Rivacold Truck – rozwiązania dla chłodnictwa mobilnego
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 03.06.2016

Transport towarów łatwo psujących się, to duże wyzwanie z logistycznego punktu widzenia, wymagające zachowania odpowiednich procedur. Projekt włoskiego producenta agregatów samochodowych Grupy RIVACOLD, której dystrybutorem w Polsce jest Spółka FRIGO Sp. z o.o., oferuje nowoczesne rozwiązania wykorzystujące niezawodne technologie.

 

 

2016 5 68 1

 

 

Projekt FRIGOCAR, który powstał m.in. w związku z systemem bezpiecznego transportowania żywności, oferuje wysokiej jakości agregaty samochodowe przeznaczone do samochodów dostawczych o dmc. do 3,5 t. Specjaliści, zajmujący się w fi rmie FRIGO tym projektem, dopasują dla każdego auta stosowny model agregatu – zarówno w wersji z napędem bezpośrednim, jak i zasilany z akumulatora.

 

Urządzenia zaprojektowane zostały z myślą o maksymalnej niezawodności agregatu, pracującego zarówno w trasie, jak i na postoju. Wyposażone są m.in. w podzespoły Danfoss oraz wymienniki RIVACOLD, których jakość została doceniona w ekstremalnych warunkach chłodnictwa przemysłowego. 

 

 

2016 5 68 2

 

 

RIVACOLD z serii BAT

 

Agregaty chłodnicze RIVACOLD z serii BAT (battery unit), produkowane przez włoską firmę RIVACOLD zostały przeznaczone do najmniejszych samochodów dostawczych. W zależności od modelu, urządzenia mogą utrzymywać kontrolowaną temperaturę wewnątrz izolowanej kubatury wyłącznie w czasie jazdy, bądź podczas jazdy oraz postoju. Odszranianie odbywa się za pomocą gorącego gazu lub powietrza.

 

 

2016 5 69 1

Agregat chłodniczy RIVACOLD z serii BAT

 

 

Zakres kontrolowanych temperatur przez urządzenia RIVACOLD z serii BAT wynosi od -20°C do +15°C (z opcjonalną funkcją grzania). Istnieje możliwość realizowania ogrzewania do +25°C, wykorzystując dodatkowo niezależny system ogrzewania, współpracującego ze sterownikiem agregatu.

Wszystkie samochodowe agregaty chłodnicze dostępne w ofercie FRIGO Sp. z o.o. zawierają przyjazny środowisku czynnik chłodniczy. Osprzęt zabezpieczający i regulacyjny realizowany jest przez podzespoły Danfoss, natomiast wymienniki z miedzianą rurką parownika i skraplacza zostały wykonane w najwyższym standardzie i technologii przez RIVACOLD (producent uznanych na europejskim rynku urządzeń chłodniczych przemysłowych). Każdy agregat chłodniczy BAT zawiera zestaw montażowy do chłodnicy, elementy systemu odpływu skroplin, złączki i wężyki niezbędne do montażu instalacji chłodniczej oraz zestaw kabli do połączenia z akumulatorem samochodu. W zestawie zawarto również zdalny sterownik dla kierowcy.

 

 

2016 5 69 2

Zdalny sterownik agregatu dla kierowcy

 

 

RIVACOLD DDU

 

W ofercie FRIGO znajdują się również agregaty chłodnicze przeznaczone dla samochodów dostawczych o dmc. do 3,5 t. Klient może wybrać zarówno urządzenia pracujące wyłącznie w czasie jazdy, bądź podczas jazdy i postoju. 

 

Zakres kontrolowanej temperatury przez urządzenia RIVACOLD DDU wynosi podobnie jak w przypadku jednostek BAT od -20°C do +15°C z opcjonalną funkcją grzania. Istnieje możliwość realizowania ogrzewania do +25°C wykorzystując dodatkowo niezależny system ogrzewania, współpracującego ze sterownikiem agregatu. Producent również w tym produkcie wykorzystał osprzęt zabezpieczający i regulacyjny marki Danfoss oraz wymienniki wykonane w najwyższym standardzie i technologii firmy RIVACOLD. W zestawie standardowym, każde urządzenie zawiera komplet do montażu – złączki i wężyki do montażu chłodnic, zestaw do zamontowania agregatu na dachu, czy zestaw do poprowadzenia instalacji elektrycznej.

 

Urządzenia chłodnicze można wygodnie obsługiwać dzięki zdalnemu sterowaniu z miejsca kierowcy. Agregaty pracują w oparciu o przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R404A, a odszranianie odbywa się za pomocą gorącego gazu. 

 

 

2016 5 69 3

Agregat RIVACOLD z serii DDU

 

 

RIVACOLD FRIGIday dla kubatur do 20 m3

 

Agregat chłodniczy (0°C) FRIGIday jest ciekawą propozycją dla wszystkich użytkowników, którzy poszukują rozwiązania technicznego, niewymagającego montażu jakichkolwiek urządzeń na dachu, dzięki czemu nie występuje konieczność naruszania w jakikolwiek sposób ciągłości karoserii. Chłodnie samochodowe wyposażone w agregat z serii FRIGIday zostały opracowane w taki sposób, aby wszystkie elementy instalacji chłodniczej były niewidoczne z zewnątrz i nie wyróżniały się wyglądem na tle innych aut. Jedynym elementem informującym, że mamy do czynienia z autem do transportu w kontrolowanej temperaturze jest cyfrowy sterownik instalowany w kabinie kierowcy. Należy zaznaczyć, iż skraplacz montowany jest pod podwoziem lub bezpośrednio w komorze silnika. Natomiast napęd sprężarki standardowo odbywa się bezpośrednio z silnika, za pomocą paska klinowego.

 

 

2016 5 69 4

Widok skraplacza jednostki FRIGIday zamontowanej w komorze silnika

 

 

Jednostki RIVACOLD FRIGIday dostosowane są do gabarytów małych aut dostawczych. Ich niewielkie wymiary pozwalają na bezproblemowy montaż w przestrzeni ładunkowej, a w zależności od modelu mogą pracować zarówno wyłącznie w czasie jazdy (FRIGIday 1400-2500), jak również przy wyłączonym silniku (FRIGIday 2200 GN). 

 

Zestaw składa się ze skraplacza, parownika, elementów niezbędnych do montażu instalacji, jak śruby, nakrętki czy peszle oraz sterownika. 

 

W Polsce rozwiązania RIVACACOLD można znaleźć w ofercie firmy FRIGO (strona www.frigocar.pl), która zapewnia montaż i serwis na terenie całego kraju oraz 24-miesięczną gwarancję.

 

 

FRIGO Sp. z o.o.
ul. Dankowicka 39
01-987 Warszawa
tel: +48 22 864 44 70/71
tel: +48 22 864 44 71
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Agregat RIVACOLD z serii DDU www.frigocar.pl 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.