w obiektach komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych. Założona w 1973 r., w 2020 r. firma CAREL osiągnęła obroty w wysokości ponad 420 milionów euro, zatrudniając ponad 1800 pracowników, 29 w pełni zależnych spółek i 10 zakładów produkcyjnych, a także partnerów i dystrybutorów w kolejnych 75 krajach.

 

www.carel.pl

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.