Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
EASY - sterownik dla chłodnictwa firmy Carel
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Data dodania: 10.04.2010
Seria EASY jest nową rodziną sterowników elektronicznych dla aplikacji chłodniczych stanowiącą ewolucję serii PJ32. Producent wykorzystując zaawansowaną technologię stworzył produkt, który jest łatwy w instalacji oraz użytkowaniu. Sterownik oprócz standardowej parametryzacji ma cztery zestawy nastaw w pamięci regulatora, które przyspieszają uruchomienie urządzenia. Sprawdzony już w poprzedniej wersji system montażu sterownika od frontu został również wykorzystany w nowej wersji.

W stosunku do poprzednika zdecydowanie poprawił się stopień ochrony frontu, który obecnie wynosi IP65. Powiększono wyświetlacz o ponad 27% i dodano punkt dziesiętny w celu poprawy dokładności pomiaru i odczytu. Każdy sterownik z typoszeregu EASY został tez wyposażony w przycisk ON/OFF oraz wejście cyfrowe, które można też wykorzystać jako trzeci czujnik NTC. Wybrane modele mają zegar czasu rzeczywistego, mocniejsze przekaźniki dla sprężarki 2HP oraz wyświetlacz w kolorze niebieskim lub zielonym. Nie zapomniano również o akcesoriach takich jak: klucze programujące, szczególnie przydatne dla producentów mebli chłodniczych, karty sieciowe RS485 wykorzystywane w instalacjach monitoringu czy darmowe oprogramowanie VPM (Visual Parameter Manager) na PC, które umożliwia całkowite zarządzanie sterownikiem.

Sterowniki EASY zostały podzielone na trzy podstawowe grupy:

 • PJEZS – z jednym przekaźnikiem. Sprawdzą się do nadzorowania instalacji chłodniczych wówczas, gdy nie ma wymaganego odszraniania i sterowania wentylatorem parownika. Regulator zarządza pracą sprężarki, pełniąc funkcje termostatu i termometru;
 • PJEZY/X – z dwoma przekaźnikami. Rozwiązanie przeznaczone do nadzorowania instalacji chłodniczych wówczas, gdy istnieje potrzeba aktywnego odszraniania bez używania kolejnego przekaźnika dla pracy wentylatora parownika. Początek odszraniania wymuszany jest w zadanych cyklach przez wewnętrzny zegar regulatora. Koniec odszraniania odbywa się czasowo lub na podstawie wartości temperatury końca oszraniania;
 • PJEZC – seria najbardziej kompleksowych sterowników wyposażonych w trzy przekaźniki do sterowania układem chłodniczym. Sprawdzą się w instalacjach, w której musimy zarządzać zarówno wentylatorem parownika jak i odszranianiem.


Firma Carel nie poprzestaje na standardowych rozwiązaniach i nieustannie próbuje udoskonalić swoje produkty wypuszczając co jakiś czas nowe modele serii EASY. Dobrym przykładem jest sterownik PJEASY LIGHT, który umożliwia ograniczeni zużycia energii w meblach chłodniczych. Sterownik wyposażony jest w dwa lub trzy przekaźniki jeden dla sprężarki (2HP), drugi do zarządzania oświetleniem w meblu (8A) i trzeci (zależnie od wersji) do nadzorowania odszranianiem. Włączanie i wyłączanie oświetlenia można realizować poprzez zwarcie wejścia cyfrowego (aktywacja przez np. zamkniecie kurtyny), które powoduje również jednoczesną zmianę punktu nastawy na nocną, wyższą. W każdej chwili użytkownik mebla może wyłączyć oświetlenie wykorzystując przycisk umieszczony na sterowniku. Powyższe rozwiązanie w połączeniu ze standardowymi zaletami sterowników Carel gwarantuje ok. 20% oszczędność energii elektrycznej w stosunku do zastosowań z mechanicznymi termostatami. Fakt ten powinien uświadomić nie tylko producentom ale przede wszystkim potencjalnym nabywcom mebli chłodniczych, jak ważny jest element sterujący praca urządzenia.

Więcej informacji na temat gamy produktów firmy Carel można otrzymać u generalnego importera Alfaco Polska Sp. z o.o. jak również u dystrybutorów: Beijer Ref Polska Sp. z o.o., Elektronika S.A., Gea Grasso Sp. z o.o., PHU Iglotech Sp. J., Termo Schiessl Sp. z o.o.
 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

 • Pompy ciepła 2018

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

 • Pompy ciepła 2015

 • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.