Reklama
 
 
 
 
Grupa Klima-Therm wystawcą targów CHILLVENTA 2022 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 12.09.2022

W dniach 11-13 października Grupa Klima-Therm weźmie udział w jednej z największych światowych imprez targowych dedykowanych branży HVACR – CHILLVENTA w Norymberdze. Podczas trzydniowego wydarzenia firma zaprezentuje najnowsze rozwiązania klimatyzacyjne, wentylacyjne i grzewcze z oferty marek własnych KAISAI i Klimor, jak również będzie aktywnym uczestnikiem towarzyszącego wystawie „Forum Specjalistów”.

To siódma edycja niemieckich targów CHILLVENTA, które odbywają się cyklicznie co dwa lata, począwszy od 2008 roku. Ostatnia edycja wydarzenia, również z udziałem Grupy Klima-Therm, miała miejsce w 2018 roku, przyciągając do Norymbergi blisko 40 tys. odwiedzających. Po przerwie, wymuszonej pandemią Covid-19, CHILLVENTA powraca w październiku 2022 roku z imponującą ofertą nowości w dziedzinie chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła prezentowaną przez ok. 800 wystawców z ponad 40 krajów i powierzchnią wystawową obejmującą 9 hal.

 

20220912 Chillventa 2022 Kaisai Klimor

 

 

Na stoisku Grupy Klima-Therm, o łącznej powierzchni 100 m kw., odwiedzający targi CHILLVENTA będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi produktami marek własnych: KAISAI i Klimor.

Wśród eksponowanych urządzeń KAISAI znajdą się rozwiązania z segmentu Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) na czele z pompami ciepła powietrze-woda typu split i monoblock na czynnik chłodniczy R32 oraz z nowym produktem w ofercie – serią monoblokowych pomp ciepła KHX na naturalny czynnik R290 znany jako propan. Prezentowaną ofertę KAISAI z zakresu OZE wzmocnią moduły PV oraz inwertery. W Norymberdze KAISAI pokaże również grupę rozwiązań klimatyzacyjnych z segmentu RAC i LCAC z flagowymi jednostkami ściennymi z serii FLY i ECO oraz licznymi nowościami reprezentowanymi przez dedykowane do ogrzewania klimatyzatory ProHEAT i HOT oraz modele GEO i ONE+. Ekspozycję dopełnią urządzenia komercyjne, a wśród nich klimatyzator podłogowy KFS typu stand-alone oraz model przypodłogowo-podstropowy KUE.

 

Klimor zaprezentuje kilka nowości z grupy energooszczędnych urządzeń stosowanych w systemach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Centrala EVO-S Compact z wysokosprawnym płytowym wymiennikiem ciepła, reprezentować będzie segment rozwiązań komercyjnych producenta. Wśród rozwiązań dedykowanych do budownictwa rezydencjonalnego odwiedzający stoisko, będą mogli zapoznać się z nową serią urządzeń typu Plug&Play Ready: kompaktową centralą podwieszaną EVO-T+ oraz najnowszym produktem prezentowanym na targach CHILLVENTA – jeszcze przed jego oficjalną premierą w Polsce – rekuperatorem BLAST z przeciwprądowym wymiennikiem odzysku ciepła. Urządzenie to, w standardzie, posiada zabudowane Wi-Fi oraz miejsce na dwa filtry po stronie powietrza nawiewanego. Ponadto rekuperator wyposażony został w innowacyjny system przeciwdziałania szronieniu wymiennika odzysku ciepła oraz licznik zużycia energii elektrycznej.

 

- „Obecność Grupy Klima-Therm na światowych arenach targowych przede wszystkim wynika ze strategii rozwoju naszej działalności biznesowej poza granicami kraju” – mówi Andrzej Walendowicz, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. handlowych w Grupie Klima-Therm, i dodaje: - „W 2021 roku sprzedaż na rynkach zagranicznych przekroczyła poziom 40 mln euro i stanowiła 36 proc. przychodów Grupy. Eksport bez wątpienia jest jednym z filarów dynamizacji biznesu, na którym opieramy przyszłość firmy. Dlatego jestem przekonany, że nadchodzące targi CHILLVENTA, a w tym roku wcześniej również Mostra Convegno w Mediolanie, to miejsca sprzyjające promocji firmy i nawiązywaniu nowych kontaktów handlowych z partnerami zagranicznymi. Norymberga to dla nas tym bardziej prestiżowe wydarzenie, że na rynku niemieckim działamy bezpośrednio poprzez spółkę Klima-Therm GmbH.”

 

7. edycja wystawy CHILLVENTA odbędzie się w dniach 11-13 października na terenie NürnbergMesse. Stoisko rozwiązań klimatyzacyjnych i pomp ciepła z oferty KAISAI oraz systemów wentylacyjnych Klimor zlokalizowane będzie w hali 4A i oznaczone numerem 4A-307. Prezentacja firmy nie ograniczy się jednak do stoiska. Grupa Klima-Therm weźmie również udział w imprezie towarzyszącej - „Forum Specjalistów”. W czwartek 13 października o godz. 12:20 w hali 4A-401 prelekcję wygłosi Paweł Deska, Dyrektor ds. Technicznych w Klima-Therm. Tematem prezentacji eksperckiej będą rozwiązania wspierające modernizację budynków pod kątem minimalizacji strat energii i poprawy efektywności energetycznej, z uwzględnieniem wymiany źródeł ciepła na efektywne i nieemisyjne.


www.klima-therm.com
www.klimor.com
www.kaisai.com

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.