Systemy GMV IV generacji marki GREE silną konkurencją na rynku polskim w 2013 r.
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Data dodania: 19.02.2014  |  Autor: Elżbieta KRAWCZYK-GRZYB

Rok 2013 był okresem dynamicznego wzrostu zainteresowania systemami VRF marki GREE w Polsce. Pomimo iż na rynku polskim od kilku lat są obecni znani producenci tych systemów, to wprowadzając na rynek polski system GMV IV generacji firma FREE POLSKA dołączyła na stałe do grona kilku firm w Polsce, których sprzedaż systemów stale rośnie, a zainteresowanie klientów przekłada się na rosnącą popularność tego typu produktów.

 

 

2014-01-46-1

 

Mimo iż systemy VRF, oparte na czynniku chłodniczym R410A, od wielu lat mają konkurencję w postaci systemów wody lodowej, to trzeba przyznać, że zrównoważona polityka firmy FREE POLSKA spowodowała, że klienci mogą otrzymać produkt, którego stosunek jakości do ceny pozwala na zastosowanie tych systemów nie tylko na dużych obiektach, ale także w szeregu inwestycji, gdzie do tej pory na ten standard wyposażenia budynku nie mogło sobie pozwolić wielu inwestorów. Należy podkreślić, że cena urządzeń jest mocno konkurencyjna, a niezawodność działania połączona z prostą budową powoduje, że wielu projektantów i inwestorów decyduje się na wybór GREE. Wprowadzenie 5 letniej gwarancji, co jest standardem w tej klasie urządzeń, podnosi zaufanie do tych produktów, które z powodzeniem są eksploatowane w wielu krajach europejskich, w różnych warunkach temperaturowych, często w ekstremalnych warunkach.

Urządzenia klimatyzacyjne marki GREE znane są instalatorom w Polsce od 10 lat. W związku z dynamicznym wzrostem sprzedaży systemów komercyjnych firma FREE POLSKA w 2014 planuje dalsze działania promocyjne i marketingowe. Jednym z nich jest udział w tegorocznych Targach Forum Wentylacja 2014 w Warszawie w marcu br., na którym będą zaprezentowane najnowsze trendy na sezon 2014/15.

 

2014-01-46-2

Rys. 1. Jednostka modułowa GMV IV generacji

 

Oprócz tego, firma FREE POLSKA planuje zainicjować szkolenia techniczne i handlowe w największych miastach Polski: Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań, we współpracy z lokalnymi dystrybutorami. Podczas spotkań z przedstawicielami handlowymi oraz projektantami systemów klimatyzacyjnych, poświęconych komercyjnym rozwiązaniom GREE – GMV IV, będzie omawiana szczegółowo strategia sprzedaży urządzeń oraz aspekty techniczne nowej serii. Projektanci będą mogli zapoznać się z polskojęzycznym programem doboru GMV Selector oraz poznać wiele ciekawych rozwiązań z zakresu centralnego sterowania i systemu zdalnego monitoringu poprzez system zarządzania budynku BMS.

 

2014-01-47-1

Rys. 2. Jednostka ścienna

 

Na specjalnych szkoleniach dla instalatorów i serwisantów, będzie można uzyskać certyfikat uprawniający do montażu i serwisowania urządzeń, co jest niezbędnym warunkiem uzyskania gwarancji na urządzenia. Ponadto tematyka szkoleń będzie podzielona na dwie grupy dla początkujących i zaawansowanych. W pierwszym przypadku osoby zaczynające pracę w branży lub firmy, które nie miały jeszcze do czynienia z systemami marki GREE mogły od podstaw poznać techniczne zasady prawidłowego montażu i serwisowania urządzeń. Dodatkowo już teraz firma FREE POLSKA wspomaga serwisantów darmową aplikacją na smartfony na platformie Androida z kodami błędów w języku polskim. W 2013 roku większość zaawansowanej dokumentacji technicznej, nie tylko instrukcje obsługi, pojawiła się już w języku polskim. Dokumentacja ta na bieżąco jest uzupełniania i publikowana na stronie www.gree.pl.

