CAREL@Chillventa: zrównoważone i wydajne rozwiązania PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 15.09.2022

CAREL będzie obecny na Chillventa 2022 - stoisko 5-306/308, hala 5 - prezentując swoje najnowsze zrównoważone rozwiązania, które optymalizują wydajność energetyczną systemów HVAC i chłodniczych.

 

 

W okresie przejściowym między pandemią a przyszłą niepewnością dotyczącą zasobów energetycznych, CAREL bierze udział w wydarzeniu ze świadomością potrzeby dalszego gwarantowania efektywności energetycznej i optymalnej wydajności poprzez rozwiązania, które skutecznie zmniejszają zużycie energii, a tym samym pomagają złagodzić wyższe koszty energii i ograniczają wpływ na środowisko. Jakość powietrza w pomieszczeniach nadal ma ogromne znaczenie, a systemy, które nim zarządzają, muszą reagować na obecną sytuację energetyczną. Ponadto konsekwencje każdego wyboru dotyczącego wykorzystania zasobów mają wpływ na naszą najbliższą przyszłość ze względu na zanieczyszczenie i potrzebę czystszego środowiska życia. Zrównoważony rozwój jest zatem istotnym aspektem dla przyszłych branż, które muszą chronić kontekst, w którym działają, zgodnie z celami ESG. Innym aspektem, który jest nie mniej istotny dla zrównoważonej przyszłości, jest cyfryzacja i potrzeba bezpiecznego i poufnego korzystania z danych.

 

20220915 CAREL Chillventa22

 

Z tych powodów oferta CAREL dla HVAC koncentruje się na poprawie jakości powietrza, łącząc zdrowie, wydajność i komfort: rozwiązania sterowania CAREL do zarządzania centralami wentylacyjnymi odpowiadają na potrzebę wydajnego odzyskiwania energii. Obejmują one systemy kontroli wilgotności powietrza, prezentowane we współpracy z jej spółką zależną HygroMatik, oraz obejmują ciągłe monitorowanie infrastruktury poprzez propozycje usług oparte na platformach IoT, gwarantujące zdrowie i bezpieczeństwo przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej wydajności i wydajności przez cały cykl życia systemu. Rozwiązania zaprojektowane do pełnego zarządzania agregatami chłodniczymi i pompami ciepła spełniają również główne wymagania energetyczne, w tym zgodność z aktualną dyrektywą dotyczącą f-gazów oraz przystosowanie do pracy z naturalnymi czynnikami chłodniczymi i czynnikami chłodniczymi o niskim współczynniku GWP.

 

Stosowanie tych czynników chłodniczych jest jedną z mocnych stron CAREL: firma zobowiązuje się do zagwarantowania wydajności swoich systemów chłodniczych przy jednoczesnym zapewnieniu, że spełniają one wymogi zrównoważonego rozwoju. Zoptymalizowane dzięki usługom cyfrowym i opcjom łączności, rozwiązania CAREL są „przyszłościowe” i obejmują wszystkie segmenty branży. Od najnowszych sterowników do kompaktowych szaf sprężarkowych HFC i HFO i pełnej gamy szaf sterowniczych, po wysokowydajne rozwiązania do witryn typu semi-plug w systemach pętli wodnej i rozwiązania łączone, które zwiększają synergię między różnymi jednostkami i obszarami zużywającymi energię, typowe dla systemów chłodniczych (np. w hipermarketach, supermarketach i sklepach ogólnospożywczych).

 

CAREL zaprezentuje również dwie ważne innowacje, które zrewolucjonizują wydajność i użyteczność w głównych komercyjnych zastosowaniach chłodniczych: rozwiązanie, które ułatwia i przyspiesza uruchamianie i serwis w terenie dla instalatorów oraz sterownik z funkcjami specjalnie zaprojektowanymi do zarządzania agregatami chłodniczymi w zastosowaniach w medycynie i nauce.

 

www.alfaco.pl

www.carel.pl

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.