Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
Nowy potencjał, nowe możliwości, nowe wyzwania
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 21.06.2011

W 2010 roku Swegon AB przejął udziały w Blue Box Group S.r.l. i tym samym stał się jedynym właścicielem tej firmy. W konsekwencji w skład koncernu Swegon weszły włoskie zakłady Blue Box produkujące między innymi agregaty wody lodowej ze zintegrowanymi systemami free-coolingu, wielofunkcyjne urządzenia z systemem odzysku ciepła skraplania, czy też wysokosprawne pompy ciepła. Dzięki temu, oferta koncernu Swegon wzbogaciła się o nowoczesne, zawierające innowacyjne rozwiązania urządzenia chłodnicze.

 

Zakres oferty Blue Box jest naturalnym uzupełnieniem gamy produktów koncernu Swegon, który jest jednym z czołowych dostawców central klimatyzacyjnych i systemów indoor climate w Europie. Blue Box ze swym szerokim doświadczeniem z zakresu produkcji chłodu tworzy nowe możliwości dla szybko rozwijającej się firmy. Z całą pewnością, produkty Blue Box Group wprowadzane za pośrednictwem międzynarodowej sieci sprzedaży całego koncernu, wpłyną na dalszą poprawę pozycji Swegon AB jako wyjątkowego dostawcy kompleksowych rozwiązań oraz systemów w sektorze wentylacji i klimatyzacji.

 

s24a

 

Blue Box rozpoczął swoją działalność w roku 1986 od produkcji agregatów przeznaczonych do chłodzenia dużych kubatur. Stopniowo rozszerzał zakres swojej produkcji o wszelkiego typu urządzenia chłodnicze, chłodzone zarówno wodą, jak i powietrzem, z możliwością wyposażenia w zasobniki chłodu, sprzęgła hydrauliczne, dodatkowe elementy do odzysku energii, pompy ciepła, jak również systemy wykorzystujące free-cooling. W zakres oferowanych rozwiązań wchodzą także szafy klimatyzacji precyzyjnej i systemy chłodzenia serwerowni. Do czasu wejścia w skład koncernu Swegon, Blue Box wyprodukował ponad 160 000 różnych urządzeń chłodniczych, eksportując je do ponad 60 różnych państw na całym świecie.
Firma Blue Box stawiała od lat na rozwój nowoczesnych i innowacyjnych produktów. W obecnych czasach tylko inwestycje w badania i rozwój dają gwarancję uzyskania najwyższej jakości rozwiązań oraz produktów. Nie bez znaczenia są sukcesy oraz osiągnięcia związane z wdrażaniem nowych technologii, nie przez przypadek firma Blue Box jest właścicielem kilku patentów. Wiele nowych rozwiązań technicznych, stanowiących obecnie już standard wysokosprawnych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, firma Blue Box jako jedna z pierwszych w Europie wprowadziła do seryjnej produkcji.

 

s24b
Nowe zakłady produkcyjne Blue Box o powierzchni blisko 40 000 m2 zlokalizowane
we Włoszech w miejscowości Cantarana di Cona pod Wenecją

 

s24cWidok jednej z linii produkcyjnych w zakładach Blue Box

 

Cechy te zostały docenione przez Swegon AB, między innymi także i z tego powodu, że całkowicie wpasowują się w podstawowe wartości oraz kierunki rozwoju całego koncernu Swegon.
Obecnie zakres produkcji Blue Box stanowi rozszerzenie dotychczasowej działalności koncernu Swegon i jest to bardzo cenne i kreatywne połączenie doświadczeń oraz wiedzy technicznej obu firm.
Dążenie do innowacji i postępu jest podstawą działania całego koncernu. Dlatego też szczególnie ważny jest fakt, że nowoczesna fabryka Blue Box o powierzchni blisko 40 000 m2 posiada wysokospecjalistyczne centrum badawczo-rozwojowe. Umożliwia ono m.in. przeprowadzanie pełnych badań nawet bardzo dużych jednostek chłodniczych i urządzeń klimatyzacyjnych.
W tym fabrycznym laboratorium testowane są wszystkie nowe rozwiązania i prototypy urządzeń. Przykładowo, znajdująca się tam specjalistyczna komora klimatyczna umożliwia badanie praktycznie dowolnego urządzenia chłodniczego w temperaturze od -15 do +50°C.
O jakości laboratorium świadczy zakwalifikowanie go do grupy jednostek, w których dowolni producenci mogą zlecać wykonanie klasyfikowanych badań swoich urządzeń zmierzających do uzyskania certyfikatu EUROVENT.

 

s25aSpecjalistyczna, certyfikowana komora badawcza w zakładach Blue Box
przeznaczona do badań urządzeń o dużych mocach chłodniczych

 

Najwyższe wartości klas efektywności energetycznej
W chwili obecnej, nowoczesne rozwiązania dla chłodnictwa i klimatyzacji, to nie tylko produkcja niezawodnych urządzeń, ale również ich maksymalnie wysoka efektywność energetyczna, elastyczność pracy i dopasowanie do potrzeb użytkownika, czy też przyjazne dla środowiska procesy produkcyjne. Wszystkie te wymagania wyznaczają kierunki działania konstruktorów fabryki Blue Box, którzy dokładają wszelkich starań, aby stworzyć urządzenia zmniejszające energochłonność budynków, w zależności od ich rodzaju, przeznaczenia oraz trybu pracy. Ciągłe poszukiwanie udoskonaleń i zaawansowanych rozwiązań technicznych ma na celu zminimalizowanie kosztów eksploatacji przy równoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego, w tym także maksymalnej redukcji emitowanego przez urządzenia chłodnicze hałasu. Wynikiem tych działań jest bardzo szeroka i kompletna gama produktów na najwyższym poziomie jakości i niezawodności działania. (...)

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.