HF Inverter Polska Technika napędowa dedykowana do danej branży
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 29.03.2018

Każda branża posiada swoje specjalistyczne potrzeby i rozwiązania. By w pełni skorzystać z dostępnego potencjału efektywności danego układu należy zoptymalizować cały system, w tym napęd elektryczny Dlatego też HF Inverter Polska proponuje dopasowaną koncepcję napędową również dla branży HVAC, która przygotowana została korzystając w dużej mierze z uzyskanych uwag i spostrzeżeń użytkowników. 

 

Marka EURA® Drives, jest obecna na rynku polskim od ponad dekady. Przez ten okres przemienniki częstotliwości EURA® sprawdziły się w wielu wymagających aplikacjach. EURA® Drives została założona w 1992 roku i jest pierwszym przedsiębiorstwem w Chinach, które wyspecjalizowało się w badaniu i rozwoju techniki napędu AC.

 

Głównymi produktami marki EURA® Drives są napędy ogólnego przeznaczenia – przemienniki częstotliwości, softstartery, napędy małych mocy oraz motoreduktory. W artykule tym przybliżymy pokrótce kilka naszych najnowszych rozwiązań.

 

 

Przemienniki częstotliwości EURA Drives

 

W naszej ofercie znajdują się przemienniki częstotliwości marki EURA Drives Electric znanych serii E-800 i E-2000. Proponujemy przetwornice częstotliwości w zakresie mocy od 0,25 do 315 kW zarówno ze sterowaniem U/f jak i wektorowym bezczujnikowym oraz w pętli zamkniętej. Nasza oferta zawiera również napędy dla techniki zdecentralizowanej w obudowie IP66. Są to przetwornice częstotliwości EP-66 oraz EM-30, które można zabudować bezpośrednio na silniku elektrycznym.

 

 

2017 12 54 1

Rys.1. Przemienniki częstotliwości E-800 oraz E-2000

 

 

2017 12 54 2

Rys. 2. Przemienniki częstotliwości EM-30

 

2017 12 54 3

Rys. 3. Przemienniki częstotliwości EP-66

 

 

 

2017 12 54 4

HF Inverter Polska od początku swojego istnienia (od 2006 roku) jest rozwijana w oparciu o trzy wartości: współpraca, pasja i profesjonalizm. W biznesie cenimy przejrzyste zasady współpracy oraz partnerskie kontakty, które zapewniają najwyższy poziom zadowolenia i lojalności naszych Klientów. Każdą potrzebę naszych Klientów traktujemy jako niepowtarzalne wyzwanie, któremu sprostamy dzięki naszej kreatywności, sprawności w działaniu i szerokiej ofercie. Jesteśmy technicznie autentyczni, gdy zaczynamy zajmować się powierzonym zadaniem, wykonujemy je z pełnym zaangażowaniem i pasją. Klient może liczyć na nasze pełne wsparcie techniczne. Klienci cenią naszą obecność w całym procesie tworzenia maszyn – od prac projektowych do serwisu posprzedażowego, od koncepcji sterowania do elementów wykonawczych. Stale poszukujemy nowych rozwiązań, inwestujemy w rozwój naszych produktów i naszą firmę. Wprowadzone systemy obsługi Klientów i przyjęta polityka jakości są gwarancją rzetelnej realizacji umów oraz ciągłego wzbogacania oferty w innowacyjne produkty. Z pewnością to ludzie są kluczem naszego sukcesu, dlatego tak ważny jest szacunek dla Klientów, Dostawców i Pracowników.

 

Dzięki takiemu podejściu HF Inverter Polska cieszy się opinią Firmy Godnej Zaufania. Możemy pochwalić się wypracowanym przez lata modelem sprzedaży, który umożliwia generowanie coraz lepszych wyników. Wykorzystujemy zalety bezpośredniej pracy zarówno z Klientami (rzetelna obsługa i serwis) jak i Dostawcami (staranny wybór). Przyjęty ponad dekadę temu nasz model biznesowy sprawdza się doskonale. Na naszą działalność można spojrzeć jak na rozmowę z rynkiem, czasem to my proponujemy nowe rozwiązania, a czasami to rynek stawia swoje wymagania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową.


 

 

Softstartery

 

Ofertę napędów uzupełniają softstartery ogólnego zastosowania serii HFR-1000. Zwarta obudowa, komunikacja RS-485 protokołem Modus, kontrola napięcia i prądu w trzech fazach pozwalają na zastosowanie softstarterów w zaawansowanych aplikacjach w przemyśle maszynowym. Zakres mocy od 15 do 315 kW, rozruch zboczem napięcia, zboczem prądu oraz rozruch udarowy pozwalają na użycie tej serii softstarterów w większości aplikacji, gdzie konieczny jest łagodny start i zatrzymanie silnika elektrycznego.

 

 

2017 12 55 1

Rys. 4. Softstarter HFR-1000

 

 

Reduktory i motoreduktory

 

Naszym głównym produktem w ofercie przekładni są rozwiązania hipoidalne THF. Pojawiły się w ofercie HF Inverter Polska w czerwcu 2012 roku. Stanowiło to odpowiedź na potrzeby rynku maszynowego, który poszukiwał alternatywy dla przekładni ślimakowej, która pomimo szeregu korzystnych cech technicznych posiada jedną istotną wadę – niską sprawność. Dodatkowo producenci maszyn oczekiwali produktu, który będzie posiadał wszystkie korzystne cechy techniczne przekładni ślimakowej, zachowując istotne wymiary montażowe przekładni ślimakowych (wznos wału, średnica wału, rozstawy śrub montażowych), wykazując przy tym korzystny stosunek ceny do przenoszonej mocy z wału czynnego na bierny.

