Panasonic rozbudowuje zakład we Francji w celu produkcji pompy ciepła Big Aquarea serii M PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 17.06.2024

Firma Panasonic Heating & Cooling Solutions ogłosiła inwestycję w wysokości 9 milionów euro w swoim francuskim zakładzie w Tillières-Sur-Avre w celu produkcji nowej wysokowydajnej pompy ciepła powietrze-woda, Big Aquarea serii M. Posunięcie to podkreśla ambicje firmy dotyczące rozwoju na europejskim rynku ogrzewania i klimatyzacji.

 

 

Kamień milowy w realizacji strategii Panasonic w Europie
W listopadzie 2022 r. firma Panasonic ogłosiła przejęcie działalności klimatyzacyjnej Systemair AB, która obejmowała zakład Tillières-Sur-Avre w regionie europejskim we Francji. Dzięki temu przejęciu Panasonic oferuje obecnie jedną z najszerszych na rynku gam urządzeń grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych i mieszkaniowych. Portfolio obejmuje wysokowydajne pompy ciepła (PACi, Big Aquarea serii M), agregaty wody lodowej (AQUA-G BLUE), a także systemy VRF. Dzięki zakładowi produkcyjnemu w Tillières-sur-Avre, Panasonic staje się jedną z pierwszych firm w swojej branży we Francji, która jest w stanie dostarczać duże systemy w krótkim czasie z lokalnego zakładu.

 

20240617 PanasonicVueTillieres

 

Dobrze prosperujące rynki: sektory klimatyzacji mieszkaniowej i usługowej
Rynek klimatyzacji i ogrzewania w sektorze mieszkaniowym i komercyjnym odnotował we Francji znaczny wzrost w 2023 roku. Z kolei firma Panasonic odnotowała dwucyfrowy wzrost we wszystkich segmentach, w tym w chłodnictwie CO2 i agregatach wody lodowej. W szczególności segment klimatyzacji mieszkaniowej, napędzany niezwykłą dynamiką, odnotował prawie 30% wzrost.  

 

Opierając się na swoich dobrych wynikach, Panasonic dąży do utrzymania wzrostu i sprostania wyzwaniom związanym z renowacją energetyczną i dekarbonizacją w sektorze budowlanym. Nie tylko we Francji, ale i w całej Europie. Aby osiągnąć te cele, Panasonic planuje wykorzystać swoją rozszerzoną ofertę produktów, która obejmuje teraz urządzenia produkowane w Tillières-sur-Avre. Inwestycje w zakład umożliwiając Panasonic obsługę rynku francuskiego i europejskiego z naciskiem na krótkie łańcuchy dostaw. Ponadto przewaga technologiczna firmy Panasonic w zakresie naturalnego czynnika chłodniczego R290 pozwala na dostarczanie licznych rozwiązań, w tym gamy agregatów wody lodowej AQUA-G BLUE.


 
Rynek wielorodzinnych budynków mieszkalnych stoi u progu znaczącej transformacji, napędzanej zbliżającą się wymianą starzejących się systemów i przejściem ze źródeł paliw kopalnych na bardziej przyjazne dla środowiska systemy pomp ciepła. Rewolucyjna nowa pompa ciepła Big Aquarea serii M firmy Panasonic, która będzie produkowana w zakładzie w Tillières-sur-Avre w 2025 r., jest kluczowym rozwiązaniem dla tego ewoluującego rynku. Urządzenie oferuje wszechstronną, kompaktową i energooszczędną opcję dla ogrzewania i zapewnienia ciepłej wody użytkowej w budynkach wielorodzinnych i komercyjnych. Podkreślając efektywność energetyczną i odpowiedzialność za środowisko, seria Big Aquarea M działa na naturalnym czynniku chłodniczym R290, charakteryzującym się niskim potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) wynoszącym 3. Stanowi to alternatywę dla tradycyjnych metod ogrzewania, które wykorzystują szkodliwe dla środowiska paliwa kopalne.


 
Przemawiając na konferencji prasowej, zorganizowanej z tej okazji, Thierry Ronat, Regionalny Manager Panasonic Heating & Cooling we Francji powiedział: „Przejście budownictwa zbiorowego i usługowego z paliw kopalnych na zrównoważone rozwiązania stanowi ogromne wyzwanie, a my mamy teraz środki, aby na nie odpowiedzieć. Dzięki naszemu zakładowi w Tillières-Sur-Avre dołączamy do graczy zdolnych do produkcji we Francji rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb, a także maszyn o dużej wydajności, co stanowi mocny argument za pogodzeniem wydajności, zrównoważonego rozwoju i produkcji we Francji!”

 

www.aircon.panasonic.pl

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.