Woltair otwiera swoją Akademię w Polsce oraz prentuje własną linię produktów – REWOLO PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 11.10.2023

Woltair, jedna z największych czeskich firm na rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, obecna także w Polsce, otwiera w naszym kraju oddział swojej Akademii. Jej celem będzie kształcenie i szkolenie kolejnych instalatorów w zakresie pomp ciepła i fotowoltaiki. Podczas spotkania dla mediów Woltair zaprezentował także swoją autorską pompę ciepła – REWOLO – która będzie dostępna dla polskich klientów już w październiku.

 


Akademia Woltair to projekt, który firma z sukcesem zainaugurowała dwa lata temu w Czechach. Ma on odpowiadać na wyzwanie, jakim jest niedobór wykwalifikowanych ekip monterskich ekologicznych źródeł energii. Tylko w Polsce szacuje się, że na rynku brakuje kilkudziesięciu tysięcy takich specjalistów.

 

 

20231011 Woltair instalacja


Szkolenia z ekspertami na szerokim portfolio produktów
Akademia ma szkolić i certyfikować nowych techników, co pozwoli jednocześnie rozwijać sieć partnerów. Kursy są przeznaczone dla specjalistów z obszaru m.in. ogrzewania i chłodnictwa, elektryków, hydraulików czy techników serwisowych. Akademia daje też możliwość osobom działającym w szeroko pojętym sektorze budownictwa, aby się przebranżowić.


Zajęcia w Akademii są prowadzone przez najlepszych specjalistów, zarówno tych z firmy Woltair, jak i zewnętrznych ekspertów działających w branży OZE. Kluczową zaletą Akademii Woltair jest to, że kursanci mogą się zapoznać z szerokim wachlarzem pomp ciepła i fotowoltaiki, od największych światowych marek. Woltair swoim klientom oferuje już 12 marek pomp ciepła, z czego w polskim showroomie jest ich dostępnych sześć – Alpha Innotec, Dimplex, LG, Panasonic, Viessmann oraz REWOLO. W salonie wystawowym znajdują się też liczne komponenty fotowoltaiczne, m.in. magazyny energii Pylontech, falowniki GoodWe, falowniki on-grid FoxESS czy moduły fotowoltaiczne Trina i Jinko Solar.

 

Akademia Woltair miała swój początek w Czechach i po dwóch latach od jej rozpoczęcia jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z rezultatów. Wierzymy, że podobnie będzie w Polsce, tym bardziej, że popyt na wykwalifikowanych instalatorów na tym rynku nadal jest bardzo duży. Akademia docelowo ma także powiększać sieć naszych partnerów – specjalistów, którzy pomagają nam instalować i serwisować pompy ciepła i fotowoltaikę. Nasz projekt zagwarantuje, że nasi partnerzy posiądą nie tylko niezbędną teorię, ale także nabędą praktyczne umiejętności, które będą mogli przetestować na urządzeniach wiodących marek w jednym miejscu” – mówi Michał Borek, Country Manager Woltair Polska.

 

20231011 Woltair otwarcie 2

 

Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Woltair i uczestniczyć w otwarciu Akademii. Działamy na polskim rynku od 2006 r. i nauczyliśmy się w tym czasie, że najlepszy produkt, aby dobrze funkcjonować, wymaga profesjonalnej instalacji i wykwalifikowanego instalatora. Szkolenia dla instalatorów, partnerstwo i orientacja na potrzeby klienta końcowego to dla nas kluczowe elementy na drodze do dalszego rozwoju branży pomp ciepła w Polsce” – dodaje Tomasz Dobryniewski, Daikin Managing Director.

 

20231011 Woltair dobryniewski 1

 

Akademia Woltair będzie szkolić także instalatorów fotowoltaiki, ponieważ cały czas zauważalny jest niedobór wykwalifikowanych monterów w tym sektorze.


Instalację fotowoltaiczną rozpatrujemy dziś w kategoriach nie nice to have lecz must have. Pozostaje jedynie odpowiedzieć na pytanie, jak prawidło taką instalację dobrać? Dlatego niezwykle istotne jest, aby współpracować z wykwalifikowanymi i doświadczonymi  instalatorami, którzy przywiązują dużą wagę również do kwestii szkoleń i ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji i są w stanie zaproponować inwestorom najlepsze dla nich rozwiązania" – komentuje Piotr Kisiel, Członek Zarządu ds. Rozwoju Rynku, SBF Polska PV.  


Aby uczestniczyć w Akademii Woltair wystarczy zgłosić się poprzez wysłanie zapytania na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub przez stronę internetową, pierwsze kursy są bezpłatne. Zajęcia będą się odbywać dwa razy w miesiącu w siedzibie Woltair przy ul. Szyszkowej 35/37 w Warszawie, w godzinach 9.00-16.00. Każde zajęcia zorganizowane w Akademii Woltair będą w stanie jednorazowo wyszkolić do 20 osób. Agenda szkoleń będzie podzielona na część dotyczącą pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii.

 

20231011 Woltair instalacja 2

 

Więcej informacji na temat Akademii Woltair można znaleźć tutaj: https://www.woltair.pl/akademia

 

REWOLO – autorska pompa ciepła i linia produktowa od Woltair
Woltair działa na rynku od ponad pięciu lat. Do tej pory firma zainstalowała ponad 2 tysiące pomp ciepła, co pozwoliło jej zgromadzić cenny know-how w tym obszarze. Woltair ogłosił w Polsce po raz pierwszy, że wprowadza na rynek własną linię produktów pod nazwą REWOLO. Jednym z jej elementów będzie pompa ciepła REWOLO, która wyróżnia się innowacyjnością w zakresie zdalnego dostępu i zaawansowanego sterowania.

 

20231011 Woltair otwarcie rewolo

 

20231011 Woltair pompy


O Woltair
Misją Woltair jest przyspieszenie zielonej transformacji energetycznej w budownictwie mieszkaniowym. Firma oferuje szeroki wybór sprzętu i rozwiązań dla pomp ciepła i fotowoltaiki w całej Europie, a także wykorzystuje platformę Superfix, aby zwiększyć produktywność pracy techników. Od momentu powstania Woltair obsłużył ponad 3000 klientów i szacuje się, że dzięki działalności firmy zredukowano emisję CO2 o ponad 9000 ton.


Firma została założona w 2018 r. pod nazwą Topíte.cz przez Karela Náprsteka, Jiří Švédę i Daniela Helcla. W 2021 roku firma zmieniła nazwę na Woltair i obecnie działa nie tylko w Czechach, ale także w Polsce (od 2022 r.), Niemczech i we Włoszech. Jej inwestorami są renomowane fundusze z Czech, Europy, USA i Kanady. Woltair był wielokrotnie uwzględniany w prestiżowym programie Deloitte Technology Fast 50 i innych rankingach lub przeglądach najszybciej rozwijających się firm i start-upów.


Woltair to jedna z największych firm w Czechach specjalizująca się w sprzedaży, instalacji i serwisie źródeł ciepła i prądu. Oprócz projektowania i instalacji pomp ciepła i urządzeń fotowoltaicznych Woltair zapewnia również profesjonalną pomoc w bezproblemowym pozyskiwaniu dotacji rządowych i finansowania konsumenckiego na zakup zielonych technologii.

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.