 

Najważniejsze cechy techniczne przekładni hipoidalnych THF to: 

 

 • Większa obciążalność niż przekładni stożkowej o takich samych wymiarach, dzięki wydłużeniu czynnej długości zęba (przesunięcie hipoidalne); 
 • Większy moment wyjściowy niż w przekładniach ślimakowych o takich samych wymiarach gabarytowych; 
 • Wysoka cichobieżność w porównaniu do innych przekładni o tych samych przełożeniach (dzięki zębom łukowo-skośnym);
 • Równomierność przekazywania momentu obrotowego (wydłużenie czynnej długości zębów); 
 • Wysoka sprawność w stosunku do innych przekładni o tych samych przełożeniach (sprawność 94% dla przekładni dwustopniowych i 92% dla przekładni trójstopniowych);
 • Szeroki zakres dostępnych przełożeń dla jednej wielkości mechanicznej przekładni (od i=7,5 do i=300); 
 • Korzystne warunki smarowania łożysk, zębnika, dzięki przesunięciu hipoidalnemu; 
 • Moment wyjściowy do 500 Nm; 
 • Korzystny stosunek gabarytów przekładnido przenoszonej mocy.

 

 

 2017 12 56 1

Fot. 5. Przekładnia hipoidalna THF

 

 

W 2016 roku nasza firma nawiązała współpracę z włoskim producentem przekładni i motoreduktorów – firmą Transtecno. Już w marcu 2016 roku uruchomiliśmy linię montażową przekładni i motościreduktorów Transtecno. Na naszej linii montażowej możemy złożyć ponad 500 sztuk przekładni walcowych i walcowo-stożkowych zarówno w obudowach aluminiowych serii ALU, jak i żeliwnych serii IRON.

 

Przekładnie serii ALU obejmują przekładnie walcowe CMG i ATS oraz walcowo-stożkowe CMB. Korpusy przekładni tej serii wykonane są z wysokiej jakości odlewu aluminiowego. Dostępne są w zakresie mocy od 0,06 do 4,0 kW i momencie obrotowym wyjściowym w od 2 do 650 Nm oraz szerokim zakresie przełożeń.

 

 

2017 12 56 2

Rys. 6. Przekładnie Transtecno serii ALU

 

 

Przekładnie serii IRON obejmują przekładnie walcowe ITH i ITS oraz walcowo-stożkowe ITB. Korpusy przekładni tej serii wykonane są z wysokiej jakości odlewu żeliwa szarego G200. Dostępne są w zakresie mocy od 0,25 do 30 kW i momencie obrotowym wyjściowym od 20 do 3600 Nm oraz szerokim zakresie przełożeń.

 

 

2017 12 56 3

Rys. 7. Przekładnie Transtecno serii IRON

 

 

Napędy małych mocy ZD-Motor Pod tą marką dostępna jest technika napędowa z segmentu małych napędów AC/DC, monobloków napędowych, precyzyjnych przekładni planetarnych oraz napędów dedykowanych – wykonanych precyzyjnie pod potrzeby Klienta bądź branży. Pod marką ZD Motor Polska montowane są w Polsce małe napędy AC i DC, które w 2012 roku zostały certyfi kowane przez Polski Rejestr Statków i uzyskały certyfi kat EMC i LVD. W Polsce produkowane są również prototypy konstrukcji dedykowanych pod potrzeby Klienta, które po przejściu stosownych testów i badań przekazywane są do produkcji w zakładach w Ningbo w Chinach pod stałym nadzorem ZD Motor Polska.

 

Napędy dedykowane dostępne są już w produkcji małoseryjnej (od 1 000 szt. rocznie). Produkcja takich napędów realizowana jest zarówno na podstawie dokumentacji technicznej dostarczonej przez Klienta jak i stworzonej przez ZD Motor Polska na podstawie danych technicznych dostarczonych przez Klienta.

 

 

2017 12 56 4

Rys. 8. Rodzina napędów ZD Motor

 

 

Podsumowanie

 

HF Inverter Polska jest ofi cjalnym dystrybutorem firm: 

 

 • EURA Drives Electric CO.,Ltd. – lidera w zakresie projektowaniu i produkcji nowoczesnych przemienników częstotliwości, softstarterów i serwonapędów elektrycznych;
 • ZD Motor CO., Ltd – jednej z największych firm produkujących napędy małych mocy AC i DC; 
 • Transtecno SRL – lidera w zakresie projektowania i produkcji przekładni mechanicznych serii ALU oraz IRON.

 

Specjaliści pracujący w firmie HF Inverter Polska, dzięki swojemu długoletniemu doświadczeniu, są w stanie optymalnie dobrać układ napędowy, bezawaryjnie pracujący w warunkach procesu technologicznego w dowolnej branży. Pełną ofertę znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

 

 

 

Mariusz SNOWACKI
– dyrektor, współwłaściciel
HF Inverter Polska

 

 

 

 HF INVERTER Polska sp. C.
ul. M. Skłodowskiej-Curie 101e,
87-100 Toruń
tel.: +48 56 653 99 16
fax: +48 56 623 73 17
e-mail:biuro@hfi nverter.pl
www.hfinverter.pl

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.