Reklama
 
 
 
 
PRZEŁOM W CIĘCIU RUR – NOWY M12™ RAPTOR™ PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 23.06.2022

MILWAUKEE® wprowadziło do swojej oferty kolejne narzędzie dla profesjonalistów z branży hydraulicznej i HVAC. Nowy model M12™ RAPTOR™ to pierwszy na świecie przecinak do rur 12 V, który jest w stanie tym samym ostrzem ciąć rury ze stali nierdzewnej, stali niestopowej i miedzi. Moc silnika oraz wydajne akumulatory sprawiają, że obcinak przyspiesza i ułatwia prace instalacyjne wykonywane na rurach.

Dzięki wysokowydajnemu silnikowi urządzenie tnie rury od 12 do 28 mm. Samo dopasowująca się do rozmiaru rury szczęka umożliwia szybkie cięcie we wszystkich materiałach. Obcięcie 28 mm rury ze stali nierdzewnej czy stali niestopowej zajmuje mniej niż 20 sekund, w przypadku rurek z miedzi jest to mniej niż 3 sekundy. Okienko obserwacyjne w mechanizmie tnącym i wbudowane światło LED pozwalają użytkownikowi na precyzyjne cięcie tam, gdzie jest to potrzebne. M12™ RAPTOR™ ma mechanizm automatycznego blokowania cięcia, tnie zainstalowane rury oddalone  od ściany o zaledwie 40 mm. To znacznie ułatwia prace na istniejących już instalacjach. Wysokiej jakości 4-biegunowy silnik szczotkowy, akumulator REDLITHIUM™ i inteligentna elektronika REDLINK™ zapewniają moc, wydajność i trwałość.

 

20220623 M12 PCSS-202C - foto1

 

Obcinak jest w stanie wykonać do 90 cięć w stali nierdzewnej o grubości 15 mm lub ponad 200 w rurach miedzianych, na jednym ładowaniu najmniejszego dostępnego akumulatora M12™ 2,0 Ah. Elastyczny system bateryjny gwarantuje współpracę ze wszystkimi akumulatorami MILWAUKEE® M12™. Obcinak RAPTOR™ waży zaledwie 1,5 kilograma z baterią 2.0 Ah, a jego całkowita długość to 362 mm. Dzięki niewielkiej wadze i wyważonej konstrukcji użytkownicy mogą łatwo ciąć rury, eliminując potrzebę stosowania stojaka do rur. Urządzenie daje możliwość cięcia stali nierdzewnej, stali niestopowej i miedzi w rozmiarach 12, 15, 18, 22 i 28 mm. Na jednym ostrzu, które umożliwia pracę na różnych rodzajach materiałów, można wykonać ponad 680 cięć.

 

20220623 M12 PCSS-202C - foto2

 

Urządzenie ma całkowicie uszczelniony metalowy przód oraz wewnętrzny system odwadniania, które sprawiają, że narzędzie jest wodoodporne. Dodatkowo głowica tnąca odporna jest na rdzę i korozję. Te cechy sprawiają, że jest idealnym narzędziem dla branży inżynierii sanitarnej HVAC, zajmującej się ogrzewaniem (heating), wentylacją (ventilation) oraz klimatyzacją (air conditioning) oraz dla hydraulików.

 

Nowy obcinak do rur M12™ RAPTOR™ dołącza do bezprzewodowego systemu M12™, największego systemu subkompaktowego na rynku, skoncentrowanego na zapewnianiu wiodącej w branży trwałości i mocy w ciasnych przestrzeniach. Obecnie system M12™ składa się z ponad 95 rozwiązań dla specjalistów z branż: hydraulicznej, elektrycznej, energetycznej, transportowej, budownictwa, stolarstwa i ogrodnictwa.

 

Więcej informacji o narzędziach i akcesoriach oferowanych przez MILWAUKEE® można znaleźć na stronie: www.milwaukeetool.pl

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.