Reklama
 
 
 
 
Samsung Triangle Design – nowy kierunek w klimatyzacji
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Data dodania: 13.04.2014

Nowa propozycja Samsung to nie tylko wyjątkowe wzornictwo jednostki wewnętrznej w formie trójkąta, ale także rozwiązania inżynierskie zapewniające komfortowe chłodzenie i znakomitą jakość powietrza w pomieszczeniach oraz wygodę obsługi dzięki wbudowanym funkcjonalnością Wi-Fi.

 

 

 

2014-04-50-1

 

Samsung Electronics Ltd. wprowadza do oferty nowy klimatyzator Samsung (AR09HSSFAWK), łączący efektywne chłodzenie, komfort i troskę o zdrowie z niezwykłą formą trójkąta nadaną jednostce wewnętrznej. Innowacyjne wzornictwo pozwoliło na zastosowanie w kompaktowej obudowie większej powierzchni ssącej i nawiewnej oraz większych wirników wentylatorów.

Nowy klimatyzator łączy innowację we wzornictwie z zaawansowanie w technologiach, dzięki czemu zapewnia optymalną wydajność chłodniczą. Całościowe podejście do tworzenia produktu zaowocowało zwiększoną efektywnością energetyczną i „inteligencją” urządzenia, dzięki czemu klimatyzacja jeszcze bardziej ułatwia i uprzyjemnia życie.

 

Wzornictwo, które zmienia przepływ

Dzięki innowacyjnej formie trójkąta, w nowym klimatyzatorze znacznie poprawiono parametry przepływu powietrza. Większa powierzchnia ssąca zwiększa pobór powietrza o 39%, zaś większa powierzchnia nawiewu zapewnia intensywny przepływ powietrza. Dodatkowo, większy wirnik wentylatora wewnętrznego pozwala na zwiększenie zasięgu do 14 metrów.

 

2014-04-50-2

 

Technologia Smart Inverter

Smart Inverter to sterowanie pracą sprężarki, dzięki któremu nastawiona temperatura osiągana jest o 25% szybciej niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych.

Kiedy w pomieszczeniu już panuje oczekiwana temperatura, klimatyzator automatycznie przełącza się na jej utrzymywanie, wykorzystując pośredni przepływ powietrza, minimalną prędkość wentylatora i funkcję osuszania.

 

Efektywność energetyczna dzięki ustawianiu wydajności.

Efektywność energetyczna urządzeń w dużej mierze decyduje o ich zakupie. Sterowanie wydajnością chłodniczą nowego klimatyzatora umożliwia wybranie odpowiedniego trybu pracy, zależnie od tego, czy w pomieszczeniu jest jedna osoba, czy tłum ludzi. Takie nowoczesne podejście, stosowane wyłącznie przez Samsung, nie tylko zwiększa efektywność energetyczną, ale i i zmniejsza negatywny wpływ na środowisko:

 • tryb „full” doskonale sprawdzi się dla pomieszczenia pełnego ludzi lub latem, gdy panuje najwyższa temperatura;
 • tryb jednego użytkownika przeznaczony jest dla sytuacji, gdy nie trzeba chłodzić dużych powierzchni, gdy w pomieszczeniu jest niewielka liczba osób tylko jedna lub gdy temperatura jest niższa.

Dzięki stosowaniu tych dwóch trybów zużycie energii jest niższe niż w konwencjonalnych systemach klimatyzacji domowej.

 

2014-04-51-1

 

Jakość powietrza dla całej rodziny

Nowy klimatyzator wyposażony jest w unikatowe rozwiązanie Samsunga – Virus Doctor. Zapewnia ono bezpieczeństwo i komfort uzytkowników dzięki innowacyjnej technologii oczyszczania powietrza, która neutralizuje szkodliwe zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, m.in. bakterie, których nie usuwa proces zwykłej filtracji.

Virus Doctor otrzymał liczne wyróżnienia (np. amerykańską nagrodę targową AHR Expo Innovation Award w 2010 roku w kategorii jakość powietrza wewnętrznego), a skuteczność jego działania potwierdzają instytucje badawcze w wielu krajach.

W nowym klimatyzatorze z rozwiązaniem Virus Doctor współdziała Easy Filter – filtr, którego prosta konserwacja pozwala na oszczędność czasu i nakładu pracy użytkownika. Easy Filter można wyjąć jednym ruchem i łatwo oczyścić, co odróżnia go od rozwiązań tradycyjnych, w których utrzymanie czystości filtrów jest często pracochłonne. Easy Filter usuwa też unoszące się w powietrzu wirusy, pleśń i inne alergeny, co znacznie poprawia jakość powietrza wewnętrznego.

 

Badania i rozwój oraz wzornictwo odgrywają w tworzeniu naszych produktów kluczową rolę, gdyż skupiamy się na tym, by dzięki technologii codzienne życie naszych klientów było coraz lepsze – powiedział Pan BK Yoon, Dyrektor Działu Elektroniki Użytkowej w Samsung Electronics. – Jesteśmy szczególnie dumni z produktów przyszłościowych, realizujących jeszcze nie do końca uświadomione potrzeby klientów – takich jak nowy klimatyzator. Unikalne wzornictwo i parametry techniczne zapewnią użytkownikom wyjątkowy komfort, a bogactwo inteligentnych rozwiązań sprawia, że klimatyzator będzie spełniał najwyższe oczekiwania nie tylko dziś, ale jeszcze przez wiele lat. Oto definicja prawdziwej innowacji.

 

2014-04-51-2

Zasada usuwania zanieczyszczeń biologicznych i różnorodnych patogenów, jak bakterie, wirusy i grzyby plesniowe

 

Stylowy, elegancki, inteligentny

Wykończenie obudowy nowego klimatyzatora wykonane jest w stylistyce Crystal Gloss (kryształowa powłoka), znanej m.in. z pralek Eco Bubble, dzięki której urządzenia nabiera szyku i pasuje do każdego wystroju wnętrza, zapewniając jednocześnie trwałość na wiele lat.

Jeszcze większą wygodę zapewnia sterowanie przez Wi-Fi. Dzięki temu użytkownik może włączać i wyłączać system, ustawiać temperaturę i wybierać tryby pracy, będąc zarówno w domu, jak i poza nim.

Korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfony, można zdalnie chłodzić pomieszczenie lub po prostu wyłączyć klimatyzator jednym ruchem, wychodząc z domu. Klimatyzator ma też funkcję informowania o czasie pracy i zużyciu energii elektrycznej, przypomina o czyszczeniu filtra, a nawet zapamiętuje ulubione ustawienia robocze.

Dodatkowo, nowy klimatyzator Samsunga jest łatwy w instalacji i konserwacji – można automatycznie sprawdzać przepływ i ilość czynnika chłodniczego, upewniając się, że nie dochodzi do jego wycieków. Po instalacji, urządzenie sprawdza warunki panujące wewnątrz pomieszczenia i na zewnątrz, aby chronić użytkowników przed wszelkimi niebezpiecznymi substancjami.

System zaprojektowano tak, by był bezpieczny i żywotny. W przypadku jakiejkolwiek awarii czy błędu, system komunikuje się przez Wi-Fi, podając informację o błędzie i odpowiedni numer telefonu do serwisu. To oznacza jeszcze większy komfort i spokój użytkowników, którzy nie muszą już zajmować się rozwiązywaniem ewentualnych problemów.

 

Na podstawie materiałów Samsung opracowała Redakcja portalu HVACR.pl

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.