Vertiv wprowadza do oferty nowy system klimatyzacj i precyzyjnej |
![]() |
![]() |
![]() |
Data dodania: 02.06.2023 |
Vertiv, globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i ciągłości jej działania, przedstawił Vertiv Liebert CWA – system klimatyzacji precyzyjnej nowej generacji do centrów danych bez podłogi podniesionej. Obserwowane w ostatnim czasie uproszczenie konstrukcji centrów danych oraz zrezygnowanie z podłogi podniesionej umożliwia bardziej wydajną i ekonomiczną budowę nowych przestrzeni przeznaczonych na sprzęt IT (ang. white space), ale wprowadza również nowe wyzwania w zakresie chłodzenia.
Liebert CWA został zaprojektowany w celu zapewnienia równomiernej dystrybucji powietrza na większej powierzchni dzięki rezygnacji z podłogi podniesionej, a jednocześnie zapewnia więcej miejsca na instalację szaf serwerowych i zwiększenie gęstości mocy. Zaprojektowane w USA urządzenie Liebert CWA do chłodzenia wodą lodową oferowane jest w wersjach o mocy 250, 350 i 500 kW.
W Liebert CWA zastosowano zintegrowane sterowanie najnowszej generacji, aby ułatwić środowiskom, w którym wdrożone są nowoczesne rozwiązania IT, wydajne zarządzanie przepływem powietrza. Liebert CWA może być również zintegrowany z systemem dystrybucji wody lodowej w centrum danych w celu poprawy warunków pracy całej sieci chłodzenia. Ponadto urządzenie instalowane jest poza przestrzenią na sprzęt IT, co pozwala na uzyskanie większej powierzchni użytkowej w centrum danych, zwiększenie dostępności dla personelu serwisowego, a także zwiększenie bezpieczeństwa samej przestrzeni IT.
Jednostki AHU (ang. air-handling units) były w przeszłości wykorzystywane do chłodzenia centrów danych z podłogą podniesioną, ale obecnie na rynku pojawiła się możliwość zastosowania bardziej innowacyjnych rozwiązań klimatyzacji precyzyjnej w placówkach bez takiej podłogi. Vertiv Liebert CWA zapewnia ustandaryzowany system chłodzenia, zbudowany specjalnie do zastosowania w centrach danych, co przyczynia się do zminimalizowania kosztów instalacji w porównaniu z rozwiązaniami wykonywanymi na zamówienie. Produkt ten został zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować gęstość chłodzenia i spełnić wymagania dotyczące ciągłości chłodzenia, ustalone przez najbardziej zaufane i uznane instytucje certyfikujące w zakresie projektowania i obsługi centrów danych.
|
PODOBNE ARTYKUŁY:
POLECAMY WYDANIA SPECJALNE
-
Pompy ciepła 2021-2022
-
Pompy ciepła 2022-2023
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023
-
Pompy ciepła 2020-2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020
-
Pompy ciepła 2019-2020
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019
-
Pompy ciepła 2018