Od wytwarzania ciepła do jakości powietrza: Najnowsze rozwiązania CAREL na targach ISH |
![]() |
![]() |
![]() |
Data dodania: 12.03.2025 |
Efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój to obecnie najpilniejsze priorytety na europejskim i globalnym rynku HVAC/R. Na targach ISH 2025 firma CAREL zaprezentuje rozwiązania w zakresie wytwarzania ciepła i jakości powietrza w pomieszczeniach. Wdrażanie zaawansowanych technologii pomaga zoptymalizować wydajność systemu, zmniejszyć zużycie energii i uprościć zarządzanie, zapewniając jednocześnie najwyższą niezawodność i zgodność z najnowszymi przepisami.
Efektywność i zrównoważony rozwój w wytwarzaniu ciepła
Programowalne sterowniki c.pCO sistema mają za zadanie zarządzanie jednostkami, gwarantując maksymalną elastyczność i integrację między komponentami systemu. Jako dodatkowe wsparcie, zaawansowane oprogramowanie CAREL zapewnia zoptymalizowane zarządzanie cyklem chłodzenia, z ulepszonymi i udoskonalonymi algorytmami, takimi jak zarządzanie odszranianiem, praca sprężarki przy niskim obciążeniu i zmienione mapowanie alarmów. To oprogramowanie jest gotowe do użycia lub można je łatwo dostosować przy użyciu istniejących bloków funkcyjnych. Dostępne produkty są gotowe do użycia w standardzie A3 i posiadają certyfikat ATEX, zaprojektowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i szybszej certyfikacji jednostek w zastosowaniach, w których stosuje się łatwopalne czynniki chłodnicze, takie jak propan. Wreszcie, nowe narzędzie STone Virtual Loop może być używane do symulacji i testowania zachowania termodynamicznego jednostek, gdy są one jeszcze w fazie rozwoju, co poprawia projekt i skraca czas walidacji w terenie.
Innowacja cyfrowa: Virtual Loop i pYC mini
pYC mini to nowa linia programowalnych sterowników zaprojektowana, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wydajność, bezpieczeństwo i wszechstronność w zastosowaniach HVAC/R. Dzięki kompaktowej konstrukcji i elastyczności oferowanej przez programowalność pYC mini jest również zgodny z najnowszymi przepisami dotyczącymi czynników chłodniczych o niskim GWP, w tym gazów palnych (A3, A2L). Komunikacja szeregowa, dostępna standardowo, służy do bezpośredniego zarządzania jednostkami, takimi jak elektroniczne zawory rozprężne, regulatory prędkości wentylatorów i falowniki sprężarek, optymalizując w ten sposób kontrolę i efektywność energetyczną. Łączność bezprzewodowa umożliwia szybką i intuicyjną konfigurację za pomocą aplikacji APPLICA, upraszczając instalację i monitorowanie. Wreszcie, dostępna jest również integracja z systemami nadzorującymi, w celu stałego monitorowania i szczegółowej analizy wydajności.
IAQ: przemówienie na temat łączenia komfortu i zdrowia
Na stoisku spotkamy kluczowe rozwiązania marek należących do Grupy Carel jak Klingenburg, Recuperator, Enginia, Kiona, Hygromatic.
https://ish.carel.com
|
PODOBNE ARTYKUŁY:
POLECAMY WYDANIA SPECJALNE
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024
-
Pompy ciepła 2023-2024
-
Pompy ciepła 2021-2022
-
Pompy ciepła 2022-2023
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023
-
Pompy ciepła 2020-2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020
-
Pompy ciepła 2019-2020