Reklama
Reklama
 
 
 
Zamgławianie warzyw - technologia jakości
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 21.08.2011

Zamgławianie warzyw jest dla mieszkańców USA i licznych krajów Europy Zachodniej powszechnym standardem gwarantującym wysoką jakość kupowanych produktów. Choć wymaga ono kontroli i precyzyjnego dostosowania do bieżącego zapotrzebowania na wilgoć, niesie ze sobą znaczne korzyści

 

s28a

 

Szacuje się, że 90% supermarketów w Stanach Zjednoczonych korzysta z zamgławiania warzyw. O jego rosnącej popularności w Europie świadczy obecność technologii zamgławiających na wielu międzynarodowych targach dla supermarketów.

 

Jakość i wygląd produktu (...)

 

Zamgławianie warzyw – jak to działa?

 

Co kilka lub kilkanaście minut system nawilża czystą wodą wyłożone warzywa. Jest ona równomiernie rozpylana w postaci delikatnej mgiełki i osadza się na ich powierzchni. Częstotliwość zamgławiania zależy od temperatury na którą narażone są warzywa, a która to, z powodu intensywnego oświetlenia stoiska, może być wysoka. Okres zamgławiania (on-time) wynosi około 2 sekund i odbywa się – w zależności od bieżącego zapotrzebowania – co około 7÷12 minut (off-time). Przerwa pomiędzy kolejnymi cyklami zamgławiania daje się łatwo regulować przez obsługę stoiska po stwierdzeniu konieczności zwiększenia lub ograniczenia wilgoci.
Istotne jest, że po okresie zamgławiania, nadmiar wody z dysz zamgławiających przekazywany jest do odpływu, co zapobiega powstawaniu w nich bakterii.
Woda to życie, to porównanie znane już od dawna odzwierciedla ideę zamgławiania warzyw. Koszt systemu, w zależności od ilości sprzedawanych warzyw zwraca się w przeciągu od kilku miesięcy do roku. W podobny sposób można również nawilżać mięso, ryby, sery, chroniąc je przed wysychaniem i utratą jakości.
Więcej informacji: www.etis.pl

 

s29a

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.