Danfoss na targach Chillventa 2022: Od zielonych pomysłów do zielonych rozwiązań PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 28.09.2022

Podczas targów Chillventa 2022 organizowanych w dniach 11-13 października w Norymberdze, Danfoss zaprezentuje szeroką gamę zrównoważonych i efektywnych energetycznie rozwiązań służących przechodzeniu na zieloną stronę w obszarze chłodnictwa, klimatyzacji oraz pomp ciepła.


Motyw przewodni wystawy „Talk Green. Walk Green” podkreśla wspólnotę dążenia do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z wiodącymi produktami firmy Danfoss, jej kompleksowymi projektami, a także inspirującymi pomysłami mającymi na celu utorowanie drogi do bardziej ekologicznej – „zielonej” przyszłości. Zaprezentowane zostaną również najnowsze rozwiązania dla czterech kluczowych sektorów: sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych, chłodnictwa komercyjnego, chłodnictwa przemysłowego oraz pomp ciepła.

 

20220928 Chillventa Danfoss

 


Naturalne czynniki chłodnicze, przetwarzanie danych w chmurze czy integracja branżowa, to kwestie odgrywające ważną rolę w rozwoju wiodącego asortymentu produktów oraz wiedzy eksperckiej firmy Danfoss. Nasi specjaliści będą do dyspozycji na stoisku targowym – z przyjemnością zaprezentują nowe wyroby  i porozmawiają z gośćmi Chillventy, aby każdy z nich nie tylko usłyszał o wspaniałych pomysłach na bardziej ekologiczną - „zieloną” przyszłość, lecz także wyszedł z gotowymi rozwiązaniami pozwalającymi realizować te idee już dziś.


Przedstawicieli firmy Danfoss będzie można znaleźć w Hali nr 7 na Stanowisku nr 7-251.

 

Danfoss udostępni również stoisko wirtualne, gdzie goście z całego świata będą mogli m.in. uczestniczyć w sesjach na żywo i porozmawiać z ekspertami. Rejestracja na stronie: www.chillventa.danfoss.com

 

Przyszłościowe rozwiązania dla sklepów spożywczych


Poprawa efektywności energetycznej, zapewnienie bezpieczeństwa żywności oraz optymalizacja kosztów, to główne filary oferty działu firmy Danfoss opracowującego rozwiązania dla branży detalicznego handlu produktami spożywczymi. Podczas targów Chillventa, eksperci pokażą, jak najnowsza generacja układów na CO2 - z eżektorami gazowo-cieczowymi, z adaptacyjną regulacją zasilania cieczą (CALM) oraz z odzyskiem ciepła – może pomóc supermarketom obniżyć koszty ogrzewania nawet o 90% oraz zmniejszyć o połowę ich własny ślad węglowy. Wprowadzając na rynek kilka nowych zaworów, Danfoss umacnia swoją pozycję w branży jako firma o najszerszej ofercie produktów i rozwiązań dla sklepów spożywczych.
Kolejnym ważnym punktem targów będzie prezentacja Alsense™ - rozwiązania opracowanego przez firmę Danfoss w obszarze monitoringu i zarządzania, bazującego na technologii chmury. To zrównoważona  i bezpieczna usługa o dużych możliwościach adaptacji, pozwalająca na optymalizację działań w sektorze sprzedaży detalicznej produktów spożywczych, dla jak najlepszego wykorzystania poszczególnych urządzeń oraz zwiększenia efektywności energetycznej. Eksperci firmy Danfoss z tej dziedziny podzielą się informacjami dotyczącymi najnowszych aktualizacji powyższego rozwiązania, w tym funkcji zarządzania „Global Command Management” oraz diagnostyki „Controller Health Check”.

 


Podłączone do sieci komory chłodnicze w komercyjnych układach chłodniczych


Dzięki przyszłościowym pracom inżynierskim firma Danfoss dysponuje najszerszą ofertą produktów i rozwiązań dla układów z CO2, z czynnikami chłodniczymi z grupy A2L, jak również z czynnikami o bardzo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego GWP. Podczas targów Chillventa eksperci z działu chłodnictwa komercjalnego firmy Danfoss przedstawią zawór typu TE2 - pierwszy na rynku termostatyczny zawór rozprężny dla CO2, który zostanie zaprezentowany wraz z nowym agregatem skraplającym iCO2, nową gamą układów automatyki dla komór chłodniczych Optyma™ oraz wieloma innymi produktami.

 

Jako jedno z efektywnych i kompleksowych rozwiązań dla sektora chłodniczego na targach pojawi się agregat skraplający Optyma™ Plus, dostosowany do czynników o bardzo niskim wskaźniku GWP. Poza kompatybilnością z wieloma czynnikami chłodniczymi cechuje go m.in. zoptymalizowane energooszczędne działanie. Odwiedzający będą również mieli okazję przyjrzeć się zupełnie nowemu regulatorowi przegrzania EKE 100. Jest to sterownik o dużej elastyczności, przeznaczony dla układów komór chłodniczych, agregatów skraplających, zamrażarek sklepowych oraz maszyn do produkcji lodów.