 

2014-01-47-2

Rys. 3. Jednostka ścienna

 

Firma FREE POLSKA nieustannie się rozwija i podąża za trendami dotyczącymi ekologii, więc wszystkie produkty wprowadzane do obrotu na rynek polski charakteryzują się niskim zużyciem energii zgodnie z obowiązującymi w Europie normami. Dla klienta zapewnia to realne oszczędności w eksploatacji urządzeń. Współczynnik efektywności energetycznej dla chłodzenia EER wynosi 4,07, natomiast dla grzania COP 4,37. Dane powyższe są dla jednostki zewnętrznej 8HP. Osiągnięcie powyższych parametrów było możliwe przez zastosowanie sprężarek DC inverter typu scroll. Inteligentny system sterowania pracą sprężarki i wentylatora skraplacza, który otrzymał nieco zmodyfikowany kształt łopat wirnika spowodował, że w przypadku pracy nocnej, przy mniejszym zapotrzebowaniu na chłód, osiągnięto obniżenie głośności urządzenia o 8dB(A) do poziomu max. 50 dB(A). Zaawansowana technologia sterowania systemem GMV pozwala na nieprzerwaną pracę urządzeń w przypadku uszkodzenia np. jednej z kilku jednostek zewnętrznych podłączonych do jednego układu. W takiej sytuacji pozostałe jednostki pracują normalnie, przejmując funkcję kontroli działania systemu.

 

2014-01-47-3

Rys. 4. Jednostka przypodłogowo-sufitowa

 

Podobnie ma się sprawa w przypadku jednostek wewnętrznych. Usterka jednej z nich, nie spowoduje przerwania pracy pozostałych jednostek. Dzięki temu można użytkować pozostałe urządzenia, do momentu usunięcia problemu przez serwis.

Systemy GMV IV pozwalają na swobodny wybór miejsca montażu jednostek zewnętrznych. Z jednostek zewnętrznych wyprowadzona jest tylko 1 para rur chłodniczych, które stopniowo rozdzielają się dzięki zastosowaniu odpowiednich rozgałęźników na poszczególne piętra lub strefy chłodzenia. Dzięki temu można stopniowo rozbudowywać system, a w przypadku awarii, jeśli zastosujemy w odpowiednich miejscach instalacji zawory odcinające, można wymienić jednostkę wewnętrzną lub modernizować instalację, odcinając tylko część systemu.

Agregaty o dużej wydajności chłodniczej składają się z wielu jednostek modułowych, które można łączyć osiągając wydajność nawet do 64HP, do których można podłączyć nawet 64 jednostki wewnętrzne. Całkowita długość instalacji to 175 metrów, przy różnicy wysokości do 50 metrów. Zakres pracy układu to od -10°C do 48°C w trybie chłodzenia oraz -20°C do 27°C w trybie grzania. Zwiększono także ciśnienie statyczne wentylatora w jednostkach zewnętrznych do max. 75 Pa, co pozwala na zabudowę jednostek zewnętrznych w pomieszczeniach technicznych z wykorzystaniem kanału wywiewu powietrza.

 

2014-01-47-4

Rys. 5. Jednostki kanałowe

 

Firma FREE POLSKA zachęca wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia stoiska na targach Forum Wentylacja 2014 w Warszawie, a także do bezpośredniego kontaktu poprzez kontakt na stronie www.gree.pl oraz przez lokalnych dystrybutorów, którzy zapewnią wsparcie techniczne i pomoc w podjęciu decyzji o montażu właśnie systemu GMV IV.

 

Elżbieta KRAWCZYK-GRZYB

 

2014-01-47-5Free Polska Sp. z o.o.
ul. Zabłocie 25/10
30-701 Kraków
tel.: +48 12 307 06 40
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.gree.pl

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.