Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
Przemysłowe wentylatory do zadań specjalnych
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wydanie 12/2008  |  Data dodania: 23.12.2008

Wentylatory z wirnikami o łopatkach pochylonych do tyłu należą do grupy wentylatorów przemysłowych o najwyższej sprawności. Stosowane są zarówno do transportu czystego, jak i lekko zapylonego powietrza. W artykule tym przybliżone zostanie klika wybranych konstrukcji firmy Venture Industries.

 Wentylatory serii BL
    Przykładem wentylatorów z wirnikami o łopatkach pochylonych do tyłu jest seria BL. Charakterystyczną cechą serii jest aerodynamiczna obudowa pozwalająca osiągać, w zależności od zastosowania i typu, ponad 80% sprawności. Wentylatory BL są dostępne w szerokim zakresie wielkości średnicy wirnika, począwszy od modelów BLT o średnicy 315 mm kończąc na 3 metrowych wirnikach występujących w wentylatorach BLW.
    W przypadku, kiedy mamy do czynienia z zapyleniem powietrza o gęstości przekraczającej możliwości serii BL, wówczas zastosować można serię wentylatorów BFN. Charakterystyczną jej cechą jest wirnik o pochylonych do tyłu łopatkach prostych. Każdy wentylator, począwszy od fazy projektowej, poprzez produkcję oraz wyposażenie dodatkowe jest wynikiem indywidualnych wymagań klienta. Wszystkie wentylatory serii BL produkowane są ze stali węglowej lub, w zależności od wymogów środowiskowych, z austenitycznej stali kwasoodpornej (AISI 304/304L/316/316L). Równocześnie szeroki jest zakres możliwości wykonania wentylatora do transportu medium o temperaturze od -40 do 1000°C.
     Jeżeli zadaniem wentylatora jest transport, mieszanki gazów palnych, mgieł czy pyłów wybuchowych z powietrzem lub praca w środowisku o dużej koncentracji gazów czy pyłów wybuchowych, wówczas wymagane jest zastosowanie wentylatora wykonanego w wersji przeciwwybuchowej. Wentylatory serii BL mogą zostać wykonane zgodnie z wymogami dyrektywy 94/9/EC „ATEX”, dotyczącej urządzeń przeznaczonych do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, zarówno do strefy gazowej (strefa 1/2, kategoria 2/3G) jak i pyłowej (strefa 21/22, kategoria 2/3D).

Wentylatory serii P
(...)

Wentylatory promieniowe typu QP
(...)


 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.