Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
EURA Drives Electric. Nowa marka napędów na rynku europejskim
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Data dodania: 24.03.2012

Napędy i marka EURA® obecne są na rynku Polskim od 2007 roku. Głównymi produktami firmy są napędy ogólnego przeznaczenia – przemienniki częstotliwości, softstartery oraz serwonapędy, przeznaczone dla przemysłu maszynowego w tym dla branży HVAC.

 

2012_03_35Serwonapędy serii SD-10


Dzięki ciągłemu rozwojowi myśli technicznej EURA Drives Electric w roku 2008 wprowadziła na rynek światowy nowe napędy serii E-1000 (rys. 1.), w których znacząco zmniejszono rozmiary urządzeń (w porównaniu do starszej serii F-1500) przy jednoczesnym zwiększeniu funkcjonalności napędu. E-1000 to przemiennik częstotliwości ogólnego zastosowania. Przemiennik ten, prosty w budowie i łatwy w obsłudze, znajduje szerokie zastosowanie w aplikacjach wentylatorowych i pompowych, jednak jego pełne możliwości wykraczają daleko poza obszar HVAC. Zwarta obudowa, wbudowany filtr EMC, moduł hamujący oraz komunikacja RS-485 protokołem Modus pozwalają na zastosowanie tej przetwornicy w zaawansowanych aplikacjach w przemyśle maszynowym. Napęd ten zyskał uznanie wśród użytkowników nie tylko ze względu na swoją niezawodność, lecz także na wciąż poszerzaną funkcjonalność. Takie funkcje jak auto tuning silnika, funkcja sterowania dwoma pompami, funkcja sterowania wentylatorami, tryb alarmu pożarowego, czy też zawansowana funkcja lotnego startu z detekcją prędkości obrotowej i kierunku obrotu wirnika, są funkcjami unikalnymi i wyróżniającymi spośród produktów oferowanych przez konkurencję.

W roku 2009 firma wprowadziła na rynek nową serię przemienników częstotliwości ze sterowaniem wektorowym SVC (Sensorless Vector Control) – seria E-2000 (rys. 2). Przemienniki częstotliwości E-2000 posiadają wszystkie cechy techniczne i funkcjonalne 2000serii E-1000 wzbogacone o sterowanie wektorem pola w otwartej pętli. To co wyróżnia tą serię przemienników od produktów konkurencji to wbudowane dwa tryby sterowania wektorowego, pełny tryb typu SVC (Sensorless Vector Control) oraz autorski tryb VC1 (Vector Control 1). W trybie sterowania VC1 w początkowej fazie pracy, przetwornica pracuje jak przy sterowaniu trybem SVC, zaś gdy rygor pracy zmieni się na lżejszy, tryb ten pracuje jak przy sterowaniu skalarnym U/f2. Tryb ten idealnie sprawdza się np. w dużych wentylatorach, gdzie występ uje bardzo ciężki rozruch i potrzebny jest wtedy maksymalny moment już od samego startu, a po rozruchu oraz osiągnięciu parametrów znamionowych pracy wentylatora przetwornica wchodzi w tryb pracy dedykowanej dla wentylatorów, czyli skalarnym U/f2.

Ofertę napędów EURA Driver Electric uzupełniają softstartery ogólnego zastosowania serii HFR-1000 (rys. 3.). Zwarta obudowa, komunikacja RS-485 protokołem Modus, kontrola napięcia i prądu w trzech fazach pozwalają na zastosowanie softstarterów w zaawansowanych aplikacjach w przemyśle maszynowym. Zakres mocy od 15 do 315 kW, rozruch zboczem napięcia, zboczem prądu oraz rozruch udarowy pozwalają na użycie tej serii softstarterów w większości aplikacji, gdzie konieczny jest łagodny start i zatrzymania silnika elektrycznego.

Obecnie trwają intensywne prace nad serwonapędami serii SD-10 (rys. 4.), panelami HMI oraz sterownikami PLC – warto dodać, że produkty te są już dostępne na rynku Chińskim. Jest to zgodne z polityką firmy, która chcąc wprowadzić na rynek międzynarodowy nowy produkt, najpierw przez okres min. jednego roku testuje nowe produkty na rynku lokalnym.

 

2012_03_34
Przemienniki częstotliwości E-1000


W 2012 roku EURA Driver Electric wprowadzi na rynek nowe produkty, będą to przetwornice częstotliwości serii E-3000, oraz przetwornice częstotliwości E-1000 (rys. 5.) w obudowie IP55. Produkty te były zaprezentowane już na targach w Norymberdze w listopadzie 2011 roku, a swoją premierę w Polsce będą miały na targach Automaticon w Warszawie.

Napędy i marka EURA® obecne są na rynku Polskim od 2007 roku. Strategicznym partnerem EURA Drives Electric na terenie Europy centralnej i wschodniej jest firma HF Inverter Polska z siedzibą w Toruniu.

 

Siedziba firmy EURA Drives Electric CO., LTD. jest zlokalizowana w Yantai, pięknym nadmorskim mieście w chińskiej prowincji Shandong. Wcześniej firma działała pod nazwą YANTAI HUIFENG ELECTRONICS CO.,LTD. (HF Inverter), która została założona w 1992 roku i jest pierwszym przedsiębiorstwem w Chinach, które wyspecjalizowało się w badaniu i rozwoju techniki napędu AC.

W roku 2007 został pozyskany inwestor strategiczny i od tego czasu przedsiębiorstwo funkcjonuje pod obecną nazwą, które pracuje nad podnoszeniem poziomu technologicznego w produkcji napędów, a także podwyższa standardy zarządzania jakością, by w ten sposób doskonalić swoje produkty i w coraz większym stopniu zaspokajać potrzeby swoich klientów.

 

 

AUTOR:
Mariusz SNOWACKI
Dyrektor, współwłaściciel HF Inverter Polska Sp.C

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.