Reklama
 
 
 
 
WEG wprowadza silnik o najwyższej sprawności do zastosowań w wentylatorach PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 29.11.2022

Producent silników przemysłowych WEG wprowadził do swojej oferty serię silników komutowanych elektronicznie (WEG Electronically Commutated Motor, WECM). Silniki te zapewniają poziomy zużycia energii odpowiednie do różnych zastosowań związanych z wymuszonym ruchem powietrza. Linię WECM opracowano zgodnie z generalną filozofią produkcji firmy WEG, polegającą na tworzeniu silników i napędów wiodących na rynku pod względem sprawności energetycznej. Produkty z nowej serii WECM z precyzyjną regulacją prędkości mogą znacznie obniżyć zużycie prądu.


Modele WECM, dostępne w wersji jedno- lub trójfazowej o mocy znamionowej do 7,5 kW, zapewniają zgodność ze wszystkimi obowiązującymi normami IEC i europejskimi dotyczącymi silników i napędów elektrycznych. Ponadto cały dostępny asortyment silników i napędów WEG jest zgodny z określonymi w rozporządzeniu Komisji (UE) 2019/1781 wymaganiami dotyczącymi silników elektrycznych i napędów o zmiennej prędkości, które obowiązują od 1 lipca 2021 roku.

 

20221129 WEG439


Silnik WECM ma konstrukcję bezszczotkową z magnesami trwałymi i wbudowanym przemiennikiem częstotliwości. Przemiennik pozwala użytkownikowi na dostosowanie prędkości silnika do wymagań danego zastosowania. Prędkość może być ustawiana w trybie lokalnym lub zdalnym za pomocą przełączników DIP umieszczonych w obudowie napędu. Możliwa jest regulacja w zakresie od 200 do 1500/1800 obr./min albo od 500 do 3000 obr./min.


Silnik WECM osiąga spodziewany poziom sprawności IE6, najwyższy na rynku, jeśli uwzględnimy niższe o 20% straty w porównaniu z poziomem IE5 określonym w standardzie IEC TS 60034-30-2 „Maszyny elektryczne wirujące” – część 30-2: klasy sprawności silników prądu przemiennego o zmiennej prędkości (kod IE).


Zmiana prędkości z wykorzystaniem silnika WECM nie tylko obniża zużycie energii, ale także zmniejsza koszty w porównaniu z zastosowaniem oddzielnego silnika i przemiennika. Co więcej, dzięki temu, że przemiennik jest zintegrowany z silnikiem, nie jest potrzebna między nimi skrzynka zaciskowa ani kabel. Pozwala to na stworzenie bardziej kompaktowego rozwiązania.


WECM, cechujący się niskim poziomem hałasu (poniżej 50 dBA) i drgań oraz wysoką sprawnością w całym zakresie prędkości roboczej, jest idealnym rozwiązaniem typu „plug and play” dla użytkowników poszukujących silnika komutowanego elektronicznie z najwyższej półki.


Serię WECM stworzono głównie z myślą o urządzeniach dla sektora HVAC-R, gdzie silnik może być wbudowany np. w wentylator osiowy, promieniowy lub odśrodkowy i urządzenia klimatyzacyjne, co pomaga producentom wentylatorów zapewniać zgodność z określonymi w rozporządzeniu Komisji (UE) 327/2011 wymaganiami dotyczącymi ekoprojektowania obejmującymi wentylatory napędzane przez silniki elektryczne o mocy wejściowej od 125 do 500 kW.

 

www.weg.net

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.