Reklama
 
 
 
 
ETHEREA – wysoka efektywność, komfort oraz jakość powietrza dzięki nanoe™ X PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Bez względu na to, czy jesteś instalatorem i szukasz urządzeń dla swoich klientów, czy użytkownikiem i rozważasz wyposażenie swojego domu lub mieszkania w klimatyzację, jednym z kluczowych elementów branych pod uwagę będą koszty eksploatacji. Warto więc rozważyć takie jednostki, które charakteryzują się wysoką efektywnością, a przy tym zapewniają najwyższej jakości komfort w pomieszczeniu. 

 

 

20220620 Rys 1 Etherea

 

Firma Panasonic opracowała nową generację produktów zaprojektowanych z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników. Szeroka oferta systemów klimatyzacyjnych Panasonic do pracy w pomieszczeniach o dowolnych rozmiarach zapewni zawsze optymalną wydajność i nieporównywalną prostotę instalacji. Inżynierowie Panasonic w nowym modelu ETHEREA uzyskali klasę A+++, co przekłada się na zużycie prądu na bardzo niskim poziomie. Potwierdzeniem tej klasy są wyśrubowane wskaźniki sezonowej efektywności: SEER – nawet 9,50, czy SCOP – nawet 5,20. Kolejnym ważnym aspektem przy doborze jednostki klimatyzacyjnej jest poziom głośności pracy urządzenia. Tutaj również, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, ETHEREA przy włączonej funkcji Quiet osiąga poziom głośności pracy urządzenia w wielkości 19 dB(A) – czyli jest praktycznie niesłyszalna. Uzupełnieniem tego technologia nanoe™X poprawiająca jakość powietrza w naszym otoczeniu. Mamy więc klimatyzację i czystsze powietrze, a w efekcie ochronę 24h przez 7 dni w tygodniu.

 


Nowy design – eleganckie wykończenie zapewniające optymalną wydajność


Biuro odpowiedzialne za design jednostek Panasonic, bardzo starannie zaprojektowało nowe klimatyzatory domowe ETHEREA. Dzięki temu otrzymaliśmy eleganckie i stylowe rozwiązanie pasujące do każdego wnętrza. Eleganckie, matowe kolory (grafit, srebrny oraz biały) tworzą subtelny efekt, lecz nie wysuwają sie na pierwszy plan. Smukła, monolityczna konstrukcja zapewnia wytrzymałość i pozwala na zastosowanie wydajnego klimatyzatora z dużym przepływem powietrza dla maksymalnej efektywności.

 

20220620 Rys 2 Etherea


 
ETHEREA zapewnia najwyższy poziom komfortu w każdym pomieszczeniu, tworząc przyjemne środowisko przy niskich kosztach energii. Technologia powietrze-powietrze pozwala na zastosowanie wysoce energooszczędnego rozwiązania, zapewniającego optymalne ogrzewanie i komfort przez cały rok.

 

 

System Free multi


W razie konieczności zastosowania rozwiązań klimatyzacyjnych obsługujących więcej niż jedno pomieszczenie, firma Panasonic oferuje bardzo rozbudowany wachlarz rozwiązań typu multi-split umożliwiając podłączenie do jednej jednostki zewnętrznej od 2 do 5 jednostek wewnętrznych. Szeroka gama kompatybilnych jednostek wewnętrznych obejmuje jednostki ścienne Etherea i TZ, konsolę podłogową, 4-kierunkową jednostkę kasetonową 60x60 oraz jednostkę kanałową o niskim ciśnieniu statycznym.

 

20220620 Rys 3 Etherea


 


nanoe™ X, technologia wykorzystująca zalety rodników hydroksylowych


Od urządzeń klimatyzacyjnych w naszych domach coraz częściej wymagamy nie tylko komfortu termicznego, ale również zapewnienie odpowiedniej jakości, czystości powietrza. Ma to szczególne znaczenie przy często występujących alergiach, ale również w okresach kiedy jesteśmy osłabieni i bardziej podatni na choroby wywołane wirusami czy też zarodnikami grzybów, bakterii. Jednym z rozwiązań są obficie występujące w naturze rodniki hydroksylowe (znane również jako rodniki OH) neutralizujące niektóre szkodliwe substancje, wirusy i bakterie, a tym samym oczyszczając powietrze i usuwając nieprzyjemne zapachy. Rodniki nanoe™ X, przy wielkości rzędu jednej miliardowej części metra, są znacznie mniejsze niż cząsteczki pary wodnej i mogą wnikać głęboko skutecznie oddziałując nawet na gęsto tkane tkaniny, co oznacza, że bezpieczniejsze stają sie nie tylko twarde i gładkie powierzchnie oraz powietrze w pomieszczeniach, ale również zasłony, rolety, dywany i meble tapicerowane.

