| Johnson Controls rozbudowuje zakład pomp ciepła w Danii |
|
|
|
| Data dodania: 13.08.2025 |
|
W duńskim Aarhus ruszyła rozbudowa zakładu Johnson Controls w dzielnicy Holme, specjalizującego się w produkcji przemysłowych pomp ciepła i agregatów chłodniczych dużej mocy. Inwestycja obejmuje zwiększenie powierzchni produkcyjnej o 2 300 m² oraz budowę nowoczesnego centrum testowego i obsługi klienta o powierzchni 1 800 m², zgodnego z nowym europejskim standardem EN 14511. Zakończenie prac planowane jest na początek 2026 roku, a projekt przewiduje również modernizację istniejących obiektów i stworzenie ponad 100 nowych miejsc pracy.
Fabryka w Holme produkuje urządzenia marki Sabroe – zarówno nowe, jak i części zamienne, w tym dla sektora morskiego. Kluczowym elementem oferty są pompy ciepła i chillery wykorzystujące naturalne czynniki chłodnicze, takie jak amoniak, CO₂ i propan. Technologie te już dziś spełniają wymagania nadchodzących regulacji unijnych, które zaczną obowiązywać od 2027 i 2030 roku. Zakład jest w pełni zasilany zieloną energią, co wspiera klientów w realizacji strategii dekarbonizacji.
Rozbudowa zakładu w Danii to element szerszej strategii Johnson Controls, która odpowiada na rosnące globalne zapotrzebowanie na niskoemisyjne systemy ogrzewania i chłodzenia dla przemysłu, ciepłownictwa sieciowego, centrów danych, branży spożywczej i sektora life science. Firma oferuje obecnie jedno z najszerszych na świecie portfolio pomp ciepła dla zastosowań komercyjnych i przemysłowych.
Źródło: www.johnsoncontrols.com
|
PODOBNE ARTYKUŁY:
POLECAMY WYDANIA SPECJALNE
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024
-
Pompy ciepła 2023-2024
-
Pompy ciepła 2021-2022
-
Pompy ciepła 2022-2023
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023
-
Pompy ciepła 2020-2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020
-
Pompy ciepła 2019-2020

















