Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
Wentylatory Pampero - nowa propozycja wentylacji budynków mieszkalnych
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wydanie 6/2008  |  Data dodania: 20.06.2008

Skuteczna wentylacja budynków mieszkalnych od dawna jest celem projektantów z firmy Uniwersal. Idea ta także coraz powszechniej zakorzenia się w umysłach zarządców budynków, inwestorów i osób eksploatujących obiekty. Wybór pomiędzy wentylacją grawitacyjną a mechaniczną, czy nawet hybrydową, jest tematem codziennym w projektach instalatorów. Specjaliści, bazując na najlepszej technicznej wiedzy, chcą zaproponować projekt optymalny – skuteczny, a zarazem oszczędny, rygorystycznie utrzymujący normatywy dla pomieszczeń, a zarazem elastycznie dopasowany do wymagań dobowego zapotrzebowania na powietrze wentylacyjne. 

     Obecnie w małych obiektach najczęściej stosowana jest wentylacja grawitacyjna, coraz bardziej popularna staje się także wentylacja hybrydowa. Jednak jeśli wymagany jest mechaniczny sposób usuwania powietrza, to który system wentylacyjny wybrać i jakie wentylatory zastosować? Mnogość oferty rynkowej daje szeroki, ale niełatwy wybór. Sprostać przecież należy ostrym wymaganiom akustycznym, zapewnić normatywy higieniczne, wziąć pod uwagę zmienność potrzeb wentylacyjnych w okresie dobowego zapotrzebowania, uwzględniając stale rosnący koszt energii elektrycznej i przepisy zawarte w normie dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków.
    Przeanalizujmy w świetle powyższych argumentów przydatność wentylatorów z rodziny Pampero, które niedawno pojawiają się na naszym rynku.
    Sercem wentylatora jest wysokosprawny wirnik promieniowy z energooszczędnym silnikiem produkcji firmy Ebmpapst.
     Nowatorskie rozwiązanie napędu już od kilku lat staje się standardem na rynkach Europy Zachodniej. Silnik EC, nawet małej mocy, napędza wirnik o wyższych parametrach przepływowych. W komplecie oferowany jest zadajnik obrotów, który poprzez generację napięcia 0-10 V% umożliwia regulację obrotów silnika wentylatora w pełnym zakresie od 0 do 100%. W związku z tym inwestor otrzymuje urządzenie, którego pracę może indywidualnie dopasować do potrzeb swojego obiektu.

Regulator ze zintegrowanym pomiarem ciśnienia
(...)

Cicha praca
    Konstrukcja wentylatora wyposażona jest w sporych rozmiarów ekran, który ma podwójną funkcję – pozwala w znaczny sposób na ukierunkowanie strugi powietrza usuwanego do góry jak również w znaczny sposób wygłusza pracę akustyczną wentylatora (wyścielony jest wewnątrz materiałem dźwiękoizolacyjnym).
    Wyniki pomiaru hałasu (<66 dB(A) w odległości 1 m od wylotu) klasyfikują przedstawiany wentylator do grupy maszyn bardzo cichych, dlatego sprawdzi się on w budynkach mieszkalnych. Również hałas emitowany do wewnątrz pomieszczenia ograniczany jest za pomocą tłumików opływowych, podstaw tłumiących lub specjalnej kulisy zawieszanej na kołnierzu podstawy dachowej. Zapewnia to komfort nawet w przypadku ostatnich kondygnacji budynków mieszkalnych, gdzie uciążliwość wentylatora jest największa (hałas do kanału <61 dB(A) w odległości 1 m od wlotu). (...) 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.