Półhermetyczne sprężarki tłokowe i śrubowe OD SRMTec – Blue Refrigeration wyłącznym dystrybutorem w Polsce PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Data dodania: 29.11.2022

Ofertę sprężarek półhermetycznych, dostępnych na polskim rynku chłodniczym i klimatyzacyjnym, uzupełni 288 modeli (129 tłokowych + 159 śrubowych) włoskiej marki SRMTec, przystosowanych do naturalnych i standardowych czynników chłodniczych. SRM jest integralną częścią grupy Snowman, w której skład wchodzi 14 spółek zlokalizowanych na pięciu kontynentach.

 

20221129 BLUEREF 2

 

W sprężarkach, produkowanych w północnych Włoszech, stosowane są liczne nowatorskie i unikatowe rozwiązania, które pozwalają na zwiększenie efektywności pracy sprężarek oraz oszczędność energii, na przykład system Auto-Vi, umożliwiający zwiększenie wydajności oraz efektywną pracę nawet przy zmiennej różnicy ciśnień lub system gospodarki olejowej – ActiFlow, opatentowane przez SRM. Gwarancją jakości sprężarek jest kontrola i testowanie 100% produkcji.

 

20221129 BLUEREF 3

 

W swoim portfolio SRMTec proponuje:

 • ƒƒsprężarki tłokowe jedno- i dwustopniowe (2, 4, 6 i 8 cylindrowe, o wydajności od 4,2 m³/h do 222 m³/h, średnio- i niskotemperaturowe do zastosowań komercyjnych i przemysłowych dla chłodnictwa i klimatyzacji, do CO2 w warunkach podkrytycznych i nadkrytycznych);
 • ƒƒsprężarki śrubowe z separatorem oleju pionowym lub poziomym lub z inwerterem (o wydajności od 118 m³/h do 1150 m³/h, nisko- i wysokotemperaturowe, wszystkie modele nadają się do napędu o zmiennej częstotliwości);
 • ƒƒsprężarki śrubowe bez separatora oleju (o wydajności od 118 m³/h do 700 m³/h, do zastosowań w chłodnictwie: nisko- i średniotemperaturowe).

 

20221129 BLUEREF 4


Oferta zawiera również jednostki współpracujące z amoniakiem oraz innymi naturalnymi czynnikami chłodniczymi. Producent do sprężarek śrubowych dodatkowo proponuje w opcji regulację wydajności. Ponadto dostępne są sprężarki śrubowe otwarte (dedykowane dla przemysłu w wersji wysokociśnieniowej, idealnie nadające się do zastosowań w chłodnictwie przemysłowym i pompach ciepła). Wszystkie modele sprężarek tłokowych, za wyjątkiem dwucylindrowych, mogą mieć bezstopniową regulację wydajności.

 

Wyłącznym dystrybutorem SRM w Polsce została firma Blue Refrigeration Sp. z o.o.

 


www.blueref.pl

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.