Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
Embraco na Chillvencie 2016: Kompleksowe rozwiązania, orientacja na klienta i interesujące innowacje
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 18.10.2016

Po raz kolejny firma Embraco, światowy lider w dziedzinie produkcji sprężarek hermetycznych dla chłodnictwa, weźmie udział w zbliżających się w dniach 11–13 października międzynarodowych targach Chillventa, poświeconych chłodzeniu, klimatyzacji oraz pompom ciepła prezentując swoje najnowsze innowacje w zakresie chłodnictwa i efektywności energetycznej.

 

 

Podczas targów, Embraco długotrwale znane ze swojej orientacji na klienta, zaprezentuje będzie nie tylko swoje główne produkty o niskim oddziaływaniu na środowisko, ale także szeroki wachlarz sprężarek i agregatów skraplających, które udowadniają możliwości połączenia technologii oraz trwałości – niezawodności pracy.

 

Niezawodność, bezpieczeństwo pracy to jeden z filarów grupy Embraco. Brazylijska firma jako jedna z pierwszych rozpoczęła produkować sprężarki, które wykorzystują gazy węglowodorowe, jako alternatywne czynniki chłodzące. W dalszym ciągu wprowadza na rynek nowe modele, które wykorzystują propan oraz izobutan.

 

Oszczędność energii jest podstawą rozwoju wszystkich wyrobów Embraco, dowodem czego jest stosowana innowacyjna technologia zmiennych obrotów Fullmotion, flagowy produkt tej międzynarodowej grupy. Rozwiązanie to umożliwia sprężarce reagować w odpowiedni sposób na jakiekolwiek wymogi systemu chłodzenia w domowych lodówkach i lekkich komercyjnych aplikacjach chłodzenia. W porównaniu z regulacją klasyczną „on-off “, Fullmotion oszczędza nawet do 40% energii i oferuje wyższą i szybszą pojemność chłodzenia przy obniżonym hałasie i mniejszych wibracjach.

 

 

Sprężarki oraz agregaty skraplające – najnowszy rozwój

 

Podczas targów Chillventa, Embraco zaprasza swoich klientów i zwiedzających na swoje stoisko, gdzie będzie można dowiedzieć się o bardzo interesujących nowościach dotyczących całego wachlarza standardowych sprężarek. Dotyczy to nie tylko wzrostu współczynnika efektywności energetycznej (COP), ale również poszerzenia wydajności chłodzenia.

 

Jeżeli chodzi o produkty z technologią Fullmotion, zaprezentowane będą nowe modele oferujące znacznie większą moc w stosunku do tych, które dostępne są obecnie na rynku, a jednocześnie będą odpowiednie do zastosowania w różnych rodzajach aplikacji.

 

W ostatnim czasie Embraco opracowała również nowe rozwiązania i modele w dziedzinie jednostek skraplających, które zostaną przedstawione właśnie podczas Chillventy. Wystawione zostaną również jednostki wysuwne Sliding Unit, które można układać jedną na drugą bez potrzeby dodatkowego wsparcia. Innowacyjna, wysuwna konstrukcja ułatwia monterowi dostęp serwisowy, a także umożliwia pracę jednostki z większą wydajnością również w ciasnych warunkach. Na targach pojawią się również nowe rozwiązania, jako odpowiedź na wymagania rynku instalacyjnego. 

 

 

 

Wysuwna jednostka skraplająca – idealna do zastosowania na zewnątrz

Nowe agregaty skraplające łączą kilka komponentów w jeden produkt. Sercem wysuwnej jednostki Sliding Unit jest wydajna, solidna sprężarka ze zmiennymi obrotami. Powstanie i rozwój typoszeregu Sliding Unit inspirowały szczególne potrzeby klientów. Jednostka wprowadzona została na rynek w roku 2014 r. i w ostatnich latach wzbudziła duże zainteresowanie u klientów, w szczególności na kontynencie europejskim – w pierwszej kolejności we Francji, ale również w krajach skandynawskich, gdzie występują często trudne warunki pogodowe.

W stosunku do rozwiązań konkurencji Sliding Unit oferuje kilka unikalnych zalet. Przede wszystkim rozwiązanie to nadaje się do wszystkich zastosowań, w których instalacja wymaga umieszczania skraplacza na zewnątrz. Konstrukcja dedykowana jest również do wszystkich przypadków, gdzie klienci potrzebują obniżyć hałas powstający od wentylatora i sprężarki. Przykładem mogą być aplikacje mroźnicze takie jak chłodnie owoców i warzyw, pomieszczenia do składowania delikatesów mięsnych lub napojów a także wszelkiego rodzaju szafy chłodnicze z przezroczystymi drzwiami przednimi.

