Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
CARRIER RENTAL i akcja zima w mieście
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
Data dodania: 24.02.2015

Jaki mamy klimat każdy widzi. A w kalendarzu zima. Dzieci i młodzież, dorośli – wszyscy spragnieni śniegu i mrozu bezczynnie przemierzają miasta i wsie jak Polska długa i szeroka w poszukiwaniu oznak zimy. Na całe szczęście są jeszcze miejsca w Warszawie, gdzie panuje zimowa atmosfera. Również dzięki Carrier Rental możemy jej ciut-ciut posmakować. I to jak!

Zaczęło się jak zwykle. Ktoś miał dobry pomysł i postanowił wprowadzić go w życie, wykorzystać nasz piękny Stadion Narodowy w Warszawie w okresie, gdy żaden piłkarz tam nie zawita, a artystom troszkę jakby za chłodno. Od listopada 2014 ruszyła kolejna edycja Zimowego Narodowego i trwać będzie do końca lutego. 

 

 

2015 0102 60 1

 

 

To już kolejne duże przedsięwzięcie na Stadionie Narodowym, gdzie niebagatelną rolę odegrał Carrier Rental. Zaczęło się w 2012 roku. W czasie Euro 2012 Carrier Rental zapewnił klimatyzację i wentylację do hal namiotowych wykorzystywanych na potrzeby imprezy. W 2013 roku byliśmy twórcą systemu klimatyzacji i wentylacji do wszystkich hal zbudowanych na potrzeby Konferencji Klimatycznej COP19. Na potrzeby tego wydarzenia zainstalowaliśmy 18 agregatów chłodniczych z pompami ciepła, 22 centrale klimatyzacyjne i rozwiesiliśmy 1500 m rękawów nadmuchowych. Instalacja chłodnicza do lodowisk w ramach pierwszej edycji Zimowego Narodowego w styczniu i lutym 2014 to też nasze dzieło. Tym bardziej warte podkreślenia, że wykonane w rekordowym tempie 3 dni. W roku 2014 dostarczyliśmy również kompletną instalację do halli wybudowanej na spotkanie przedstawicieli europejskich banków narodowych. 

 

No i wreszcie przyszedł czas na projekt „Zimowy Narodowy II”. Po naszych wielu sukcesach związanych z poprzednimi imprezami na stadionie, okazało się, że chętnych na budowę lodowisk i instalacji chłodniczej jest więcej niż oczekiwaliśmy. No cóż Polska to fajny kraj, gdzie firm jest dużo, panuje wolna konkurencja, a zasady prowadzenia biznesu są jasne i przejrzyste. Wydawało się, że tym razem fortuna nam nie sprzyja i ktoś inny spróbuje swoich sił na stadionie. Jak się jednak należało spodziewać żadna inna firma chłodnicza w Polsce nie poradziła sobie z projektem i znowu Carrier Rental jako jedyny podjął rękawicę i przystąpił do zadania. 

 

A zadanie było niebagatelne. Trzeba było dostarczyć kompletne systemy chłodnicze do:

 • 2 lodowisk o powierzchni 1800 m2 każde,
 • lodowiska 600 m2,
 • łączników miedzy nimi
 • 2 górek lodowych, jednej o wysokości 6 m , a drugiej o wysokości 10 m.

Łącznie to 5000 m2 lodu na płycie Stadionu Narodowego. 

 

 

2015 0102 61 1

 

 

Budujemy. Wszystko musi być na czas 

 

Dostawa agregatów chłodniczych, pomp, zbiorników buforowych, węży, zaworów, kabli elektrycznych i glikolu wraz z kompletnym montażem i podłączeniem do powstających płyt lodowisk i górek lodowych zajęło nam tydzień. Później nastąpiła walka z czasem i pogodą, aby wszystkie lodowiska i górki lodowe uruchomić zgodnie z planem, a przy tym jakość lodu była bardzo wysoka. Oprócz sobót i niedziel pracowaliśmy również 1 listopada, tym bardziej że aura nam nie sprzyjała i w tygodniu poprzedzającym otwarcie lodowisk temperatura dochodziła do +20°C. Po prostu wiosna.

 

 

2015 0102 61 2

 

 

Tafla lśni, chillery pracują pełną mocą

 

Tylko dzięki doświadczeniu, pełnemu zaangażowaniu pracowników Carrier Rental oraz wysokiej klasy agregatom chłodniczym Carrier udało się osiągnąć zamierzony cel. Lód został zbudowany już na kilka dni przed przekazaniem lodowisk do użytku, a ostatnia górka lodowa dopieszczona w przeddzień otwarcia całego kompleksu. Łącznie zainstalowaliśmy 13 agregatów chłodniczych Carrier, setki metrów węży, ponad tysiąc metrów kabli elektrycznych, wpompowaliśmy ponad 14 tysięcy litrów mieszaniny-glikolu i wody.

 

 

2015 0102 61 3

 

 

Wreszcie otwieramy. Kompleks w pełnej krasie

 

Serwis Carrier Rental monitoruje całodobowo i dba o prawidłową pracę systemu chłodniczego. Nie odnotowaliśmy żadnych awarii i nie ma potrzeby dokonywania zmian w dostarczonej przez nas instalacji. O jakości lodu świadczy duża frekwencja i ilość organizowanych tam imprez. Jest to największy zespół sztucznych lodowisk w Europie, w unikalnym miejscu i z niepowtarzalną atmosferą.

 

 

2015 0102 61 4

 

 

Tłumy w okresie świątecznym i wszystko gra…

 

Cieszymy się bardzo, że jako Carrier Rental możemy uczestniczyć w tak prestiżowym projekcie, a przede wszystkim po raz kolejny potwierdziliśmy swój wysoki profesjonalizm, szeroką gamę dostarczanych usług najwyższej jakości. Jak zwykle sukces zawdzięczmy naszemu zgranemu zespołowi. Zawsze i wszędzie na czas oraz zgodnie oczekiwaniami naszych klientów.

 

I szkoda tylko, że nie mamy póki co szans na Zimową Olimpiadę w Polsce, bo chciałoby się rozwinąć skrzydła jeszcze bardziej.

 

 

2015 0102 61 5

 

 

Bogdan KLIMONT

 

Artykuł z miesięcznika Chłodnictwo&Klimatyzacja nr 01-02/2015

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

 • Pompy ciepła 2018

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

 • Pompy ciepła 2015

 • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.