 


20220620 Rys 4 Etherea 

 

Generator nanoe X Mark 2 wytwarza 9,6 biliona rodników hydroksylowych na sekundę. Dzięki większej liczbie rodników hydroksylowych urządzenie jeszcze skuteczniej zwalcza niepożądane organizmy i substancje. Nie wymaga przy tym konserwacji ani wymiany elementów. Generator nanoe™ X wyposażony jest w tytanową elektrodę i nie są w nim wbudowane żadne filtry, a wiec nie wymaga konserwacji.


 20220620 Rys 5 Etherea

 

Wydajna sprężarka rotacyjna R2


W serii Panasonic ETHEREA zastosowano wysokowydajną sprężarkę rotacyjną R2, co zdecydowanie wyróżnia urządzenia tego producenta na tle konkurencji. Technologia tłoków obrotowych zapewnia bardzo dużą efektywność przy niskim poborze energii i bardzo małych rozmiarach samego elementu. Dodatkowo moduł jest bardzo cichy. Dzięki temu urządzenie może działać wydajnie nawet w skrajnych temperaturach zewnętrznych, nie zakłócając spokoju domowników, przez cały rok.

 

20220620 Rys 6 Etherea

 

 

Jeszcze większy komfort dzięki żaluzjom Aerowings 2.0


Opracowane przez Panasonic żaluzje Aerowings składają się z dwóch niezależnych elastycznych łopatek, które koncentrują strumień powietrza tak, by ogrzać lub schłodzić pomieszczenie w najkrótszym możliwym czasie oraz pomagają w równomiernym rozprowadzeniu powietrza w całym pomieszczeniu.
Ponad dwukrotne zwiększenie łopatki dolnej (72 mm) w stosunku do konstrukcji konwencjonalnej pozwoliło na dalszą poprawę jej zdolności do unoszenia strumienia powietrza. W trybie ogrzewania, żaluzje Aerowings 2.0 kierują skupiony strumień powietrza w dół, aby osiągnąć efekt podobny do ogrzewania podłogowego, w którym powietrze unosi się i równomiernie wypełnia pomieszczenie od dołu.
 

20220620 Rys 7 Etherea

 


W trybie chłodzenia Aerowings wykorzystuje efekt deszczownicy, co pozwala na równomierne skoncentrowanie przepływu powietrza w kierunku sufitu w celu osiągnięcia komfortowego chłodzenia w całym pomieszczeniu. Strumień schłodzonego powietrza nie jest juz kierowany stale w jedno miejsce, lecz łagodnie spływa na całe pomieszczenie.

 

20220620 Rys 8 Etherea


 

Zaawansowane inteligentne sterowanie i asystent głosowy


Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwiający natychmiastową łączność z aplikacją Panasonic Comfort Cloud Seria Etherea jest kompatybilna z aplikacją Panasonic Comfort Cloud, która służy do inteligentnego zarządzania wszystkimi funkcjami urządzeń. Aplikacja stanowi intuicyjny interfejs służący do sterowania, monitoringu i programowania harmonogramów.
Po sparowaniu urządzenia z aplikacją Panasonic Comfort Cloud, klimatyzatorami z serii Etherea można sterować także za pomocą Google Assistant i Amazon Alexa.
Aplikacja Panasonic Comfort Cloud umożliwia wygodne zarządzanie i monitorowanie wielu jednostek klimatyzacyjnych za pomocą jednego urządzenia mobilnego:

 • zdalny dostęp do wszystkich funkcji klimatyzatora,
 • aktywacja funkcji nanoe™ X przez 24godziny na dobę,
 • schłodzenie pomieszczeń przed przyjazdem użytkownika,
 • analiza trendów zużycia energii,
 • planowanie budżetu dzięki porównaniu historycznych danych dotyczących zużycia energii przez urządzenia.

 

Jednostki Etherea mogą być również integrowane w projektach realizowanych w oparciu o protokoły KNX, Modbus i BacNet. Elastyczna integracja z systemami KNX, Modbus i BACnet umożliwia pełny dwukierunkowy monitoring i sterowanie wszystkimi parametrami pracy.

 

Więcej informacji na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.