Konstrukcja jednostki skraplającej chroni ją przed deszczem. Produkt posiada również zoptymalizowaną przestrzeń roboczą, a dzięki przemyślanej konstrukcji można zestawić kilka jednostek jedna na drugą bez dodatkowych elementów. Przy serwisie każdą z nich można wysunąć bez pomocy śrubokręta – tak samo, jak otwieramy szufladę w biurku. Konserwator lub pracownik serwisowy może w ten sposób przeprowadzić niezbędne czynności. W modelach konkurencyjnych należy jednostkę najpierw odkręcić, rozebrać lub otworzyć.

Sliding Unit można również umieścić bezpośrednio pod ścianą, bez potrzeby pozostawienia niezbędnej przestrzeni z tytułu dla dostępu powietrza (minimalnie 100 mm), jak to jest wymagane w podobnych modelach na rynku. Umożliwia to przepływ wzdłużny powietrza w jednostce zapewniający maksymalną wydajność urządzenia.

Ze względu na coraz surowsze wymogi względem wydajności oraz „zielonych” rozwiązań, Embraco wyposażyła Sliding Unit w sprężarkę z inteligentną technologią Fullmotion oraz wentylator ze zmiennymi obrotami.

 

2016 09 86 1

 

 

Nowe narzędzia

 

W celu ułatwienia doboru oraz pracy z produktami Embraco firma ulepszyła swoje cyfrowe narzędzia wspierające (aplikacje PC i mobilne) umożliwiające dobrać najlepszy możliwy produkt dla każdego typu aplikacji. Embraco Product Selector i Embraco Toolbox, to tylko dwa z tych narzędzi, które przedstawione będą na targach Chillventa, które dedykowane są nie tylko na rynek europejski.

 

 

Więcej przestrzeni dla zwiedzających

 

Oprócz przestrzeni wystawienniczej poświęconej przentowanym produktom, Embraco rozbudowało swoje stoisko tak, aby było bardziej przyjazne klientom, technikom serwisowym i instalacyjnym, studentom i innym zainteresowanym. Przestrzeń, gdzie profesjonaliści z Embraco przywitają zwiedzających, została powiększona tak, aby stworzyć większą okazję do wymiany poglądów i rozmów z ekspertami na temat różnych aspektów chłodzenia, innowacyjności, wydajności i trwałości urządzeń.

 

 

 

NEU – rozwiązanie dla lżejszych aplikacji komercyjnych

Wśród sprężarek komercyjnych warto zwrócić uwagę na atuty Embraco NEU, produkt opracowany i produkowany na Słowacji. W porównaniu z wyrobami konkurencyjnymi o porównywalnej wydajności, sprężarka NEU osiąga nawet o 20 procent większą wydajność, a przy tym zużycie energii ma mniejsze o 16 procent i moc chłodzenia większą o 10 procent. Wykorzystuje ekologiczne, węglowodorowe czynniki chłodzące, głównie R290, które nie szkodzą warstwie ozonowej Ziemi. Jedną z ulepszonych cech sprężarek linii NEU jest zastosowanie pół-hermetycznego
układu zasysania czynnika. Komora ssąca cylindra (tłumika ssawnego) jest umieszczona blisko wyjścia rury ssawnej, co w efekcie końcowym redukuje zużycie energii elektrycznej. NEU jest również jedną z najcichszych sprężarek w swojej klasie, a także charakteryzują się stosunkowo krótkim czasem rozruchu. Produkt wszedł do świadomości klientów i odniósł sukces na wielu wystawach na całym świecie – od Nowego Yorku po Szanghaj. Dla klientów bardzo korzystnym faktem
są takie same gabaryty NEU jak sprężarki NEK, dzięki czemu łatwo zastępuje poprzednika. Sprężarki typoszeregu NEU wykorzystywane są głównie w mniejszych zamrażarkach komercyjnych i meblach chłodzących dla napojów oraz żywności.

Najbardziej znaczący odbiorcy produktu NEU znajdują się obecnie w Turcji i w Europie kontynentalnej, ale produkt ten sprzedawany jest także w Azji, Ameryce Północnej i Łacińskiej.

2016 09 87 1

 

 

 

2016 09 87 2

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.