Dopełnieniem oferty targowej będzie prezentacja ogromnego potencjału rozwoju małych, zagregatyzowanych układów chłodniczych. Danfoss wspiera optymalizację nawet najmniejszych urządzeń oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie wyposażenia technicznego i oprogramowania, pozwalające podnosić efektywność energetyczną, zdalnie zarządzać i sterować pracą urządzeń, a także spełniać coraz bardziej restrykcyjne normy dla zapewnienia bezpieczeństwa artykułom spożywczym.

 


Większa wydajność i bezpieczniejsze rozwiązania w chłodnictwie przemysłowym

Danfoss tworzy rozwiązania dla chłodnictwa przemysłowego pozwalające korzystać ze światowych zasobów w sposób bardziej bezpieczny i efektywny oraz zapewnia zrównoważony rozwój instalacji chłodniczych u swoich klientów. Dzięki szerokiemu asortymentowi wyjątkowych i niezawodnych rozwiązań opracowanych z myślą o naturalnych czynnikach chłodniczych, można maksymalne zwiększyć elastyczność oraz obniżyć poziom skomplikowania urządzeń, osiągając ich niezawodne, bezpieczne, efektywne i precyzyjnie regulowane działanie.


Jako że branża zwraca się ku naturalnym czynnikom chłodniczym, jakimi są CO2 oraz NH3, osoby odwiedzające targi Chillventa będą miały okazję przyjrzeć się bliżej najnowszym wyrobom firmy Danfoss przeznaczonym dla dużych przemysłowych instalacji na CO2. Są to produkty opracowane z myślą o większej wydajności oraz pracy pod wyższym ciśnieniem i w szerszym zakresie temperatury.


Kolejnym prezentowanym produktem będzie inteligentny odpowietrzacz centralny IPS8, który bezpiecznie zmniejsza ilość nieskraplających się gazów w instalacji chłodniczej, zwiększając jednocześnie efektywność energetyczną układu. Odwiedzający będą również mieli okazję zapoznać się z najnowszym asortymentem produktów dla dużych przemysłowych pomp ciepła, wykorzystujących naturalne czynniki chłodnicze. Ponadto, korzystając z elektronicznego wyłącznika poziomu cieczy LLS 4000, Danfoss zademonstruje rewolucyjną prostotę układów regulacji poziomu cieczy wykorzystujących ten inteligentny, kompaktowy, ekonomiczny i niezawodny wyłącznik.

 


Danfoss wprowadza w nową erę bardziej „zielonych” pomp ciepła


Od pojedynczych podzespołów do całych układów oraz od etapu pozyskiwania do dostawy - eksperci firmy Danfoss reprezentują takie podejście do wytwarzania pomp ciepła, które kompleksowo służy zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych. Pompy ciepła do podgrzewania wody stanowią klucz do efektywnej elektryfikacji sektora grzewczego i zmniejszenia zależności od paliw kopalnych. Podczas targów Chillventa Danfoss pokaże, jak wychodzi poza sferę samych komponentów opracowując podsystemy oraz rozwiązania modułowe umożliwiające wykorzystanie czynników naturalnych  o bardzo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego, zwiększające efektywność energetyczną oraz korzystające z systemów monitorujących pracę pomp ciepła bazujących na technologii chmury w budynkach komercyjnych, szpitalach, centrach przetwarzania danych i innych.


Odwiedzający będą mogli zobaczyć prezentację rozwiązania Danfoss Digital Hydronics™, mającego na celu zrównoważenie układów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w budynkach, w celu optymalizacji pracy pomp ciepła przez cały rok. Eksperci z firmy Danfoss pokażą również, w jaki sposób wykorzystać potencjał odzysku ciepła i ponownego jego wykorzystania przez integrację pomp ciepła z siecią komunalną, co ma kluczowe znaczenie dla szerszego korzystania z energii odnawialnej, ciepła odpadowego oraz niskotemperaturowych źródeł ciepła.


Pośród wielu nowych produktów, takich jak właśnie wprowadzone na rynek elektryczne zawory rozprężne oraz układy regulacji przegrzania, Danfoss przedstawi również sprężarkę spiralną VZN z najnowszym modelem falownika - pierwszą komercyjną sprężarkę dla instalacji chłodniczych z R290. Ponadto, odwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się sprężarce Turbocor® TGH do układów o dużej różnicy ciśnienia - pierwszej na świecie bezolejowej sprężarce odśrodkowej o zmiennych obrotach i o rozszerzonym zakresie parametrów roboczych, przeznaczonej do urządzeń wysokociśnieniowych, takich jak pompy ciepła, instalacje z odzyskiem ciepła czy agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem pracujące przy wysokiej temperaturze otoczenia. Innowacyjne sprężarki spiralne PSG pozwalające na osiągnięcie wyższych temperatur skraplania sprawiają, że producenci urządzeń mogą wykorzystać te konkurencyjne hermetyczne sprężarki spiralne w układach ogrzewania budynków mieszkalnych i obiektów przemysłowych oraz w instalacjach z odzyskiem ciepła. Kolejnym nowym produktem, którego nie wolno przeoczyć będzie zawór zwrotno-odcinający typu OFC, który da producentom bezolejowych pomp ciepła możliwość budowania bardziej efektywnych i niezawodnych urządzeń.


www.danfoss.pl

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.