„Zielony” chłód z nową serią Blue e+ S PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 23.06.2022

Rodzina inteligentnych klimatyzatorów Rittal powiększa się o nową serię Blue e+ S. Nowa generacja urządzeń małych klas mocy – 300, 500 i 1000 W – podobnie jak ta „duża”, nastawiona jest na maksymalną efektywność, redukcję śladu węglowego i obniżanie kosztów. Opłaca się to nie tylko użytkownikowi, ale także przyszłym pokoleniom.


Doskonale wiemy, że potrzebne są rozwiązania redukujące ślad węglowy w produkcji. Jednocześnie rozwiązania te powinny być inteligentne i umożliwiać komunikację po to, aby łatwo integrowały się ze zdigitalizowanymi środowiskami produkcyjnymi. Aby odpowiedzieć na te wyzwania, Rittal już siedem lat temu wprowadził na rynek serię klimatyzatorów szaf sterowniczych Blue e+, które pracują niezwykle wydajnie, oszczędzając nawet 75 procent energii. Teraz rodzina produktów Rittal powiększyła się o nowe klimatyzatory o niższych klasach mocy – od 300, 500 i 1000 W, pod nazwą „Blue e+ S” – to kolejne inteligentne urządzenia w rodzinie Blue e+.

 

20220623 Rittal fri221836400

 


Nowoczesna technologia


Do tych oszczędności przyczynia się zastosowana w nich technologia łącząca heat pipe i komponenty z regulacją inwerterową. Heat pipe działa bez sprężarki, zaworu rozprężnego czy innych regulatorów i dlatego nie potrzebuje energii elektrycznej, z wyjątkiem zasilania wentylatora. W zależności od wytworzonej w szafie sterowniczej energii cieplnej i aktualnej temperatury otoczenia chłodzenie może odbywać się za pomocą samej heat pipe. Dopiero wtedy, gdy z szafy musi zostać odprowadzona duża energia cieplna lub gdy temperatura otoczenia jest bardzo wysoka, włącza się dodatkowe chłodzenie sprężarkowe. A jeśli już się włączy, to pracuje znacznie wydajniej niż tradycyjne urządzenia. Sprężarka i wentylatory dysponują napędem z regulacją inwerterową umożliwiającą dopasowanie obrotów do aktualnych potrzeb. Dzięki temu temperatura w szafie sterowniczej jest stała, co skutkuje znacznie wyższą efektywnością energetyczną niż przy tradycyjnych klimatyzatorach.

 


„Zielony” chłód


Poza efektywnością energetyczną jest jeszcze jedna cecha, która redukuje ślad węglowy: nowa seria Blue e+ S używa do chłodzenia nowego czynnika chłodniczego, którego potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP – Global Warming Potential) jest niższy o 56 procent od stosowanego porównywalnych klimatyzatorach. Zamiast używanego dotychczas czynnika R-134a w obiegu chłodniczym urządzeń nowej generacji krąży R-513A.

 


Inteligentna komunikacja


Nowe klimatyzatory są wyposażone również w dodatkowe inteligentne funkcje, pomocne w czasach digitalizacji. Seryjnie wbudowany interfejs IoT pozwala na inteligentne monitorowanie klimatyzatorów w cyfrowym otoczeniu i bardzo łatwe połączenie z nowym portalem Rittal Smart-Service, który optymalizuje procesy serwisowania i zwiększa efektywność poprzez konserwację predykcyjną. W ten sposób zapobiega się nieplanowanym przestojom, które w produkcji – zwłaszcza w procesach Przemysłu 4.0 – mogą pociągać za sobą wysokie koszty.

 


Wzornictwo dopasowane do potrzeb zakładu produkcyjnego

 

Klimatyzatory mniejszych klas mocy mają także nowy design. Najbardziej rzuca się w oczy zintegrowana kolorowa listwa świetlna LED, dzięki której komunikaty ostrzegawcze widać natychmiast nawet z dużej odległości. Dodatkowe informacje przekazuje wyświetlacz z przodu obudowy. Ponadto klimatyzatory są wyposażone w znany interfejs NFC, za pomocą którego mogą się komunikować urządzenia mobilne z zainstalowaną aplikacją Scan&Service Rittal.

 

Więcej szczegółów o nowych klimatyzatorach Blue e+ S na stronie Rittal

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.