Reklama
 
 
 
 
Samsung i Lennox ogłaszają utworzenie wspólnego przedsięwzięcia na rzecz rozwoju bezprzewodowych systemów HVAC typu VRF PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 04.06.2024

Firma Samsung Electronics ogłosiła, że zgodziła się utworzyć wspólne przedsięwzięcie z Lennox, wiodącym dostawcą innowacyjnych rozwiązań klimatycznych w branży HVACR. Ma ono na celu sprzedaż systemów ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego  w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 

 

 

W obliczu zbieżności wymagań wobec systemów przewodowych i bezprzewodowych efekt synergii wynikający z możliwości przedstawienia klientom dwóch ofert dodatkowo się zwiększa. To wspólne przedsięwzięcie skutkuje nawiązaniem przez Samsung, cieszącą się zaufaniem globalną markę z 40-letnią historią tworzenia innowacyjnych technologii HVAC, oraz Lennox, północnoamerykańskiego producenta oryginalnego wyposażenia (OEM) w obszarze HVAC i bezpośredniego lidera dystrybucji, partnerstwa, które zapewni klientom wyjątkowe rozwiązania grzewcze i chłodnicze. Samsung wejdzie w posiadanie 50,1% wspólnego przedsięwzięcia Samsung Lennox HVAC North America, zaś Lennox pozostałych 49,9%.

 

20240604 lennox samsung

 

– Z największą przyjemnością stawiamy pierwszy krok do nawiązania z marką Lennox długookresowego wiodącego partnerstwa w branży HVAC - powiedział KS Choi, Prezes i Dyrektor Generalny Samsung Electronics America. – Nasza współpraca, skupiająca się na silnej ofercie produktowej i sieciach klientów w rosnącym segmencie urządzeń bezprzewodowych, pozwoli wprowadzić nowe rozwiązania na rynek. Cieszymy się na możliwość wprowadzania innowacyjnych rozwiązań razem w przyszłość.

 

W ramach wspólnego przedsięwzięcia bezprzewodowe produkty Samsung będą dystrybuowane w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a produkty pod marką „Lennox powered by Samsung” dla firmy Lennox będą sprzedawane za pośrednictwem sklepów Lennox i sieci sprzedaży bezpośredniej do dealerów. Wspólne przedsięwzięcie będzie nadal dostarczać markowe produkty Samsung do dotychczasowych dystrybutorów HVAC marki Samsung i przedstawicieli w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 

Samsung oczekuje, że to wspólny projekt pomoże firmie umocnić swoją pozycję na rynku HVAC w Ameryce Północnej poprzez dodanie kanałów dystrybucji marki Lennox, podczas gdy Lennox ma ulepszyć swoją działalność poprzez rozszerzenie linii produktów obejmujących innowacyjne systemy  od marki Samsung.

 

Dzięki temu partnerstwu Samsung planuje wykorzystać swoją wiodącą pozycję w obszarze sztucznej inteligencji, smartfonów i półprzewodników do świadczenia jeszcze większej liczby inteligentnych usług dla domu z możliwością łatwego podłączenia urządzeń do aplikacji SmartThings marki Samsung i sterowania nimi w celu stworzenia bardziej inteligentnego stylu życia i zapewnienia niezakłóconych wrażeń. Dzięki SmartThings Energy użytkownicy mogą monitorować ogólne zużycie energii w swoim gospodarstwie domowym, podczas gdy Tryb AI Energy w SmartThings Energy pomaga ograniczać zużycie energii przez podłączone urządzenia gospodarstwa domowego.

 

Dzięki innowacyjnym produktom opracowanym w ramach wyjątkowego wspólnego przedsięwzięcia i poprzez ekspansję kanałów dystrybucji, Samsung Lennox HVAC North America chce umocnić swoją działalność w segmencie mieszkaniowym i deweloperskim w Ameryce Północnej. Ponadto Samsung i Lennox będą poszukiwać kolejnych możliwości nawiązania partnerstwa i współpracy z deweloperami z różnych kategorii produktów od urządzeń gospodarstwa domowego po telewizory, a także w częściach do urządzeń i technologiach.

 

– To wspólny projekt stanowi unię dwóch wybitnych marek cieszących się mocnymi pozycjami na rynku i głębokim zaufaniem ze strony klientów. To zaszczyt móc współpracować z marką Samsung, ponieważ inwestujemy w rozwiązania, żeby zaspokajać potrzeby naszych klientów w obszarze HVAC – powiedział Alok Maskara, Dyrektor Generalny Lennox. – Jestem podekscytowany przyszłością tego wspólnego przedsięwzięcia w ramach naszej strategii rozwoju.

 

W oczekiwaniu na zwyczajowo przyjęte warunki finalizacji oczekuje się, że nowe wspólne przedsięwzięcie zacznie funkcjonować w drugiej połowie 2024 roku. Samsung i Lennox wyznaczą Dyrektora Generalnego i Dyrektora Finansowego wspólnego przedsięwzięcia, a siedziba biznesowa i oddziały operacyjne będą znajdować się w Roanoke w Teksasie.

 

O Samsung HVAC America

Samsung działa w branży HVAC na całym świecie za pośrednictwem oddziałów operacyjnych w 48 krajach. Samsung HVAC America rozwija działalność Samsung w obszarze klimatyzacji do lokali mieszkalnych i komercyjnych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie poprzez budowanie, szkolenie i wspieranie sieci przedstawicieli, dystrybutorów i instalatorów. Więcej informacji o rozwiązaniach Samsung HVAC można znaleźć na stronie www.samsunghvac.com.

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.