Termowizyjne kamery FLIR dla przemysłu |
Data dodania: 11.03.2010 | |||||||
Termowizja jest metodą diagnostyczną, opartą na obserwacji promieniowania podczerwonego emitowanego przez każde ciało o temperaturze wyższej od zera absolutnego i zamianie tego promieniowania w obraz - światło widzialne. Zmiany temperatury mogą sygnalizować problemy, które możemy dzięki kamerze termowizyjnej wykryć i zlokalizować, a tym samym zapobiec poważniejszym konsekwencjom.
W ostatnich latach oferta przyrządów pomiarowych oferowanych przez firmę Transfer Multisort Elektronik została rozszerzona o kamery termowizyjne firmy FLIR Systems AB jednej z wiodących firm w zakresie termowizji. W ofercie znajdują się między innymi kamery serii „i” - przemysłowe, charakteryzujące się znakomitą jakością wykonania przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny.
Producent, firma FLIR Systems cały czas prowadzi badania i rozszerza rodzinę swoich kamer termowizyjnych charakteryzujących się coraz lepszymi parametrami oraz nowymi funkcjami. Najnowsze dwa modele kompaktowych kamer termowizyjnych wprowadzonych na rynek przeznaczone są do wykrywania i usuwania problemów w trudnych środowiskach elektroenergetyki i przemysłu. Kamery są dedykowane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników do szerokiego zakresu aplikacji.
Najbardziej atrakcyjnymi cechami serii kamer kompaktowych firmy FLIR obejmującej trzy wersje FLIR i40, FLIR i50 i FLIR i60 są:
Prezentując kamery z serii „i” nie można zapomnieć o kamerach termowizyjnych FLIR i5 oraz i7 typu „wyceluj-sfotografuj-wykryj”. Te uniwersalne, ręczne, małe i lekkie kamery termowizyjne są odpowiedzią firmy FLIR Systems na rosnące ceny energii, zanieczyszczone środowisko oraz wynikające z tego problemy utrzymania ruchu urządzeń w przemyśle, handlu i budynkach mieszkalnych, powodują wzrost zapotrzebowania na dostępne cenowo przyrządy, które są w stanie szybko zdiagnozować problemy eksploatacyjne.
FLIR i5 była pierwszą kamerą termowizyjną tego rodzaju, jeśli chodzi o ciężar, rozmiar, funkcjonalność i cenę. Mając masę 340 g i długość 22 cm, stała się najlżejszą i najbardziej kompaktową przenośną kamerą termowizyjną tej klasy dostępną na rynku. Dzięki znacznie uproszczonej obsłudze kamera termowizyjna FLIR i5 generuje natychmiast obrazy w podczerwieni w formacie JPG w wysokiej jakości, zawierające wszystkie niezbędne dane dotyczące temperatury, które można zapisywać i transferować w celu dalszej analizy.
Obecnie dostępna jest także kamera FLIR i7, która przy tej samej masie i wymiarach co i5 daje nam możliwość pomiaru temperatury w szerszym zakresie, bo od -20°C do +250°C. Zastosowana matryca o rozdzielczości 120x120 pikseli oraz powiększone pole widzenia 25°x25° sprawiają, że model FLIR i7 jest zbliżony parametrami do kamer o oznaczeniu FLIR i40. Dzięki niewielkim wymiarom i masie oraz łatwości obsługi, urządzenia te są idealnymi przyrządami diagnostycznymi dla służb utrzymania ruchu. Kamery są dostarczane w kompletnym zestawie, który zawiera: kamerę, kartę mini SD, adapter mini SD adapter, ładowarkę/zasilacz, oprogramowanie, przewód mini USB do komunikacji z PC, pasek na rękę, twardą walizkę przenośną. Więcej informacji na stronie |
POLECAMY WYDANIA SPECJALNE
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024
-
Pompy ciepła 2023-2024
-
Pompy ciepła 2021-2022
-
Pompy ciepła 2022-2023
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023
-
Pompy ciepła 2020-2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020
-
Pompy ciepła 2019-2020