Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
Carrier Rental Systems Polska Sp. z o.o. Nasz udział w sukcesie Mistrzostw Europy UEFA 2012 rozgrywanych na stadionach w Polsce
Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
Data dodania: 09.08.2012

Na wiele miesięcy przed tym jak zapanowała ogólnonarodowa gorączka związana z organizacją turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 Carrier Rental Systems Polska Sp. z o.o. podjęła decyzję o aktywnym uczestnictwie w tej prestiżowej imprezie.

 

2012_07_28

 

Jako firma specjalizująca się w wynajmie i instalacji systemów chłodniczych oraz klimatyzacyjnych, od lat zbieramy niezbędne doświadczenie oraz zwiększamy naszą flotę urządzeń chłodniczych, aby zapewnić odpowiednią skalę i poziom usług. Zdobyte doświadczenie oraz poczynione przygotowania pozwoliły sprostać wyzwaniom jakie stoją przed firmą, która chce przyczynić się do sukcesu organizacyjnego Mistrzostw Europy w Polsce. Zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy być przygotowani na wiele niestandardowych rozwiązań, skala przedsięwzięcia była zdecydowanie większa od imprez masowych, które obsługiwaliśmy do tej pory.

Wiosną tego roku podpisaliśmy umowy na wynajem i instalację systemów klimatyzacji do centrów prasowych i centrów wolontariatu zlokalizowanych przy stadionach w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Przystąpiliśmy do projektowania i gromadzenia potrzebnego nam sprzętu i wyposażenia. Zadanie było o tyle trudne, że w każdym z miast gospodarzy turnieju UEFA EURO 2012 negocjacje odbywały się z innym partnerem. Z uwagi na różnej wielkości i różnego typu tymczasowe hale i namioty, które miały być wykorzystane jako centra prasowe i centra wolontariatu, nasze urządzenia i metody ich instalacji też musiały być odpowiednio dopasowane. Mieliśmy do czynienia ze stosunkowo prostymi halami namiotowymi, jak też halami panelowymi dwukondygnacyjnymi.

W końcu kwietnia przystąpiliśmy do montażu urządzeń, a nie było to łatwe z uwagi na różnorodność projektów i właściwie ten sam termin realizacji. Instalacji systemów klimatyzacji dokonywaliśmy niejednokrotnie już na etapie budowy hali, aby odpowiednio ukryć przewody doprowadzające wodę lodową oraz odpowiednio zamocować rękawy rozprowadzające chłodne powietrze.

Wszystkie lokalizacje miały być ukończone nie później niż 7 maja. Okres pomiędzy 28 kwietnia, a 7 maja zapowiadał się bardzo pracowicie. Kiedy większość Polaków spędzała go na majówkach, nasi pracownicy zgodnie z wcześniej opracowanym planem działania przemieszczali się z miasta do miasta pracując nieprzerwanie, aż do pełnego zakończenia instalacji, borykając się z problemami, które jak zwykle przy tego rodzaju pracy pojawiają się całkiem nieoczekiwanie. Praktycznie w każdej z lokalizacji musieliśmy dokonywać pewnych zmian w stosunku do wcześniej opracowanych projektów, co dodatkowo wymagało dużego zaangażowania i inwencji.

Udało się, byliśmy gotowi do przekazania instalacji w ręce organizatorów. Łącznie dostarczyliśmy ponad 2500 kW mocy chłodniczej. Na miejscu pracowało 11 agregatów chłodniczych o mocach 100, 200 i 300 kW, 22 centrale klimatyzacyjne o mocach 20, 50, 100 i 150 kW oraz samodzielne klimatyzatory małej mocy.

Łącznie do wszystkich hal i namiotów byliśmy w stanie dostarczyć około 350 000 m3 powietrza na godzinę. W większości powietrze wtłaczane było i rozprowadzane za pomocą podwieszanych rękawów nadmuchowych o średnicy 400mm i 500 mm. Łączna długość rozwieszonych rękawów to 1200 mb.

 

2012_07_29

 

Poza tym, każda z instalacji wymagała dużej ilości węży zbrojonych do wody, rękawów do powietrza, zbiorników buforowych i innego osprzętu, bez którego całość nie mogłaby funkcjonować sprawnie.

W Poznaniu i Gdańsku zamontowaliśmy agregaty chłodnicze z opcją grzania, co umożliwiło w dniach chłodnych i dżdżystych (a takowe właśnie tam się zdarzyły) przełączenie ich z funkcji chłodzenia na grzanie. Pomimo, że zamawiający takiej możliwości nie przewidywał, my wzięliśmy ją pod uwagę i pomogliśmy zapewnić komfort pracy dziennikarzom i wolontariuszom bez względu na aurę, a ta jak pamiętamy była zmienna.

W dniach odbywania się meczów na stadionach w Polsce nasze służby techniczne były przygotowane na natychmiastową reakcję, ale jak się okazało nie było to potrzebne. Wszystko pracowało bez zastrzeżeń, odpowiednio wcześniej zamontowane i sprawdzone urządzenia zdały egzamin celująco.

Przede wszystkim jednak sukces zawdzięczmy naszemu zgranemu zespołowi, który na pewno na tym turnieju nie zawiódł.

Oprócz 4 głównych aren UEFA EURO 2012 w ciągu 4 tygodni trwania Mistrzostw Europy w Polsce dostarczyliśmy i zamontowaliśmy wiele innych instalacji klimatyzacyjnych dla potrzeb imprez towarzyszących. Wszędzie na czas i zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.

Teraz już czekamy tylko na Mistrzostwa Świata lub Igrzyska Olimpijskie. Oby jak najszybciej.

Więcej informacji na www.carrierrentalsystems.pl

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.