Reklama
 
 
 
 
CAREL przejmuje Klingenburg GmbH i Klingenburg International Sp. z o.o. PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 27.10.2022

Firma CAREL Industries S.p.A. przejęła 100% kapitału zakładowego Klingenburg GmbH i Klingenburg International Sp. z o.o., wiodących producentów szerokiej gamy produktów wykorzystywanych głównie do odzysku ciepła w systemach wentylacji i nawilżania, chłodzenia adiabatycznego i oczyszczania powietrza.

Obie spółki są europejskimi liderami w produkcji i sprzedaży obrotowych i płytowych wymienników ciepła, które są kluczowymi elementami w technologii odzysku ciepła, a zatem gwarantują istotne oszczędności energii w systemach wentylacji. W szczególności główne korzyści wynikające z technologii obrotowej stanowiącej większość zakresu działalności spółki Klingenburg (dla której posiada patenty na produkty i procesy produkcyjne) wiążą się z możliwością obsługi dużych ilości powietrza przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów i wysokiej wydajności komponentów. Oprócz zastosowania w centrala wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, obrotowe wymienniki ciepła są stosowane również w różnych procesach przemysłowych. Spółka Klingenburg oferuje także rozwiązania do nawilżania (głównie do pośredniego chłodzenia adiabatycznego) oraz dezynfekcji powietrza za pomocą technologii promieniowania UV, wraz z usługami wsparcia dla rozwiązań produktowych.

 

20221027 carel klingenburg


Spółki zatrudniają około 200 pracowników i posiadają dwa zakłady produkcyjne w Niemczech i w Polsce. Mogą się również pochwalić bezpośrednią obecnością na rynku Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Na 31 grudnia 2021 r. ich łączne przychody wyniosły około 39,1 mln EUR, przy wskaźniku EBITDA na poziomie 2,4 mln EUR i środkach gotówkowych netto 4,8 mln EUR.

 

Uzasadnieniem transakcji jest przede wszystkim wdrożenie jednej z głównych podstaw strategii Grupy wzywającej do podążania ścieżką rozwoju poprzez fuzje i przejęcia, a także poprzez produkty o komplementarnych zastosowaniach. Ponadto ma to na celu wzmocnienie pozycji firmy CAREL w branży central wentylacyjnych, wraz z przejęciami spółek Recuperator S.p.A. i Enginia S.r.l. w 2018 i 2021 roku, które podyktowane były tą samą logiką.

 

Wysoki stopień komplementarności spółek Recuperator i Klingenburg w odniesieniu do właściwych technologii, w których się specjalizują (wymienniki płytowe dla Recuperator i obrotowe dla Klingenburg) oraz obszarów zastosowania pozwoli spółce CAREL na uzyskanie synergii przemysłowej i komercyjnej, co za tym idzie uzyskać wiodącą rolę w Europie w tym sektorze, jednocześnie potwierdzi zdolność występowania z ofertą jako wyłączny dostawca kompletnych systemów jednostek do oczyszczania powietrza.

Transakcja ma również pozytywny wpływ na spółkę Klingenburg, która zyskuje dzięki wyższej pozycji konkurencyjnej i możliwości inwestycji, a także szczególnie zaawansowanej wiedzy know-how.  Należy tu również uwzględnić globalny ślad Grupy CAREL, a także rozbudowaną bazę klientów, która otworzy nowe rynki i obszary geograficzne z możliwością produkcji w Stanach Zjednoczonych.

 

Francesco Nalini, Dyrektor Generalny Grupy CAREL, stwierdził: „Zawarta dziś transakcja jeszcze raz potwierdza zdolność Grupy do realizacji celów rozwojowych poprzez fuzje i przejęcia z zachowaniem spójności i terminowości. W szczególności stanowi ona kolejny krok w kierunku zwiększania oferty produktowej dostosowanej do branży central wentylacyjnych, a także uzupełniania technologii oferowanych w obszarze wymienników ciepła, które częściowo realizowane były dzięki przejęciu spółki Recuperator w 2018 r. W związku z tym spółka stale przedstawia się jako dostawca kompletnych rozwiązań sterujących, przy wysokiej wartości dodanej w branży klimatyzacji i chłodzenia oraz zachowaniu głównej cechy sprawności energetycznej”.

źródło ALFACO CAREL

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.